اخبار روز اقتصادی ؛ فرزند رئیس سابق وظیفه عمومی ناجا یکجا ۱۰۰میلیارد تومان به عنوان حقوق ۳۰ساله‌ اش از موسسه مالی ثامن‌الحجج گرفته است / رئیس انجمن پسته ایران: تولید ۸۰درصد کاهش یافت

نگام ؛ اقتصادی _ بساط سودجویی در بازار موبایل برچیده نشد/سودجویان هنوز نفس می‌کشند ؛ سرنوشت خودروسازان خصوصی در تحریم/ چینی‌ها می‌مانند؟  ؛ قفلی که با پول‌پاشی هم باز نشد! ، از مهم ترین اخبار روز اقتصادی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

فرزند رئیس سابق وظیفه عمومی ناجا یکجا ۱۰۰میلیارد تومان به عنوان حقوق ۳۰ساله‌ اش از موسسه مالی ثامن‌الحجج گرفته است

سردار حمید صدرالسادات، رئیس سابق وظیفه عمومی ناجا است (فردی که در عکس می بینید). پسرش از موسسه مالی ثامن‌الحجج ۱۰۰میلیارد تومان بعنوان حقوق ۳۰ساله‌اش ، یکجا گرفته است. خودش ماهی ۵میلیون از این موسسه حقوق! گرفته است. همسرش و یک دخترش ۲میلیارد وام گرفتند‌. صدر السادات یک زمین ۲۱۰متری در یزد را به ثامن ۵۰میلیارد تومان فروخت.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

رئیس انجمن پسته ایران: تولید ۸۰درصد کاهش یافت

محسن جلال‌پور رئیس انجمن پسته ایران و رئیس سابق اتاق بازرگانی در صفحه فضای مجازی خود نوشت: چینی‌ها پسته را به‌عنوان آجیل شاد می‌شناسند چون ظاهرش به‌گونه‌ای است که انگار می‌خندد. اما درگیری تجاری رئیس‌جمهور آمریکا با چین ممکن است شکست بزرگی برای کشاورزان پسته‌کار آمریکا باشد که عملاً با تعیین تعرفه قافیه را به ایرانی‌ها می‌بازند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

بساط سودجویی در بازار موبایل برچیده نشد/سودجویان هنوز نفس می‌کشند

اواسط سال ۸۵ بود که طرح ریجستری برای اولین بار در کشور به اجرا درآمد اما به دلیل اشکالات فراوانی که داشت، در اوایل سال ۸۶ متوقف شد.تقریبا از سال ۹۴ بود که اجرای طرح رجیستری جدی تر شد و کارگروه هایی برای بررسی تخصصی این طرح تشکیل شدند. اما از پاییز ۹۶ که مجدد این طرح کلید خورد و در نهایت اول اردیبهشت ماه سال جاری به طور کامل در کشور به اجرا درآمد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

سرنوشت خودروسازان خصوصی در تحریم/ چینی‌ها می‌مانند؟

خودروسازی ایران از کمتر از سه هفته دیگر با تحریم‌های ایالات‌متحده آمریکا مواجه خواهد شد و این در شرایطی است که جدای از ایران‌خودرو و سایپا به‌عنوان دو غول صنعت خودروی کشور، شرکت‌های متعلق به بخش خصوصی نیز زیر سایه سنگین تحریم‌ها قرار خواهند گرفت.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

قفلی که با پول‌پاشی هم باز نشد!

تجربه سال‌های گذشته این موضوع را به اثبات رسانده که پول‌پاشی، شغل ایجاد نمی‌کند و اگر چنین بود نباید هم‌اکنون با مشکلات بیکاری در جامعه مواجه بودیم؛ درنتیجه به نظر می‌رسد در نخستین گام باید مراکز خدمات مشاوره با نیروهای فنی-حرفه‌ای و متخصص از سوی ارگان‌های ذیربط ایجاد شود تا واحدهای تولیدی موفق در سراسر کشور شناسایی، راه‌اندازی و یا احیا شوند و در پی آن، تسهیلات در جای مناسب خود هزینه و اشتغالزایی به ارمغان آورده شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید