اخبار روز حقوق بشر ؛ دیدبان حقوق بشر: پاسخ مورد علاقه مقام‌های ایران در قبال دانشجویان «سرکوب است»/ تایید حکم دو سال زندان محمد مهدوی‌فر و پرونده جدید با اتهام نشر اکاذیب

نگام ؛ حقوق بشر _ بیش از یکصد معلم از وضعیت سلامتی محمد حبیبی در زندان ابراز نگرانی کردند ؛ افزایش محرومیت های درمانی با ممانعت از اعزام زندانیان زندان رجایی شهر کرج به مراکز درمانی ، از مهم ترین اخبار روز حقوق بشر بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

دیدبان حقوق بشر: پاسخ مورد علاقه مقام‌های ایران در قبال دانشجویان «سرکوب است»

دیدبان حقوق بشر با انتقاد از احکام صادرشده برای دانشجویانی که در اعتراض‌های سراسری دی‌ماه بازداشت شده بودند گفته است: مقام‌های ایران به جای ایجاد محیطی امن برای فعالیت دانشجویی، «به پاسخ مورد علاقه‌شان، یعنی سرکوب اعتراض مسالمت‌آمیز بازگشته‌اند».

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

تایید حکم  دو سال زندان محمد مهدوی‌فر و پرونده جدید با اتهام نشر اکاذیب

محمد مهدوی‌فر، فعال مدنی کاشانی که در أصفهان زندانی است، همزمان با تایید حکم دو سال زندان به اتهام نشر اکاذیب، در پرونده ای دیگر به همین اتهام محاکمه شده و منتظر حکم دادگاه است.یک فعال مدنی نزدیک به آقای مهدوی‌فر به کمپین گفت این زندانی سیاسی، برای تحمل حکم دو سال زندان به اتهام توهین به رهبری ، در زندان به سر می‌برد و همزمان منتظر  حکم دادگاهی است که هفدهم شهریور برای رسیدگی به اتهام نشر اکاذیب برگزار شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

بیش از یکصد معلم از وضعیت سلامتی محمد حبیبی در زندان ابراز نگرانی کردند

نمایندگان بیش از یکصد تن از فارغ التحصیلان معلم دانشگاه شهید رجایی با آقای عبدی مشاور وزیر اموزش و پرورش در امور تشکل ها روز بیست و پنجم تیرماه، دیدار کردند و نامه ی معلمان را در دفاع از محمد حبیبی به وب تسلیم کردند. در این نامه آمده است که ” افراد امضا کننده به شدت نگران سلامتی وی بوده و درخواست دارند حسب اتهام وارده به اقای حبیبی هر چه زودتر ایشان به زندان اوین انتقال یابد. در این راستا وزارتخانه تا جایی که در توان دارد پیگیر باشد و مراتب پیگیری خودش را نیز به اطلاع معلمین پیگیر یا خانواده اقای حبیبی. برساند”. گفتنی است که محمد حبیبی، فعال صنفی و عضو هیئت مدیر کانون معلمان استان تهران اکنون در زندان تهران بزرگ محبوس است و اخیرا طی حکم کارگزینی حقوق ماهیانه ایشان نیز قطع شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

افزایش محرومیت های درمانی با ممانعت از اعزام زندانیان زندان رجایی شهر کرج به مراکز درمانی

مدیریت زندان رجایی شهر کرج اخیرا با نامه‌نگاری به بیمارستان‌های تهران خواستار خودداری آنها از نوبت دهی ویزیت و خدمان درمانی به زندانیان این زندان شده است. در حالی که زندانیان با هزینه شخصی خود اقدام به گرفتن نوبت در بیمارستان‌های تخصصی می کنند ریاست این زندان بر این موضوع پافشاری می کند که فارغ از جدیت بیماری و نیاز تخصصی بیمار وی صرفا باید به بیمارستان‌های رجایی یا مدنی در کرج اعزام شود. علاوه بر زندانیان عادی سلامت تنی از زندانیان سیاسی نیز از بابت محدودیت مورد اشاره در معرض آسیب قرار گرفته است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

One thought on “اخبار روز حقوق بشر ؛ دیدبان حقوق بشر: پاسخ مورد علاقه مقام‌های ایران در قبال دانشجویان «سرکوب است»/ تایید حکم دو سال زندان محمد مهدوی‌فر و پرونده جدید با اتهام نشر اکاذیب

Comments are closed.