مهم ترین اخبار و موضع گیری های سیاسی ؛ تصمیم عجیب دولت و یک جابجایی صوری؛ «دردانه احمدی‌نژاد» و یارغار سیف، رییس بانک مرکزی روحانی می‌شود؟/ وزیر اطلاعات در مجلس: بازداشت مدیران تلگرامی توسط اطلاعات سپاه انجام شد؛ نمی‌توانیم برای نهادهای دیگر تعیین تکلیف کنیم

نگام ؛ سیاسی _ سوالات جلایی پور از روحانی: چه کسی به موسسات اعتباری که ریشه‌اش در مشهد است مجوز داد؟ ؛ علی باقری رئیس دفتر سیاسی حزب توسعه ملی:احزاب محوریت شورایعالی اصلاح‌طلبان باشند/ افرادی عضو شورایعالی می‌شوند که شاید در محله و فامیل‌شان هم آن‌ها را نشناسند ؛ سپنتا نیکنام: دوست نداشتم اولین و آخرین ایرانی غیر مسلمان در شوراهای شهر باشم ؛ عارف:خودزنی‌های داخلی را کنار گذاریم/کشورداری سلیقه‌ای مانع پیشرفت شده است ؛ وزارت اطلاعات در اطلاعیه‌ای با اشاره به اظهارات یک نماینده؛ درباره ادعای اغماض نسبت به جاسوسی افراد دوتابعیتی و محیط‌زیستی مستندات ارائه دهید و چند خبر دیگر ، از مهم ترین اخبار سیاسی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید:

 

تصمیم عجیب دولت و یک جابجایی صوری؛ «دردانه احمدی‌نژاد» و یارغار سیف، رییس بانک مرکزی روحانی می‌شود؟

علی دیواندری مدیرکل سیف که تمام نام و نشان فعلی خود را مدیون دولت احمدی نژاد است و صرفا به واسطه نزدیکی به مدیران ارشد همین ‏دولت، توانسته ۸ سال در سمت باقی بماند، یکی ‏از افرادی بود که از سال ۸۴ یکباره و ناگهانی به بانک ملت رفت و تا سال ۹۲ به طور کامل ریاست بانک ملت را بر عهده داشت. نزدیکی و صمیمیت او با رییس دولت ‏های نهم و دهم به اندازه ای بود که برخی رسانه ها، به وی لقب «دردانه احمدی نژاد» را داده بودند. جالب تر آنکه در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ۹۶، برخی نزدیکان احمدی نژاد از جمله داوری مشاور رسانه ای او، در گزارشی کابینه ی احتمالی احمدی نژاد (در صورت پیروزی در انتخابات مذکور) را منتشر کردند که نام دیوان دری به عنوان رییس کل بانک مرکزی احمدی نژاد دیده می شد! و حالا کسی باور نمی کند ، جایگاهی که روزی «احمد مجتهد» در آن حضور داشت، در دولت ‏روحانی، در آستانه ی تحویل به «دردانه محمود احمدی نژاد» است! این یعنی، ادامه ی روند فاجعه بار اقتصادی دولت، و چه بسا بدتر!

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

وزیر اطلاعات در مجلس:بازداشت مدیران تلگرامی توسط اطلاعات سپاه انجام شد/ نمی‌توانیم برای نهادهای دیگر تعیین تکلیف کنیم

وزیر اطلاعات گفت: برخورد با مدیران کانال‌های تلگرامی را سازمان اطلاعات سپاه دانست و ادامه داد: اگر به مدیران کانال‌های تلگرامی قبل از دستگیری، تذکر و هشدار داده می‌شد و بعد توجهی نمی‌کردند و دستگیر می‌شدند ضرری متوجه نظام نمی‌شد اما وزارت اطلاعات نمی‌تواند برای سایر دستگاه‌های اطلاعاتی تعیین تکلیف کند.
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

سوالات جلایی پور از روحانی: چه کسی به موسسات اعتباری که ریشه‌اش در مشهد است مجوز داد؟

روزنامه ایران در یادداشتی به قلم حمیدرضا جلایی‌پور خطاب به رئیس جمهور نوشت: دوستداران ایران، دموکراسی‌خواهان و اصلاح‌جویان برای عبور کشور از وضعیت بحرانی (که ائتلاف ترامپ، نتانیاهو و بن‌سلمان دنبال تشدید آن است) دنبال تأکید بر «گشایس سیاسی» در داخل و دیپلماسی نرمال و تعاملی در خارجند که تأکید درستی ‌هم است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

علی باقری رئیس دفتر سیاسی حزب توسعه ملی:احزاب محوریت شورایعالی اصلاح‌طلبان باشند/ افرادی عضو شورایعالی می‌شوند که شاید در محله و فامیل‌شان هم آن‌ها را نشناسند

رئیس دفتر سیاسی حزب توسعه ملی گفت: ما با واقعیتی در فضای سیاسی روبرو هستیم که تا اطلاع ثانوی با شخصیت‌هایی ملی و تاثیرگذار اصلاح‌طلب مواجه هستیم که مع‌الاسف در احزاب موجود نمی‌گنجند.
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

سپنتا نیکنام: دوست نداشتم اولین و آخرین ایرانی غیر مسلمان در شوراهای شهر باشم

دیروز بعد از مدت‌ها طرح اختلافی میان مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان بر سر حضور اقلیت‌های دینی در شوراهای اسلامی شهر و روستا در دستور کار مجمع تشخیص مصلحت نظام قرار گرفت و با رأی اکثریت اعضا، سدی که از سال گذشته بر سر راه ورود غیر مسلمان‌ها به شورای اسلامی شهر و روستا گذاشته شده بود، برداشته شد.متعاقب این تحولات روزنامه ایران با سپنتا نیکنام درباره آنچه در این مدت گذشت، گفت‌وگو کرده است؛ درباره موضعگیری‌های سیاسی؛ تهمت‌ها؛ شکایت‌ها و البته همان نامزدی که بعد از شکست در انتخابات علیه سپنتا شکایت کرده بود صحبت کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

عارف:خودزنی‌های داخلی را کنار گذاریم/کشورداری سلیقه‌ای مانع پیشرفت شده است

محمدرضا عارف در نطق میان دستور جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ۴۰ سال است که به عنوان خدمت‌گزار مردم و امروز به عنوان وکیل مردم دغدغه‌ها و خواسته‌های مردم را شنیده‌ام و در حد توان برای تحقق آنها تلاش کردم. می‌دانم که نسبت به وضعیت موجود، مردم نقد جدی دارند و بنده نیز مانند مردم وضعیت موجود را شایسته ایران نمی‌دانم، اما همچنان امیدوار هستم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

وزارت اطلاعات در اطلاعیه‌ای با اشاره به اظهارات یک نماینده؛درباره ادعای اغماض نسبت به جاسوسی افراد دوتابعیتی و محیط‌زیستی مستندات ارائه دهید

مرکز روابط عمومی وزارت اطلاعات نوشت: علیرغم اعلام چندین باره وزارت اطلاعات درخصوص جلوگیری از فعالیت مدیران با تابعیت مضاعف و انعکاس گسترده آن در رسانه های مکتوب و تصویری، متأسفانه هنوز این مسئله برای برخی افراد حل نشده و اخیراً یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز در این باره گفته است: “۲۱۰ دو تابعیتی شناسایی شده ؛هنوز در دولت مشغول فعالیت هستند”.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

آیا افشانی مجبور به خداحافظی از شهرداری می شود؟ / لابی گسترده برخی اعضای «اعتماد ملی» برای مستثنی کردن شهردار تهران از قانون «منع بکارگیری بازنشستگان»/ اضافه کردن کلمه «همتراز وزرا» به «استثناها» با فشار الیاس حضرتی و حق شناس/ عضو جوان شورا که حامی «مستثنی کردن» شهردار تهران است!

این جریان در تلاش است در کنار استثنا قرار دادن «وزرا» (که در طرح فعلی موجود است) جمله ی «دیگر پست های همتراز وزرا» را اضافه کنند! به این ترتیب، همه بازنشستگان نیز می توانند کمافی السابق مناصب مذکور را تصاحب کنند! در مجلس، این تیم با لیدری الیاس حضرتی درصدد «اقناع نظری نمایندگان» است؛ او تلاش می کند این باور را به نمایندگان تحمیل کند که شهردار تهران جایی نیست که یک جوان از پس آن برآید؛ پس شهرداری تهران باید از قانون مذکور استثنا شود! البته در صورت عدم اقناع نظری، باتوجه به قدرت سنگین این تیم در شبکه سازی مدیران شهرداری، راههای دیگری برای همراهی نمایندگان تعریف شده است!
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

غلامرضا حیدری:روحانی هیچ‌ عمل اصلاح‌طلبانه‌ای نداشته است/ مرد شماره یک فساد فرار کرد

غلامرضا حیدری درخصوص عملکرد دولت دوازدهم و ناامیدی مردم از عدم انطباق عملکرد روحانی با وعده‌هایش، اظهار داشت: در ساختار قدرت جمهوری اسلامی، دولت بخشی از حاکمیت است، اختیارات اصلی هم با دولت نیست. بنابراین وقتی دولت را نقد می‌کنیم باید به اندازه اختیارات آن نقد کنیم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

روحانی: جنگ با ایران، مادر جنگ‌ها و صلح با ایران، مادر صلح‌ها است

حسن روحانی، آمریکا را متهم کرد که با اتخاذ سیاست تحریم علیه ایران «به دنبال اهدافی فرای تحریم است» و هشدار داد: «دشمنان باید خوب بفهمند که جنگ با ایران مادر جنگ‌ها و صلح با ایران مادر صلح‌ها است و ما هیچ‌وقت از تهدید نترسیده و در برابر تهدید، تهدید خواهیم کرد».

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

لاریجانی در مورد فشارهای اقتصادی: به نظر می‌رسد وارد مرحله جدیدی شده‌ایم

علی لاریجانی در سخنرانی ۳۱ تیر ماه در مجلس شورای اسلامی گفته پس از خروج دولت دونالد ترامپ از توافق اتمی و «برنامه جامع اقدام مشترک»، اتحادیه اروپا «بارها تقاضا کرد که ایران متقابلا و بر اساس حق قانونی خود مقابله‌به‌مثل نکند». او افزوده است که مقام‌های دولت جمهوری اسلامی «برای مرتبه دوم این تقاضا را رد نکردند» تا آن‌طور که آقای لاریجانی می‌گوید «شرایط از نظر اقتصادی برای مردم مشکل نشود».

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

دیدبان حقوق بشر از سرکوب دانشجویان معترض در ایران به شدت انتقاد کرد

دیدبان حقوق بشر روز با صدور بیانیه ای اعلام کرد که مقام‌های ایران سرکوب دانشجویان معترض را با صدور احکام زندان و ایجاد محدودیت برای فعالیت‌های مسالمت آمیز، شدت بخشیده‌اند.در جریان اعتراضات دی ماه سال گذشته وزارت اطلاعات ایران دستکم ۱۵۰ دانشجو را بازداشت کرده و دادگاه برای ۱۷ دانشجو حکم زندان صادر کرده است.چند ماه پیش نیز دادگاه انقلاب برای دستکم ۸ دانشجوی معترض دیگر احکام زندان تا ۸ سال صادر کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

آقایان شورای نگهبان لطفا پاسخ دهید ؛ لاریجانی: بازگشت شورای‌نگهبان به اظهارنظر درباره‌قوانین بعد از فرصت‌معین، باعث اختلال می‌شود

«سپنتتا نیکنام به شورای شهر یزد بازگشت» این خبری بود که بسیاری منتظر شنیدنش بودند یا بهتر بگوییم وقتی کسی اصلا انتظار شنیدن خبر تعلیق عضویت یک نماینده شورای شهر را آن هم تنها به دلیل مذهبش نداشت حالا بعد از گذشت تقریبا  ۲۷۳ روز، رای مجمع تشخیص مصلحت نظام برای بازگشت او به شورای شهر کام بسیاری را شیرین کرد

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

مولاوردی :لایحه «حمایت از زنان در برابر خشونت» به سرنوشت لایحه «حمایت از کودکان و نوجوانان» دچار نشود

شهیندخت مولاوردی درباره اظهارات سخنگوی قوه قضائیه در خصوص مسکوت ماندن لایحه حمایت از زنان در برابر خشونت به دلیل بیش از اندازه بودن مجازات حبس در این لایحه است، گفت: من باید از عملکرد خودمان در آن زمان دفاع کنم؛ تمام تلاش ما این بود که تدابیر همه جانبه‌ای را در نظر بگیریم تا علاوه بر این‌که پیشگیری صورت گیرد، عامل قانونی هم باشد؛ یعنی اگر جایی لازم بود مجازات تعیین و تائید شود حفاظت و حمایت هم صورت گیرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

ناصری :سازمان برنامه و بودجه در صدر آشفتگی تیم اقتصادی دولت است/ روحانی نباید تحت هر شرایطی برخی عناصر کابینه را نگه دارد

عبدالله ناصری، با اشاره به درخواست رئیس‌جمهور از وزرا برای تشکیل اتاق فکر با نخبگان گفت: تشکیل اتاق فکر تجربه خوبی است و در همه کشورهای توسعه یافته نیز وجود دارد. حتی در آمریکا هم این اتاق‌های فکر کاملا به رسمیت شناخته شده،  اما متاسفانه در جمهوری اسلامی از این ظرفیت تاکنون آن طور که باید استفاده نشده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

حیدری :شعار نه شرقی و نه غربی تبدیل به «فقط روسیه» شده است/ دولت را به اندازه اختیاراتش نقد کنیم/ روحانی تا به حال هیچ‌ عمل اصلاح‌طلبانه‌ای نداشته است

غلامرضا حیدری درخصوص عملکرد دولت دوازدهم و ناامیدی مردم از عدم انطباق عملکرد روحانی با وعده‌هایش، اظهار داشت: در ساختار قدرت جمهوری اسلامی، دولت بخشی از حاکمیت است، اختیارات اصلی هم با دولت نیست. بنابراین وقتی دولت را نقد می‌کنیم باید به اندازه اختیارات آن نقد کنیم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

زرآبادی خبر داد؛فریده اولادقباد به عنوان رییس جدید فراکسیون زنان انتخاب شد

حمیده زرآبادی با اعلام خبر برگزاری انتخابات هیات رییسه فراکسیون زنان گفت:‌ در این انتخابات فریده‌اولاد قباد با کسب ۱۵ رای توانست ریاست فراکسیون زنان را کسب کند.وی افزود: همچنین خانم‌ها آقاپور و محمودی به ترتیب به عنوان نواب رییس اول و دوم و خانم‌ها سعیدی مبارکه و ربیعی هم به عنوان دبیران فراکسیون انتخاب شدند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

هشدار وزیر کشور درباره حضور متکدیان خارجی در سطح خیابان‌ها

عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور در جلسه شورای اجتماعی کشور نسبت به افزایش مهاجرت از شهرهای درگیر خشکسالی هشدار داد.وزیر کشور تاکید کرد که مردم شهرهای دچار خشکسالی به استان‌های مرکزی و شمالی مهاجرت کرده و همین مساله موجب یک جابجایی و مهاجرت جمعیتی بزرگ خواهد شد.وی افزود: اگر برای شهر تهران برنامه‌ریزی صحیح صورت نگیرد مشخص نیست که در مواقع خاص این شهر چگونه باید اداره شود به خصوص در مواردی مثل زلزله، سیل و مسائل امنیتی.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

میرزایی نیکو:آتش زدن فرصت‌ها عادت شده است

قاسم میرزایی نیکو در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی از همفکری و همسویی مجمع تشخیص مصلحت نظام با افکار عمومی و آراء نمایندگان در خصوص بازگشت سپنتا نیکنام به شورای شهر یزد تشکر کرد و گفت: کاش تذکر بنده ۶ ماه پیش از تعلیق سپنتا نیکنام مورد توجه قرار می گرفت چرا که همیشه اینگونه نیست که دستورات و نصایح یک سویه باشد و اگر این نصایح شنیده شده بود هزینه‌ای پرداخت نمی‌شد اما چه کنیم که عادت شده فرصت‌ها با هر هزینه آتش زده شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

حبیبی:رئیس‌جمهور زمان را از دست ندهد/ مردم باید بدانند چه کسانی بازار ارز و طلای کشور را به این روز انداخته‌اند

محمدنبی حبیبی در پایان نشست دبیران حزب موتلفه اظهار کرد: اینکه برخی سیاه نمایی می‌کنند و می‌گویند فساد همه جا را فراگرفته است درست نیست. فساد فقط جایی است که رانتخوران و اخلال کنندگان در نظام اقتصادی وجود دارند. قاطبه مسؤلان یا مردمی که روز و شب برای اعتلای اسلام و ایران تلاش می کنند دامنشان از این آلودگی ها پاک است، نباید برخی طوری حرف بزنند که سفید و سیاه را یکی فرض کنیم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

کریمی قدوسی:وزارت اطلاعات اجازه ندهد امنیت از طریق جریان های نفوذ ضربه بخورد

جواد کریمی قدوسی در نشست علنی امروز (یکشنبه ۳۱ تیرماه) مجلس شورای اسلامی در جریان طرح سوال خود و دو نماینده دیگر از وزیر اطلاعات درخصوص اینکه علت همکاری و حمایت از ادمین ها و گروه های تلگرامی که در هتک حرمت حریم خانواده ها، فساد اخلاقی و اقدامات ضد امنیت ملی فعال بودند، چیست؟ با تسلیت و تبریک شهادت ۱۱ نفر از بسیجیان و مدافعان مرزها، گفت: تا باب شهادت در این کشور بسته نشده است، دشمن هیچ غلطی نمی تواند بکند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

گزارشی از روند تعلیق و تایید عضو زرتشتی شورای شهر ؛ مُهر تایید مجدد مجمع تشخیص بر قانون ۲۲ سال قبل و پایان یک جنجال

اول خرداد ماه ۱۳۷۵ بود که قانون انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا با امضای علی‌اکبر ناطق نوری در کسوت رییس مجلس جهت اجرا به هاشمی‌رفسنجانی رییس جمهور وقت ابلاغ شد؛ قانونی که یک تبصره آن بعد از ۲۲ سال از سوی شورای نگهبان به گونه دیگری تفسیر شد و به جنجالی یک‌ساله تبدیل و در نهایت به مجمع تشخیص مصلحت نظام واگذار شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

با اشاره به مطرح شدن لایحه شفافیت در دولت ؛ نجفی توانا: چگونگی ثروت‌اندوزی مدیران از انقلاب تاکنون بررسی شود

یک وکیل دادگستری گفت: جناب رییس جمهور به جای اهتمام ورزیدن به تصویب لایحه‌ای دایر بر شفافیت یا شفاف‌سازی، قانونی را به مجلس ببرند که با ارزیابی وضعیت مالی مدیران و خانواده‌های وابسته به آنها از بدو انقلاب تاکنون چگونگی و ثروت اندوزی آنها را مشخص کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

نایب رئیس خانه احزاب ایران:توجه به احزاب توجه به مردم است/احزاب ضربه گیر نظامند

قدرتعلی حشمتیان در آیین افتتاح خانه احزاب استان مرکزی بیان کرد: سابقه فعالیت احزاب در ایران به یک قرن اخیر بازمی‌گردد، اما در این ١٠٠ سال مردم به اندازه ١٠٠ روز به احزاب اعتماد نداشته‌اند؛ چراکه برخی مسئولان و بزرگان کشور خواهان شکل‌گیری این اعتماد نیستند.وی با اشاره به شکل‌گیری خانه احزاب در دولت اصلاحات، تعطیل شدن آن در دولت‌های نهم و دهم و شکل گیری مجدد آن در دولت تدبیر و امید عنوان کرد: احزاب باید منتقد باشند، اما داشتن رویکرد و رویه براندازی توسط احزاب خیانت است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

یک فعال سیاسی اصولگرا:دستور روحانی برای مقابله با فساد را به فال نیک می‌گیریم

سید محمد حسینی در پاسخ به پرسشی در زمینه عملکرد دولت در برخورد با فساد در ۵ سال اخیر اظهار کرد: نقدهایی بر دولت در زمینه برخورد جدی با فساد در ۵ سال اخیر وجود دارد اما دستور اخیر آقای روحانی در این زمینه به فال نیک می‌گیریم بخصوص در شرایط فعلی که با توجه به اقدامات آمریکا نیازمند انسجام داخلی بیشتری در برابر دشمنان هستیم.وی افزود: در شرایط فعلی می‌طلبد که شاهد برخورد جدی‌تری با کسانی باشیم که از وضعیت فعلی سوء استفاده می‌کنند و در مساله ارز، سکه و خودرو مشکلاتی را به وجود می‌آورند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

وزیر کشور در فراکسیون ولایی: استان ها باید به مراکز تصمیم گیری تبدیل شوند

عبدالرضا رحمانی فضلی روز یکشنبه در جلسه فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با یادآوری این که روزانه پنج میلیون نفر به دستگاه های اداری و اجرایی کشور مراجعه می کنند، افزود: تقسیمات کشوری باید با منطق، آرامش و دقیق و کارشناسی انجام شود.
وی به تلاش‌های دشمنان خارجی و معاندین داخلی اشاره کرد و یادآور شد: در طی سال‌های گذشته با سوژه‌های مختلف ناامن‌سازی روبرو بوده‌ایم که از جمله آنها می‌توان به اعتراضات سال گذشته و ۳ماه اخیر اشاره کرد که بر محور مسائل قشری و صنفی شکل گرفتند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

آقاتهرانی: حفظ نظام از نماز شب واجب تر است

حجت الاسلام مرتضی آقاتهرانی شنبه شب در هشتمین شب از سلسله نشست های طرح تقویت مبانی اعتقادی و شبهه زدایی دینی در شهرکرد افزود: دشمنان انقلاب اسلامی همواره در پی توطئه علیه انقلاب اسلامی هستند که باید در این زمینه هوشیار و با بصیرت بود. به گفته وی، نقد باید در جامعه وجود داشته باشد ولی نباید این نقد موجب بر هم زدن نظم عمومی باشد. آقا تهرانی اظهار داشت: مردم با نداشتن و فقر مشکلی ندارند، اما وقتی می بینند برخی مسئولان برای خود بیش از دیگران می برند، دلخور می شوند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

پیشنهاد کمیسیون شوراها: تعیین ۱۰ وزیر منطقه‌ای

ابوالفضل ابوترابی، عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس در مورد طرح ایجاد وزارتخانه منطقه‌ای که در دستور کار کمیسیون شوراها قرار دارد، بیان کرد: اکنون مشکلاتی در استان‌ها وجود دارد که نه استانی و نه ملی است و به شدت همه را درگیر خود کرده است، همچنین ابعاد اینگونه مشکلات فراتر از یک وزارتخانه است برای مثال در حوزه آب درگیری‌هایی بین استان‌های همجوار وجود دارد.این عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برخی استان‌ها که همسایه خارجی دارند با مشکلاتی مواجه هستند که حل آن نیازمند توجه بیش از یک وزارتخانه است و تداوم این مشکلات مسائل امنیتی و سیاسی را به وجود می‌آورد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

غلامعلی جعفرزاده نایب‌رئیس فراکسیون مستقلین مجلس:مسائل امنیتی نباید بهانه‌ای برای فساد شود/ بزرگ‌ترین فسادها زمانی اتفاق افتاد که ما خواستیم تحریم را دور بزنیم/ عملکرد تیم اقتصادی دولت بسیار بد بود

غلامعلی جعفر زاده نماینده رشت و نایب‌رئیس فراکسیون مستقلین با اشاره به لابی‌های انجام شده به منظور تغییر تیم اقتصادی دولت، گفت: لابی به‌عنوان مشورت به دولت و افزایش تعامل اشکالی ندارد و باید باشد. البته اگر دولت مطالبه کند و اگر مطالبه نکند و راسا تصمیم بگیرد باید سختی‌های آن را هم بپذیرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید