اخبار روز بین الملل ؛ آیا سخنان امروز روحانی نشانه ای مثبت از بهبود روابط ایران و عربستان دارد؟ ؛ پالس مثبت سعودی با اعزام شیخ عیسی قاسم به لندن برای مداوا؟/ انفجار در نزدیک فرودگاه کابل همزمان با ورود ژنرال دوستم

نگام ؛ بین الملل _ روحانی: جنگ با ایران، مادر جنگ‌ها و صلح با ایران، مادر صلح‌ها است ؛ اسرائیل: اگر مرز آرام باشد راه ورود کالا به غزه را باز می‌کنیم ، از مهم ترین اخبار روز بین الملل بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

محبعلی، مدیرکل پیشین خاورمیانه وزارت خارجه بررسی کرد:آیا سخنان امروز روحانی نشانه ای مثبت از بهبود روابط ایران و عربستان دارد؟ / پالس مثبت سعودی با اعزام شیخ عیسی قاسم به لندن برای مداوا؟

مدیرکل پیشین خاورمیانه وزارت خارجه درباره اینکه آیا نشانه ای در بهبود روابط با عربستان وجود دارد یا خیر، گفت: حداقل در ظاهر که حرف آقای رییس جمهور خودش یک نشانه است. او گفت در طرف عربستانی دست کم در «بیان» آنها چنین نشانه ای دیده نمی شود اما این موضوع به تحولات یمن و دیگر کشورها هم بستگی دارد. به طور مثال اقدام مثبت دولت بحرین در اعزام شیخ قاسم به لندن می تواند نشانه مثبتی باشد.

برای دیدن متن خبر اینجارا کلیک کنید

 

انفجار در نزدیک فرودگاه کابل همزمان با ورود ژنرال دوستم

عبدالرشید دوستم، معاون اول رئیس جمهوری افغانستان پس از حدود ۱۴ ماه سفر به ترکیه، امروز یکشنبه ۳۱ سرطان/تیر به افغانستان بازگشت.در همین حال صدای انفجاری در نزدیکی فرودگاه کابل شنیده شد. سخنگوی پلیس کابل گفت که ده نفر در این انفجار کشته و مجروح شده اند. حشمت ستانکزی در مصاحبه با تلویزیون طلوع در کابل گفت که احتمال می‌دهند حمله انتحاری بوده است او گفت که تمامی قربانیان غیر نظامیان بوده اند. در این حادثه به آقای دوستم و همراهان او آسیبی نرسیده است.انفجار زمانی رخ داد که کاروان اتومبیل‌های معاون اول ریاست جمهوری از محل گذشته بود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

روحانی: جنگ با ایران، مادر جنگ‌ها و صلح با ایران، مادر صلح‌ها است

حسن روحانی، آمریکا را متهم کرد که با اتخاذ سیاست تحریم علیه ایران «به دنبال اهدافی فرای تحریم است» و هشدار داد: «دشمنان باید خوب بفهمند که جنگ با ایران مادر جنگ‌ها و صلح با ایران مادر صلح‌ها است و ما هیچ‌وقت از تهدید نترسیده و در برابر تهدید، تهدید خواهیم کرد».رئیس‌جمهوری اسلامی ایران که روز یکشنبه ۳۱ تیر، در همایش روسای نمایندگی‌های ایران در خارج از کشور در تهران سخن می‌گفت، آمریکا را متهم کرد که «می‌خواهد از لحاظ اقتصادی و روانی بر ایران فشار وارد کرده و در نهایت آن را تبدیل به آشوب و اغتشاش کند».

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

اسرائیل: اگر مرز آرام باشد راه ورود کالا به غزه را باز می‌کنیم

اسرائیل می‌گوید که اگر آرامش در مرز غزه و اسرائیل ادامه داشته باشد، روز سه‌شنبه گذرگاه حیاتی ورود کالا به غزه را دوباره باز خواهد کرد.دولت اسرائیل، حدود دو هفته پیش گذرگاه حیاتی ورود کالا به غزه را در واکنش به رها کردن بادبادک‌های آتش‌زای فلسطینی‌ها در مرز غزه با اسرائیل، بست.پس از بستن این گذرگاه، ارتش اسرائیل، به دنبال کشته شدن یک سرباز اسرائیلی مواضعی را در غزه هدف قرار داد. این اولین سرباز اسرائیلی است که پس از جنگ سال ۲۰۱۴، در غزه و مناطق هم‌جوار آن کشته می‌شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

One thought on “اخبار روز بین الملل ؛ آیا سخنان امروز روحانی نشانه ای مثبت از بهبود روابط ایران و عربستان دارد؟ ؛ پالس مثبت سعودی با اعزام شیخ عیسی قاسم به لندن برای مداوا؟/ انفجار در نزدیک فرودگاه کابل همزمان با ورود ژنرال دوستم

Comments are closed.