انتقاد از واردات چادر، مهر، تسبیح و پرچم ایران از خارج ؛ نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس: پرچم ایران هم از خارج وارد می شود

نگام ، اقتصادی _ در حالی که مقامات ایرانی شعار استفاده از کالای داخلی سر می دهند و از رهبر تا مدیران رده های میانی بر این مساله تاکید دارند، سیده فاطمه ذوالقدر، نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس ایران در اظهاراتی قابل توجه از واردات چادر، مهر و تسبیح و پرچم ایران از سایر کشورها انتقاد می کند.

 

سارا آکالین

ذوالقدر در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه از تولیدکنندگان حوزه پوشاک و البسه حمایتی نمی‌شود و ترجیح بر واردات چادر از کشورهای دیگر است، می گوید: در مراسم حجاب و عفاف چادرهایی با کیفیت بالا و قیمت مناسب ارائه می‌شود اما به دلیل عدم حمایت محصولات به اندازه نیاز داخلی تولید نمی‌شود.
این نماینده مجلس در ادامه با انتقاد از واردات پرچم جمهوری اسلامی ایران از کشورهای دیگر می گوید: باید با نظارت‌های دقیق از ورود مهر، تسبیح، چادر، پرچم و… جلوگیری شود و نیازهای فرهنگی کشور در داخل تولید شود؛ با ادامه واردات پرچم، چادر، مهر و… بیکاری در کشور افزایش پیدا می‌کند فرهنگ ایرانی- اسلامی ظرفیت خوبی برای اشتغالزایی دارد مشروط به اینکه از تولیدکنندگان به درستی حمایت شود.
او با بیان اینکه باید پوشش موردنیاز مردم با توجه به فرهنگی ایرانی- اسلامی تولید شود، اظهار کرد: با توجه به اینکه سال ۹۷ سال حمایت از تولید ملی است باید از تولید داخلی در تمام حوزه‌ها به ویژه البسه حمایت‌های ویژه صورت گیرد.
این نماینده در ادامه می گوید: نه تنها با حمایت و تلاش می‌توان نیاز بازار داخلی را برطرف کرد بلکه با توجه به اینکه پوشش اکثر زنان در کشورهای مسلمان نیز چادر است باید بازار این کشورها را نیز به دست گرفت.
موضوعی که بیشتر به طنز می ماند و در حالی که همین فرد اعلام می کند که حتی پرچم ایران از خارج از کشور وارد می شود انتظار دارد با این وضعیت ایران بازار کشورهای منطقه را در زمینه چادر به دست گیرد و ایران که توان تولید چادر برای زنان کشور خود را ندارد برای منطقه نیز چادر تهیه کند.