مهم ترین اخبار و موضع گیری های سیاسی ؛ محمد هاشمی: روحانی هم همان راه احمدی‌نژاد را در پیش گرفت و برای اقتصاد کشور کاری نکرد ؛ تغییر کابینه کلید حل مشکلات نیست / قاضی‌پور: آقای زنگنه، تاریخ اقدامات شما را فراموش نمی‌کند؛ زنگنه: اتهامات شما قابل پیگرد قانونی است

نگام ؛ سیاسی _ افزایش نگرانی از تخریب خانه‌های بهائیان روستای روشنکوه با فشار حکومت ؛ جامعه ایران به کدام سو می‌رود؟ هرج‌و‌مرج یا همبستگی؟ ؛ جهانگیری‌:بزودی همه شخصیت‌های نمادین کشور کنار هم قرار خواهند گرفت/ دولت در هر شرایط نیاز‌های اصلی مردم را تامین می‌کند  ؛ احمدی لاشکی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:آقای رئیس‌جمهور، دوره آقای سیف تمام شد و چند خبر دیگر ، از مهم ترین اخبار سیاسی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید:

 

محمد هاشمی: روحانی هم همان راه احمدی‌نژاد را در پیش گرفت و برای اقتصادی کشور کاری نکرد/ تغییر کابینه کلید حل مشکلات نیست

کاهش چهاربرابری پول ملی سبب این اوضاع اقتصادی در کشور شد که ما شاهد افزایش روز به روز قیمت دلار هستیم لذا تنها با تغییر کابینه دولت مشکل حل نمی‌شود بلکه باید مشکلات اقتصادی کشور حل و فصل شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

محسنی اژه‌ای خبر داد؛مدیرکل سازمان توسعه تجارت و معاونش بازداشت شدند / مدیرعامل شستا احضار شد

محسنی اژه‌ای از بازداشت مدیرکل سازمان توسعه تجارت و معاونش ، مسئول ثبت سفارش و طراح سامانه در ماجرای واردات خودرو خبر داد. معاون اول قوه قضاییه از احضار مدیرعامل شستا درباره شرکت‌های وابسته به آن خبر داد و گفت: مدیرعامل گفت خبر ندارد و رفت تحقیق کند که ما البته به تحقیقات او اکتفا نخواهیم کرد.
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

سخنرانی روحانی به زمان دیگری موکول شد

حسن روحانی، رییس‌جمهوری قرار بود امشب با مردم از طریق رسانه ملی گفت‌و‌گو کند اما این گفت‌و‌گو به زمان دیگری موکول شد. قرار است بعد از انجام تمهیدات لازم گفت‌و‌گو با مردم از طریق صداوسیما صورت گیرد.
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

مصباحی مقدم: مخالف انتشار اسامی مخالفان هستم / مقصود چیست ؟ می‌خواهند برای مخالفان دردسر ایجاد کنند؟

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین در پاسخ به این سوال که آیا بهتر نیست برای روشن شدن فضای مخالفت‌ها یا موافقت‌ها اسامی چه در مجلس و چه در شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام منتشر شود، توضیح داد: مقصود از انتشار اسامی چیست ؟ می‌خواهند برای مخالفان دردسر ایجاد کنند؟ شفافیت امری مقبول است اما نه این که چه کسی چه نظری دارد. چرا که در فضای سیاسی هیجان‌زده هیچ فایده ای ندارد و نوعی ضرر اجتماعی هم مترتب است. موافقان و مخالفان بلافاصله نسبت به نظر کسانی که در این سه نهاد مخالفت کرده یا موافقت داشته‌اند، واکنش نشان می‌دهند.
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

پاسخ احمدی نژاد به دلایل ردصلاحیتش: می‌گویند دوقطبی بوده / من از اساس بی‌خبرم و اطلاعی ندارم؛ بی‌تقصیرم

محمود احمدی نژاد رییس جمهور سابق در واکنش به اظهارات سخنگوی شورای نگهبان مبنی بر اینکه دلایل دیگری در خصوص رد صلاحیت رییس دولت نهم و دهم در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ وجود دارد تصریح کرد: نه والا؛ می‌گویند دوقطبی بوده است. وی در پاسخ به اینکه «دلیل رد صلاحیت شما چه بود، می‌گویند شما می‌دانید»، گفت: من از اساس بی خبرم و اطلاعی ندارم؛ من بی تقصیرم!
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

محمد هاشمی:ریشه مشکلات اقتصادی از ۱۲ سال قبل شروع شد/ متاسفانه آقای روحانی هم روند را اصلاح نکرد

کارنامه اقتصادی دولت مورد نقد کارشناسان قرار دارد و آن را ضعیف می‌دانند و از مجلس شورای اسلامی و بسیاری از صاحبنظران تغییر در کابینه دولت را راه‌حلی برای برون رفت از وضعیت اقتصادی کشور می‌دانند و با راهکار دولت یعنی تفکیک وزارتخانه ها مخالف است؛ اما دولت نه تنها در این مورد با توجه به اینها بارها عنوان کرده اما اقدامی تا کنون انجام نشده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

افزایش نگرانی از تخریب خانه‌های بهائیان روستای روشنکوه با فشار حکومت

در پی اقدام نهادهای حکومتی برای «خلع ید» و «قلع و قمع» دهها خانه و ملک متعلق به بهائیان در روستای روشنکوه مازندران، نگرانی ها از تکرار حوادثی مانند آنچه در روستای ایول رخ داد بالا گرفته است.در پی انتخاب این روستای بهائی نشین برای اجرای طرح هادی، اداره منابع طبیعی وابسته به سازمان مراتع و جنگل‌ها با این ادعا که این زمین‌ها و املاک پیشتر بخشی از زمین‌های جنگلی بوده، خواستار خلع ید مالکان از این زمین ها و املاک شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

امید در سراشیبی ؛ جامعه ایران به کدام سو می‌رود؟ هرج‌و‌مرج یا همبستگی؟

زمزمه فروپاشی رژیم جمهوری اسلامی از جمع نخبگان تا کوی و برزن، همه‌جا شنیده می‌شود. وقوع یک انقلاب نزد افکار عمومی چندان محتمل نیست و دلایل هم روشن است: فقدان ایدئولوژی تدوین شده‌ی بدیل و غیبت نیروها و رهبران سیاسی کنش‌گر در داخل. به همین دلیل است که بعضی تحلیل‌گران وضعیت را با فروپاشی شوروی قیاس می‌کنند. اگر چه سیاست ایران در ۴۰ سال اخیر متاثر از رژیم‌های مطلق‌گرای دیگر نظیر شوروی‌ است اما به نظر نمی‌رسد وضعیت عینی جامعه به وضعیت جامعه روسیه در ابتدای دهه ۹۰ میلادی شباهت‌های عمده داشته باشد

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

«ابراز امیدواری» روحانی درباره رفع حصر

سخنگوی فراکسیون موسوم به «امید» در مجلس شورای اسلامی از ابراز امیدواری دوباره حسن روحانی، رئیس‌ جمهور ایران، نسبت به رفع حصر مهدی کروبی، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد خبر داد.بهرام پارسایی به خبرگزاری ایسنا گفت که حسن روحانی این موضوع را در دیدار روز دوشنبه اول مرداد، «اعضای هیئت رئیسه فراکسیون امید، اعضای فراکسیون امید در هیئت رئیسه مجلس و روسای کمیسیون‌های امیدی مجلس» بیان کرده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

روحانی: بکوشیم تا مردم نسبت به آینده نگرانی نداشته باشند ؛ حفظ امید به آینده در کشور در این شرایط بسیار حائز اهمیت است

رئیس‌ جمهور با اشاره به ضرورت تقویت هماهنگی و همدلی هرچه بیشتر دولت و مجلس، بر تلاش مضاعف همه مسوولان در راستای توجه به مطالبات و رفع مشکلات مردم و کشور در شرایط کنونی تاکید کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

سردار دهقان: پذیرش قطعنامهٔ ۵۹۸ عقلانی و مصلحت بود ؛ جامعه گرسنه پای جنگ می‌ایستد؟ ؛ اگر دیوانه‌ای اولین‌ شلیک را کرد، آتش محدودبه‌منطقه نمی‌شود

۲۹ تیر ۶۷ ایران  قطعنامه ۵۹۸ را به طور رسمی پذیرفت اما امام(ره) از آن تعبیر به «نوشیدن جام زهر» کرد. شاید برخی از توصیف امام برداشت کنند که ایران از سرضعف قطعنامه را امضا کرد اما سردار حسین دهقان وزیر دفاع دولت یازدهم و مشاور فرماندهی کل قوا در صنایع دفاعی ضمن رد این دیدگاه می گوید: همواره بحث ما این بود که هر نوع ختم جنگی باید با همراه «خروج نیروهای اشغالگر از سرزمین ایران» و «تنبیه و اعلام متجاوز» باشد. قطعنامه ۵۹۸ تقریبا این خواسته ها را در درون خود داشت. فقط طرف پیروز را مشخص نکرد چون استراژی آمریکا مهار دوجانبه بود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

انتقاد ابتکار از مصاحبه‌های امیرانتظام/ تحریف تاریخ است ؛ معصومه ابتکار: دانشجویان پیرو خط امام درباره امیرانتظام هیچ‌گاه در مقام قاضی قرار نگرفتند

عباس امیرانتظام که سال‌های طولانی را در زندان به سر برد ۱۰ روز قبل فوت کرد. طی این مدت بحثهای زیادی پیرامون اتهامات وی مطرح شد. برخی معتقد بودند که دانشجویان پیرو خط امام که به اسناد لانه جاسوسی دست پیدا کردند باعث زندانی شدن امیرانتظام به اتهام جاسوسی شدند و اکنون همین افراد برای وی مرثیه سرایی می کنند و علی رغم گذشت چند روز از فوت وی هنوز حرف و حدیثها درباره این موضوع تمام نشده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

ماجرای فایل صوتی غیراخلاقی منتسب به یک نماینده مجلس به کجا رسید؟

سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان می‌گوید که هنوز شکایتی در خصوص نماینده‌ای که فایل صوتی‌اش در فضای مجازی منتشر شد، به هیات نظارت بر رفتار نمایندگان ارسال نشده است.انتشار فایل صوتی منتسب به یک نماینده مجلس دهم در روزهایی که مجلس تعطیل بود،‌ حاشیه‌هایی را در فضای مجازی به دنبال  داشت اما محمد جواد جمالی سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان درباره رسیدگی به پرونده این نماینده می‌گوید که از دبیر هیات نظارت بر رفتار نمایندگان در این باره کسب اطلاع کرده اما تا هنوز هیچ شکایتی به این هیات واصل نشده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

نامه مشترک جوانان اصولگرا و اصلاح‌طلب به روحانی

شاخه جوانان احزاب اصولگرا و اصلاح‌طلب طی نامه‌ای به رئیس‌جمهور، از تلاش برخی مقامات دولتی جهت به سرانجام نرسیدن طرح «اصلاح قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان» انتقاد کردند.شاخه جوانان احزاب اصولگرا و اصلاح‌طلب طی نامه‌ای به حسن روحانی رئیس‌جمهور، از تلاش برخی معاونان وزرای دولت و استانداران جهت به سرانجام نرسیدن طرح «اصلاح قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان» انتقاد کردند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

دوباره جنگی علیه ایران در راه است؟/ سردار دهقان: دایره اولین شلیک فراتر از منطقه می‌رود

وزیر دفاع دولت یازدهم و مشاور فرماندهی کل قوا در صنایع دفاعی درباره احتمال جنگ آمریکا و اسرائیل علیه ایران گفت: اگر دیوانه‌ای اولین شلیک را انجام داد، دایره آتش فقط محدود به منطقه نمی‌شود و فراتر خواهد رفت.سردار حسین دهقان گفتگوی مشروحی با خبرگزاری خبرآنلاین به سوالات مختلفی درباره چرایی پذیرش قطعنامه ۵۹۸ پاسخ گفت. بخشی از این گفتگو را در ادامه بخوانید.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

آخرین اخبار شورای هماهنگی جبهه اصلاحات

رییس دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات خبر داد که در آخرین شورای هماهنگی جبهه اصلاحات سه موضوع شرایط اقتصادی، امنیت مرزها و بازگشت سپنتا نیکنام به شورای شهر یزد مورد بررسی قرار گرفت.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

پیش‌بینی دبیرکل حزب اتحاد ملت از تغییرات احتمالی در کابینه

دبیرکل حزب اتحاد ملت گفت: به نظر می رسد حداقل آقایان سیف و کرباسیان عوض خواهند شد. از آقای شریعتمداری در وزارتخانه صمت هم که در موضوع تخصیص ارز زیر سوال رفت نیز اسم برده می شود. آقایان آخوندی و ربیعی و حتی وزیر علوم را هم بعضی ها نام می‌برند. در این بین نمی‌دانم چرا نام وزیر علوم مطرح شده است.علی شکوری راد در گفت‌وگو با ایسنا،‌ در ارتباط با موضوع ترمیم کابینه دولت دوازدهم اظهار کرد: طرح موضوع ترمیم کابینه ابتدا توسط خود دولت چند ماه پیش صورت گرفت اما در انجامش تعلل شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

با اشاره به مطرح شدن لایحه شفافیت در دولت ؛ سمامی: اجرای قانون از کجا آورده‌ای از فساد در مناصب خاص جلوگیری می‌کند

یک وکیل دادگستری گفت: اگر قانون از کجا آورده‌ای به طور جدی اجرا شود، دیگر شاهد فساد و سوء استفاده برخی از افرادی که در مناصب خاص قرار می‌گیرند نخواهیم بود.عبدالله سمامی در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با لایحه شفافیت اقتصادی که از سوی دولت مطرح شده است، اظهار کرد: نیت این امر نیت مفیدی خواهد بود و می‌تواند روشنگر موضوعاتی باشد که مردم علاقه‌مند هستند اطلاعاتی در رابطه با آن داشته باشند. هدف اصلی این لایحه که شفاف بودن با مردم است، هدف مقدسی است

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

خدادادی:‌تفکیک و ادغام مشکلات هیچ وزارت‌خانه‌ای را حل نمی‌‌کند/ جداسازی وزارت تعاون با اقبال نمایندگان مواجه نمی‌شود/ تصمیم‌گیری نادرست حق‌الناس بر گردنمان می‌‌گذارد

سلمان خدادادی با اشاره به تصمیم دولت برای تفکیک وزارت تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی گفت: بنده معتقدم اگر مشکلی هم در وزارت‌خانه وجود دارد، راه حل آن تفکیک نیست. ما پیش از این هم این موضوع را تجربه کردیم که از راه تفکیک و ادغام مشکلات هیچ وزارت‌خانه‌ای حل نمی‌شود.وی افزود: بایستی شیوه مدیریتمان را متحول کنیم، چرا که در بسیاری از کشورها تعداد وزارت‌خانه‌ها محدود است اما به خوبی اداره می‌شوند. آیا در این کشورها محدودیت وزارت‌خانه باعث به وجود آمدن مشکل شده یا روند کارها تسریع شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

امیرحسنخانی :کشور با افزایش وزارتخانه‌ها چابک‌تر نمی‌شود/ دولت به جای جداسازی وزارت‌خانه‌ها، اختیارات وزیران را تفویض کند

یک عضو کمیسیون اصل نود گفت: آقای رئیس جمهور در این سه سال باقی مانده فقط می‌تواند تفکیک وزارتخانه‌ها را انجام دهد و نمی‌تواند از آن تفکیک بهره‌برداری کند. درصورتی که می‌تواند با روش‌های دیگری معاونانی را تعریف کند که اختیارات بیشتری داشته باشند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

جهانگیری‌:بزودی همه شخصیت‌های نمادین کشور کنار هم قرار خواهند گرفت/ دولت در هر شرایط نیاز‌های اصلی مردم را تامین می‌کند

معاون اول رییس جمهور با انتقاد از کسانی که به دنبال تضعیف دولت در شرایط حساس کنونی هستند، گفت: امروز تضعیف دولت مترادف با تضعیف نظام و تضعیف نظام منجر به تضعیف امید مردم به آینده و نگرانی نسبت به افق‌های پیش روی جامعه می‌شود. این اتفاق خواست و برنامه اصلی دشمنان برای اجرایی کردن اقدامات خصمانه علیه جمهوری اسلامی ایران است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

مجلس از پاسخ‌های زنگنه قانع شد

در صحن علمی امروز مجلس، نمایندگان از پاسخ وزیر نفت در خصوص سوال نادر قاضی‌پور درباره واردات پمپ، لوله و تامین مواد اولیه شرکت‌های تولیدی قانع شدند.از ۲۰۰ نماینده حاضر ۸۹ نماینده از سخنان وزیر قانع شدند ۸۷ نماینده قانع نشدند و ۵ نماینده رای ممتنع دادند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

حبیبی:اگر وظیفه خود را درست انجام ندهیم، اصل انقلاب در خطر است

محمدنبی حبیبی در مراسم تودیع و معارفه دبیر حزب موتلفه اسلامی خراسان رضوی در مرکز فرهنگیان شهید کامیاب، اظهار کرد: صاحب انقلاب خدا است، خطرات وجود دارد، اما ما باید جمهوری اسلامی را حفظ کنیم و وظایف خود را انجام دهیم.وی با بیان اینکه ما در انقلاب شرایطی از این سخت‌تر نیز داشته‌ایم، عنوان کرد: هرقدر شرایط سخت‌تر شود، وظیفه‌ نیروهای انقلاب سنگین‌تر است، ما باید وظیفه خود را انجام دهیم، حفظ انقلاب با خدا است، شرایط بسیار دشواری که داریم از جمله بیکاری، گرانی و وضع نابسامان چند هفته اخیر، مواردی نیست که اهمیت ندهیم. ما در هر شرایطی، وظایفی به عهده داریم. در حال حاضر مهم‌ترین وظیفه ما این است که تمام نیروهای انقلاب با تمام تجربیات و سوابقی که دارند، وسط گود انقلاب سینه سپر کنند و خدا خودش کمک می‌کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

خجسته در جمع خبرنگاران:در هفته‌های آینده نتیجه تحقیق و تفحص و احکام پرونده بنیاد شهید اعلام می‌شود/ در آینده‌ نزدیک با کمبود شدید کالا مواجه خواهیم شد

امیر خجسته رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی در جمع خبرنگاران گفت: فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی به عنوان یک دستگاه نظارتی طبق اصل ۸۶ قانون اساسی بحث نظارت را دنبال می‌کند. وظیفه نمایندگان باید نظارت بر قوانین تصویب شده باشد که این فراکسیون و ۳۰ دستگاه نظامی دیگر با قدرت و قوت بر قوانین وضع شده نظارت دارند و انتظار این است که نظارت داشته باشند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

کمالی‌پور: بازداشت‌های موقت و بی‌دلیل ابزاری در دست برخی از افراد شده است

یحیی کمالی‌پور در موافقت با تصویب یک فوریت اصلاح ماده ۲۴۲ آیین دادرسی با بیان اینکه آنچه امروز در جامعه نیازمندیم امنیت روانی و پایدار است، گفت: مشکلات اقتصادی و معیشتی  این ظرفیت را دارد که روح و روان مردم را به خطر بیندازد. به همان میزان برخوردهای ناصواب می‌تواند این تخریب را در جامعه به همراه داشته باشد.وی تاکید کرد: معیشت جزء مسائل مهم جامعه است. نگاه انسانی به این مقوله ضروریت دارد. تلاش برای حقوق مردم می‌تواند بر روحیه جامعه تاثیرگذار باشد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

گلایه شدید نماینده مجلس از نظارت استصوابی و شطرنجی کردن خاتمی و حصر در مجلس/ ما نباید به این مردم دروغ بگوییم

قاسم میرزایی‌نیکو، نماینده دماوند و فیروزکوه در نطق امروز خود در صحن علنی مجلس با بیان اینکه ما به مردم قول دادیم که تدبیر کنیم اما چرا بداخلاق شدیم، گفت: چه بگویم از هزار داستان هزار دستان، ۱۴۰۰ سال پیش پیامبر اسلام در سرزمین جاهلیت با تمدن‌ خود گفت وگو کرد، او گفت برای تمام کردن اخلاق برانگیخته شدم و به مردم اصول اصلاحات را یاد داد. او ادامه داد: مردم نه شرقی هستند نه غربی آن ها به جمهوری اسلامی رای دادند و در دوران اصلاحات و سازندگی و دوران بگم بگم‌ها و دوران بی‌برجام جایی نرفتند. در وضعیتی که جهان به آن مبتلا است ایران می تواند پرچمدار حق در بازی گلادیاتورها باشد و به دشمنان بگوید که اگر دین ندارید حداقل آزاده باشید.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

حسن لطفی؛اعضای مجلس خبرگان به دلیل این که از سوی مردم انتخاب می شوند مشمول طرح منع به کارگیری بازنشستگان نمی شوند/ این قانون افرادی را که منصوب شده را در بر می گیرد

نمایندگان در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی طرح اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان را با اصلاحاتی به تصویب رسانده و دایره بکارگیری بی‌ضابطه بازنشستگان در دستگاههای اجرایی را محدود کردند.این طرح که با ۱۹۴ رای موافق از ۲۴۰ نماینده حاضر در جلسه به تصویب رسید، تنها اجازه بکارگیری بازنشستگان بندهای الف، ب و ج ماده ۷۱ قانون مدیریت خدمات کشوری که شامل روسای سه قوه،‌ معاون اول رییس جمهور،‌ نواب رییس مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای نگهبان، وزرا، نمایندگان و معاونان رییس جمهور هستند را می‌دهد و مشمولان بندهای د و ه را که شامل استانداران و معاونان استانداران همطراز سفرا و معاونان وزرا هستند را از قانون حذف کردند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

شکوری راد: اصلاح طلبان نگران هستند که نکند ترمیم کابینه می خواهد به صورت گردش به راست صورت بگیرد

علی شکوری راد، دبیر کل حزب اتحاد ملت در ارتباط با موضوع ترمیم کابینه دولت دوازدهم بیان‌کرد: طرح موضوع ترمیم کابینه ابتدا توسط خود دولت چند ماه پیش صورت گرفت اما در انجامش تعلل شد.وی یادآور شد: با توجه به شرایط اقتصادی پیش رو و با توجه به اینکه تیم اقتصادی از خود کارآمدی نشان نداد، به نظر می رسید خود آقای رئیس جمهور تصمیم گرفته است تغییراتی در دولت صورت بدهد؛ اما خیلی تعلل کرد و کاری که به صورت ابتکاری قرار بود با اراده و خواست آقای رئیس جمهور انجام شود، ‌به مطالبه‌ای از طرف جامعه و نمایندگان مجلس تبدیل شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

کواکبیان: شورای عالی هماهنگی اقتصادی سه قوه حق قانونگذاری ندارد

مصطفی کواکبیان در نشست علنی امروز (سه شنبه، ۲ مردادماه) مجلس شورای اسلامی در اخطار قانون اساسی با اشاره به اصول ۷۱، ۷۲ و ۸۵ گفت: وضع قانون فقط مختص مجلس شورای اسلامی است.نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اخیرا در پی دستور رهبر انقلاب شورای عالی هماهنگی اقتصادی سه قوه تشکیل شده است که در شرایط جنگ اقتصادی امری مفید و ضروری است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

نماینده مجلس: ۴۰ سال است که چشم خود را بر اصلاحات واقعی قضایی فرو بسته ایم!

نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه، ۲ مردادماه) مجلس شورای اسلامی با یک فوریت طرح قانونی اصلاح ماده ۲۴۲ قانون آیین دادرسی کیفری با ۱۵۲ رأی موافق، ۲۷ رأی مخالف و ۸ رأی ممتنع از مجموع ۲۴۴ نماینده حاضر در جلسه علنی موافقت کردند.جهانبخش محبی نیا به عنوان طراح این طرح در توضیح آن گفت: در اغلب سیستم های کیفری دنیا ابتدا جرائم کشف و پرونده متهم تکمیل می شود سپس متهم فراخوانده می شود و این رویه اختصاص به جرم خاصی ندارد و در هر نوع جرمی اینگونه است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

قاضی‌پور: طرح منع بکارگیری بازنشستگان لطمه فراوانی به نیروهای مسلح وارد می‌‌کند

صبح امروز در صحن علنی مجلس در جریان رسیدگی به طرح ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان در دستگاه‌های اجرایی نادر قاضی‌پور با اشاره به بند دهم و یازدهم اصل سوم قانون اساسی طی بیان اخطاری گفت: ما در این طرح لطمه فراوانی به نیروهای مسلح وارد می‌آوریم.وی با بیان اینکه وزارت اطلاعات هم جزو نیروهای مسلح به حساب می‌آید، گفت: ۱۱ تن از فرزندان عزیز ما در مریوان شهید شدند ما نباید این نیروهای با تجربه در سپاه، ارتش، وزارت اطلاعات و نیروی انتظامی را حذف کنیم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

فیش‌سوزی مقابل پارلمان!/ بودجه آموزش‌وپرورش چگونه تقسیم می‌شود؟

فیش‌های حقوقی‌شان را در برابر مجلس به آتش می‌کشند و فریاد می‌زنند «این فیش حق ما نیست». تعدادی از فرهنگیان آموزش‌وپرورش که به صدور احکام حقوقی‌شان، آن هم پس از چند ماه تعلل معترض‌اند و می‌گویند افزایش شش تا ۱۰‌درصدی حقوق‌هایشان در شرایطی که کارکنان وزارتخانه‌های دیگر افزایش حقوق بیشتری را تجربه کرده‌اند و البته همان هم در مقایسه با تورم جاری، به‌هدر‌رفته محسوب می‌شود، هیچ است. در مقابل کارشناسانی قرار دارند که پشت درهای بسته از بار سنگین حقوق کارکنان دولت گله می‌کنند و انگشت اتهام‌شان را به سمت آموزش‌وپرورشی می‌چرخانند که حدود نیمی از کارکنان دولت را در خود دارد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

عبدالرضا هاشم‌زایی، نماینده تهران و عضو فراکسیون امید مجلس :منافع ملی ایجاب می‌کند که حصر هر چه زودتر رفع شود/ من به برجام ۲ معتقدم

عبدالرضا هاشم‌زایی سیاستمدار اصلاح‌طلب، عضو کمیسیون شوراها و عضو کمیته رفع حصر مجلس است. او از اعضای حزب کارگزاران سازندگی و نماینده اسبق مجلس دوم است که از حوزه انتخابیه فردوس و طبس وارد مجلس شده بود و حالا با عضویت در مجلس دهم رییس سنی این مجلس است.هاشم‌زایی پیش از این استاندار ایلام در دوره نخست‌وزیری میرحسین موسوی، مشاور وزیر صنایع در دولت اصلاحات، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران، معاون سیاسی استانداری خراسان بزرگ و فرماندار شهرستان فردوس بوده و درحالیکه حالا عضو فراکسیون امید مجلس است که  رفع حصر یکی از دغدغه هایش است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

مجلس از پاسخ‌های وزیر نفت درباره واردات قانع شد ؛ قاضی‌پور: آقای زنگنه، تاریخ اقدامات شما را فراموش نمی‌کند/ زنگنه: اتهامات شما قابل پیگرد قانونی است

سه سوال نادر قاضی‌پور و علیرضا محجوب نمایندگان ارومیه و تهران از وزیر نفت در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) مطرح شد. این سوالات شامل علت واردات بی‌رویه پمپ‌های صنعتی بی کیفیت از چین و عدم حمایت از شرکت‌های تولیدکننده داخلی، علت عدم نظارت وزارت نفت بر پالایشگاه‌ها جهت تامین مواد اولیه مورد نیاز تولیدکنندگان قیر و دلیل واردات لوله‌های گاز و به دنبال آن تعطیلی کارخانه‌های لوله‌سازی بود.بعد از توضیحات مفصل قاضی‌پور نماینده سوال‌کننده و پاسخ‌های وزیر نفت در نهایت قاضی‌پور گفت که از پاسخ‌های وزیر قانع نشده است و این سوال را به رای مجلس می‌گذارد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

احمدی لاشکی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:آقای رئیس‌جمهور، دوره آقای سیف تمام شد

قاسم احمدی لاشکی در نطق میان دستور جلسه علنی امروز مجلس با تبریک ولادت امام رضا (ع)، بیان کرد: از نمایندگان مجلس شورای اسلامی بابت تصویب طرح یک فوریتی اصلاح قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان با رای بالای ۸۰ درصدی تشکر می‌کنم که موجی از شادمانی برای جوانان کشور را به همراه داشت. از شورای نگهبان انتظار است با فوریت این طرح را بررسی کرده و دولت نیز به فوریت این طرح را اجرایی کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

رییس کمیته مخابرات مجلس ؛ رفع فیلتر تلگرام احتمالا طی چند ماه آینده انجام شود

رمضانعلی سبحانی‌فر، رییس کمیته مخابرات مجلس با اشاره به سخنان روز گذشته ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی، گفت: به صورت طبیعی وقتی توانمندی‌ها و امکانات اپلیکیشنی بیشتر می‌شود استقبال و رضایت عمومی نیز از آن افزایش می‌یابد و فیلتر ماندن اپلیکیشن‌های مشابه خارجی نیز معنایش را از دست می دهد. در پی افزایش تدریجی امکانات و قابلیت‌های اپلیکیشن‌های داخلی که طی چند ماه آینده اتفاق خواهد افتاد، رفع فیلتر تلگرام نیز قوت خواهد گرفت.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید