اخبار روز بین الملل ؛ هیلی: ایران با “بد رئیس‌جمهوری” در افتاده است / قاسمی: در صورت قطع صادرات نفت ایران مقابله‌به‌مثل می‌کنیم

نگام ؛ بین الملل _ درگیری داعش و طالبان در شمال افغانستان؛ ‘۳۰۰ کشته و زخمی’ از دو طرف ؛ سازمان اطلاعات داخلی آلمان: حملات سایبری جمهوری اسلامی، شرکت‌ها و مؤسسات پژوهشی آلمان را تهدید می‌کند ؛ ترامپ: «به هیچ وجه» نگران افزایش تنش با ایران نیستم  ، از مهم ترین اخبار روز بین الملل بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

هیلی: ایران با “بد رئیس‌جمهوری” در افتاده است

نیکلی هیلی درباره رخدادهای اخیر در ارتباط با ایران مدعی شد: این کشور، اروپایی‌ها و هر کسی که در توافق با ایران دخیل بوده را از بابت کارهایی که آنها انجام می‌دهند ترسانده است اما ما آن را نمی‌پذیریم.رئیس‌جمهور آمریکا می‌خواست کاری کند آنها بفهمند که آمریکا را تهدید نکنند چون ما هر تهدیدی را جدی می‌گیریم و تهران نمی‌خواهد ما وارد عمل شویم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

قاسمی: در صورت قطع صادرات نفت ایران مقابله‌به‌مثل می‌کنیم

سخنگوی وزارت خارجه ایران، روز سه‌شنبه دوم مردادماه با تکرار مواضع مقام‌های ایرانی در چند روز گذشته گفت: «…ادعا می‌کنند که می‌خواهند صادرات نفت ایران را به صفر برسانند… ما اجازه نخواهیم داد …برخلاف همه موازین بین‌المللی و با تسری دادن قوانین داخلی آمریکا به سایر کشورها بخواهند جمهوری اسلامی ایران را از حقوق اولیه خودش … محروم کنند.»

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

درگیری داعش و طالبان در شمال افغانستان؛ ‘۳۰۰ کشته و زخمی’ از دو طرف

مقام‌های دولتی ولایت جوزجان در شمال افغانستان از درگیری شدید میان جنگجویان طالبان و گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) خبر دادند.محمد رضا غفوری، سخنگوی والی جوزجان به محفوظ ذبیدی، خبرنگار بی‌بی‌سی گفت این درگیری‌ها از دو هفته به این سو جریان دارد.او مدعی است که در نتیجه این درگیری‌ها در ولسوالی درزاب ۳۰۰ نفر از هر دو طرف کشته و زخمی شدند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

سازمان اطلاعات داخلی آلمان: حملات سایبری جمهوری اسلامی، شرکت‌ها و مؤسسات پژوهشی آلمان را تهدید می‌کند

سازمان اطلاعات داخلی آلمان (BfV) در گزارش سالانه خود اعلام کرده که توانایی حملات سایبری جمهوری اسلامی شرکت‌ها و موسسات پژوهشی آلمان را تهدید می‌کند. به گزارش خبرگزاری رویترز، سازمان اطلاعات داخلی آلمان این گزارش را در اختیار هورست زهوفر، وزیر کشور آلمان قرار دااده است. در این گزارش گفته شده که از سال ۲۰۱۴ به بعد تعداد حملات سایبری از ایران به تدریح افزایش یافته و از سال ۲۰۱۷ به این سو مؤسسات آلمانی هم هدف این حملات قرار گرفته‌اند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

ترامپ: «به هیچ وجه» نگران افزایش تنش با ایران نیستم

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا یک روز پس از توئیت تهدیدآمیز خود علیه ایران مورد پرسش خبرنگاران قرار گرفت. وی در پاسخ به این پرسش که آیا نگران افزایش تنش با ایران نیست گفت: «به هیچ وجه» چنین دغدغه ای ندارم.
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

One thought on “اخبار روز بین الملل ؛ هیلی: ایران با “بد رئیس‌جمهوری” در افتاده است / قاسمی: در صورت قطع صادرات نفت ایران مقابله‌به‌مثل می‌کنیم

Comments are closed.