اخبار روز فرهنگ و هنر ؛ بازگشت فیلمی که پس از مرگ بروس لی روی پرده رفت / رسیدگی به پرونده احسان علیخانی در دادسرا ؛ بررسی ادعای مرتبط با مهران مدیری

نگام ؛ فرهنگ و هنر _ ظهور نخستین ابر قهرمان تراجنسیتی در تلویزیون ؛ کدام پیش‌گویی‌ها خود به خود محقق می‌شوند؟ ؛ پرتره‌های رضا یحیایی به ” دیدی” می‌رود  ، از مهم ترین اخبار روز فرهنگ و هنر بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

بازگشت فیلمی که پس از مرگ بروس لی روی پرده رفت/ دیوید لیتچ «اژدها وارد می‌شود»‌ می‌سازد

فیلم مشهور «اژدها وارد می‌شود» که روزگاری با بازی بروس لی در سینِما یکه‌تازی می‌کرد با کارگردانی دیوید لیتچ به‌ پرده سینِما بازمی‌گردد.کار ساخت دوباره فیلم «اژدها وارد می‌شود» آغاز شده است، این فیلم نخستین بار با بازی بروس لی در سال ۱۹۷۳ به سینِما عرضه شد.در حالی که هنوز نویسنده فیلمنامه و بازیگران فیلم معرفی نشده‌اند، دیوید لیتچ کارگردان فیلم ابرقهرمانی متفاوت «دد پول» برای حضور در این پروژه وارد مذاکره شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

رسیدگی به پرونده احسان علیخانی در دادسرا/ بررسی ادعای مرتبط با مهران مدیری

غلامرضا کاتب با اشاره به طرح اتهاماتی علیه دو مجری صداوسیما و همچنین ارائه فرصت دفاع به علیخانی در تلویزیون، گفت: «آقای علیخانی طبق قانون و در قالب یک قرارداد مشارکتی کار تولید برنامه را انجام داده که این قرارداد موجود است و این کار طی سه چهار سال انجام شده و ایشان با موسسه ثامن‌الحجج کار کرده است. آقای علیخانی در دادسرا پرونده‌ای دارد که در حال رسیدگی است و اگر تخلفی کرده باشد قوه قضاییه مکلف به رسیدگی به آن و اطلاع‌رسانی درباره آن است، اما پیش از صدور حکم هیچ کس اجازه ندارد افراد را متهم کند چرا که ممکن است فرد از موضوع اتهامی تبرئه شود.»

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

ظهور نخستین ابر قهرمان تراجنسیتی در تلویزیون

طرفداران سریال تلویزیونی «سوپر گرل» در فصل جدید شاهد حضور یک ابر قهرمان تراجنسیتی در این مجموعه خواهند بود؛ شخصیتی که نقش آن را «نیکول مینز» هنرمند جوان آمریکایی بازی می کند.سوپر گرل یک سریال حادثه ای در ژانر علمی-تخیلی است که بر اساس داستان های مصور دی سی شکل گرفته و از شبکه تلویزیونی «سی دبلیو» در آمریکا پخش می شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

کدام پیش‌گویی‌ها خود به خود محقق می‌شوند؟

ضرب‌المثلی قدیمی می‌گوید ‘از هر چه بترسی سرت می‌آید.’ آیا این اندرز کهن ریشه در واقعیت دارد؟ در نگاه نخست احتمالا با عقل سلیم جور در‌نمی‌آید. مگر همه عوامل دنیا دست ماست؟ دنیا همان جوریست که هست و ربطی ندارد به اینکه ما چطور فکر می‌کنیم. این پاسخ صادق است یعنی واقعا دنیا خارج از تصورات ما وجود دارد و اتفاقاتی در آن می‌افتد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

پرتره‌های رضا یحیایی به ” دیدی” می‌رود

موزه گالری “دیدی” از چهارم مردادماه میزبان پرتره‌های هنرمندی می‌شود که او را بیشتر بابت تضاد تعمق برانگیز فیگورها و اشکال هندسی خالص اش می‌شناسیم؛ نقاش و مجسمه‌سازی که تکاپوی هنری‌اش در تعارض آشتی‌ناپذیر میان تصویرگری دوبعدی و احجام سه‌بعدی بوده است. رضا یحیایی هنرمند در نمایشگاه تازه خود که عنوان “زن” (Femme) را برای آن در نظر گرفته است برای اولین بار حدود بیست پرتره در ابعاد دو در یک و هشتاد به همراه تعدادی از مجسمه‌هایش را به تماشا خواهد گذاشت. این نقاش، درباره ویژگی این نمایشگاه و تفاوت آن با نمایشگاه‌های قبلی‌اش گفت:” تِم این نمایشگاه زن است؛ زن ایرانی از میترا تا زن امروزی و در واقع زنان مختلف ایران. این پرتره‌ها، نقدی اجتماعی بر حضور زن ایرانی در پهنه گیتی هستند. ارزش‌های من را زن، مادر و دختر تشکیل می‌دهند، سه موجودی که در وجود مادینه تبلور پیدا می‌کنند. من سال‌هاست روی این دسته آثار کار می‌کنم. این‌ها همگی پرتره هستند و فیگوری در آنها وجود ندارد. “یحیایی همچنین از انتشار کتاب جدید خود با عنوان ” پرتره”خبر داد که دربرگیرنده چهره زنان است و نشر چشمه ناشر آن خواهد کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

One thought on “اخبار روز فرهنگ و هنر ؛ بازگشت فیلمی که پس از مرگ بروس لی روی پرده رفت / رسیدگی به پرونده احسان علیخانی در دادسرا ؛ بررسی ادعای مرتبط با مهران مدیری

Comments are closed.