اخبار روز اجتماعی ؛ فروش اسباب‌بازی شبه‌سلاح در فروشگاه ممنوع شد / سناریوی‌تلخ؛ جزایرجنوبی ایران براثر تغییراقلیم زیرآب می‌روند

نگام ؛ اجتماعی _ مهدی زارع: وارد دهه پر زلزله شده‌ایم! ؛ رانتخوارانِ وراداتچی مانع از دسترسیِ مردم به دارو و درمان هستند/جناب وزیر، چرا آدرس غلط می‌دهید؟! ؛ ۲۱۴ هزار کارگر یزدی ترس از تعدیل دارند/افزایش نرخ ارز، کارگران را چندجانبه دچار ضرر کرد  ، از مهم ترین اخبار روز اجتماعی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

فروش اسباب‌بازی شبه‌سلاح در فروشگاه ممنوع شد

سردار حسین رحیمی در گفت‌وگویی، درباره فروش اسباب بازی‌ها و اقلام شبیه به هفت تیر و … در فروشگاه‌ها اظهارکرد: خوشبختانه در این زمینه هماهنگی خوبی میان پلیس و اصناف وجود دارد و اصناف به این مساله و شبه سلاح‌هایی که استفاده از آنها خلاف است واقف هستند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

سناریوی‌تلخ؛ جزایرجنوبی ایران براثر تغییراقلیم زیرآب می‌روند ؛ فرشچی: مطالعه‌ای نشان می‌دهد ۴۲درصد جزایر خلیج‌فارس زیر آب می‌روند، اما نظر من این نیست!

جنوب ایران باید منتظر فاجعه زیست‌محیطی جدیدی باشد؛ غرق شدن جزایر خلیج‌فارس و دریای عمان.افزایش ارتفاع آب اقیانوس‌‌ها از زمان انقلاب صنعتی تاکنون باعث شده تا در ده‌ها سال گذشته بسیاری از کشوران از زیر آب رفتن سواحل و جزایرشان نگران شوند و حتی در برخی مناطق مردم خانه‌های خود را ترک کردند و مجبور شدند به کشورهای دیگر سفر کنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

مهدی زارع: وارد دهه پر زلزله شده‌ایم! ؛ استاد پژوهشگاه زلزله‌شناسی معتقد است زلزله‌های کنونی جبران دوران آرام ۲۰ سال گذشته است

مهدی زارع استاد پژوهشگاه زلزله‌شناسی معتقد است زلزله‌های کنونی جبران دوران آرام ۲۰ سال گذشته است و احتمالا این روند ادامه پیدا می‌کند تا تعداد زلزله‌های ایران در یک دوره ۵۰ ساله به تعادل آماری خودش برسد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

یک فعال صنفی پرستاران:رانتخوارانِ وراداتچی مانع از دسترسیِ مردم به دارو و درمان هستند/جناب وزیر، چرا آدرس غلط می‌دهید؟!

یکی از تبعات نگران‌کننده‌ی تحریم‌ها، کمبود و گرانی اقلام دارویی‌ست که این عارضه برای اقشار مزدبگیر علی‌الخصوص کارگران و بازنشستگانِ کم‌درآمد به مراتب دشوارتر است. در هفته‌های گذشته اخباری مبنی بر کمبود خدمات درمانی در رسانه‌ها منتشر شد، همه اینها در حالی‌ست که فعالان صنفی پرستاران معتقدند لابی‌گری و رانت، مانع برخورداری طبقات کم‌درآمد از خدمات درمانی باکیفیت است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

دبیر اجرایی خانه کارگر یزد:۲۱۴ هزار کارگر یزدی ترس از تعدیل دارند/افزایش نرخ ارز، کارگران را چندجانبه دچار ضرر کرد

وضعیت کارگاه‌ها و کارخانه‌ها در کشور نگران‌کننده است؛ از ناتوانی واحدها در تامین ارز دولتی برای خرید مواد اولیه گرفته تا هزینه‌های بالای سربار که نفس تولید را به شماره انداخته، همه و همه فضای بازار کار را به شدت مسموم کرده‌است. در این شرایط وضعیت استان‌های صنعتی کشور که ممر درآمد بخش کثیری از اهالی از محل کارخانجات و صنایع است به مراتب نگران‌کننده‌تر است و یزد یکی از همین استان‌هاست که سابقه طولانی در صنایع دستی و ماشینی دارد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

One thought on “اخبار روز اجتماعی ؛ فروش اسباب‌بازی شبه‌سلاح در فروشگاه ممنوع شد / سناریوی‌تلخ؛ جزایرجنوبی ایران براثر تغییراقلیم زیرآب می‌روند

Comments are closed.