مهم ترین اخبار و موضع گیری های سیاسی ؛ کواکبیان: کاظم جلالی و بهروز نعمتی می گویند شما بی خود ما را در لیست امید قرار دادید/ این اشتباه است که الی الابد منتظر تَکرار خاتمی باشیم/ ترس از شورای‌نگهبان را می‌توان در مجلس دید

نگام ؛ سیاسی _ حاجی‌دلیگانی:رئیس قوه قضائیه تدابیری اتخاذ کند که مسائلی مثل خاوری تکرار نشود  ؛ رازهایی که با پرونده ثامن الحجج فاش شد / سه دهه فساد مالی در صدا و سیما ؛ عثمانی:باید ستاد احیای اعتماد عمومی تشکیل دهیم/ مرگ بر این و آن نگوییم  ؛ مأموران امنیتی مانع از برگزاری مراسم بزرگداشت احمد شاملو شدند ؛ بنی‌صدر:ترامپ مسخره دنیا شده/ وزیراطلاعات رژیم پهلوی:براندازی نظام جمهوری اسلامی یعنی براندازی ایران ؛ جعفری، فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در واکنش به تهدیدات ترامپ : همه گلوگاه‌های جابجایی نفتی در اختیار ایران است/ هر لحظه ایران اراده کند، صدور نفت دنیا را می‌بندد و چند خبر دیگر ، از مهم ترین اخبار سیاسی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید:

 

کواکبیان: کاظم جلالی و بهروز نعمتی می گویند شما بی خود ما را در لیست امید قرار دادید/ این اشتباه است که الی الابد منتظر تَکرار خاتمی باشیم/ ترس از شورای‌نگهبان را می‌توان در مجلس دید

مصطفی کواکبیان با بیان اینکه تاریخ انقضای شورای سیاست گذاری تمام شده است چرا که این تشکل فقط به منظور انتخابات ۹۴ شکل گرفته بود گفت: رخی دوست دارند خود را فرای احزاب بدانند و برای همین بنیاد فلان و موسسه فلان و … راه می اندازند ما می گوییم همین بنیاد را حزب کنند. حتی عارف می تواند دشواری های حزب‌داری را بچشد و با اختلاف نظرها آشنا شود.

برای دیدن متن خبر اینجارا کلیک کنید

 

جعفری، فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در واکنش به تهدیدات ترامپ : همه گلوگاه‌های جابجایی نفتی در اختیار ایران است/ هر لحظه ایران اراده کند، صدور نفت دنیا را می‌بندد

سرلشگر عزیز جعفری، فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با توجه تهدیدهای آمریکا درباره صادرات نفت ایران گفت: اینکه دولت آمریکا اعلام می‌کند تا چند ماه آینده اجازه نمی‌دهد قطره‌ای نفت از ایران خارج شود رفتاری کاملا خنده‌دار است و انگار نمی‌دانند تمام گلوگاه‌های جابجایی نفتی در اختیار ایران است و هر لحظه اراده کُند صدور نفت دنیا را می‌بندد.
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

بنی‌صدر:ترامپ مسخره دنیا شده/ وزیراطلاعات رژیم پهلوی:براندازی نظام جمهوری اسلامی یعنی براندازی ایران

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: داریوش همایون، وزیر اطلاعات رژیم پهلوی می‌گوید هرگونه تلاش برای براندازی نظام جمهوری اسلامی، خطر تجزیه و یا حتی محو نام ایران را در بر خواهد داشت.وی که معاون حزب رستاخیز هم بود در یک مصاحبه درباره استراتژی مورد نظر خود برای آینده ایران گفت در شرایط کنونی که هزاران دست برای اتفاقات مهم منتظر است، برای من اولین اولویت حفظ ایران است و در استراتژی براندازی جمهوری اسلامی تجدیدنظر کرده ام.ابوالحسن بنی‌صدر هم با دروغ‌گو دانستن ترامپ که مدعی حمایت از مردم ایران است، می‌گوید ترامپ که مایه مسخره دنیاست باید بداند مردم ایران زیر بار او نخواهند رفت.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

مأموران امنیتی مانع از برگزاری مراسم بزرگداشت احمد شاملو شدند

۲ مرداد هجدهمین سالگرد درگذشت احمد شاملو، یکی از مهم‌ترین و شناخته‌شده‌ترین شاعران ایران در دوران معاصر بود. به این مناسبت عده‌ای از علاقمندان به احمد شاملو مانند سال‌های گذشته تلاش کردند مراسم بزرگداشت او را در امام‌زاده طاهر کرج برگزار کنند. مأموران امنیتی اما مانع از برگزاری این مراسم شدند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

عثمانی:باید ستاد احیای اعتماد عمومی تشکیل دهیم/ مرگ بر این و آن نگوییم

نماینده مردم بوکان در دهمین مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: وقتی به مردم می‌گوییم پول نیست آنها می‌گویند چرا برای اختلاس پول هست. وقتی به آنها می‌گوییم با کمبود منابع ارزی مواجه هستیم آنها می‌گویند چرا برای سپرده‌گذاری برخی از آقازاده‌ها در خارج از کشور ارز فراوان است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

رازهایی که با پرونده ثامن الحجج فاش شد ؛ سه دهه فساد مالی در صدا و سیما

صدا و سیما در روزهای اخیر بیش از آنکه به انتشار خبر بپردازد، خبرساز است. دریافت ارز دولتی و فعالیت در حوزه های بازرگانی غیرمرتبط و دریافت وام های کلان از سوی مجریان، تنها گوشه ای از فساد مالی این نهاد تحت نظارت رهبر جمهوری اسلامی ایران را فاش می کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

حاجی‌دلیگانی:رئیس قوه قضائیه تدابیری اتخاذ کند که مسائلی مثل خاوری تکرار نشود

حسینعلی حاجی‌دلیگانی امروز در صحن علنی مجلس طی تذکری به استناد بند ۱۱ ماده ۲۰ در رابطه با حفظ شأن مجلس گفت: ما قانونی تصویب کرده‌ایم که کلیه حقوق‌هایی که به مدیران پرداخت می‌شود برای مجلس شفاف‌سازی شود. با اینکه یک سال از آن می‌گذرد اما هنوز عملیاتی نشده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

نوبخت: آمادگی داشتم از دولت کنار بروم اما نتوانستم رئیس‌جمهور را برای استعفایم قانع کنم! خیلی به من محبت دارند / اصرار بر ترک مسئولیت در شرایط فعلی یک جور فرصت‌طلبی به نظر می‌رسد

سخنگوی دولت گفت: من از باب اینکه دست آقای رئیس جمهور باز باشد و حتی اگر یک در هزار وضعیت با تغییر من بهتر می شود آمادگی دارم که از دولت کنار بروم . نوبخت ادامه داد: من نتوانستم اقای رئیس جمهور را برای این کار قانع کنم و امیدوارم که ایشان تصمیم مقتضی را بگیرند و البته از طرفی اصرار بر ترک مسئولیت آن هم در شرایط فعلی یک جور فرصت طلبی به نظر می رسد و ممکن است عده‌ای بگویند افرادی به دنبال عافیت طلبی هستند.
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

روحانی: اگر لازم بدانیم، نیروهای تازه‌ نفسی به مجموعه دولت افزوده می شود

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه تهدیدات پوچ و بی‌پایه و اساس برخی حاکمان آمریکا ارزش پاسخ دادن ندارد، اظهارداشت: باید در عمل به آنها پاسخ دهیم. ایستادگی، وحدت، انسجام و بی‌اعتنایی ملت ایران به تهدیدات و طرح‌های آنها و انتخاب مسیر ایستادگی و تلاش برای خنثی کردن توطئه‌های دشمنان، قدرتمندترین پاسخ به سخنان سخیف حاکمان آمریکایی‌ خواهد بود.
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

سخنگوی جمنا: هنوز فعالیت‌های انتخاباتی را آغاز نکرده‌ایم / مجمع ملی‌مان در زمستان برگزار می‌شود

سید محمد حسینی سخنگوی جبهه مردمی انقلاب اسلامی گفت: ما هنوز نه ستادی تشکیل داده‌ایم و نه جلسه‌ای درباره انتخابات داشته‌ایم؛چرا که این اقدام را زودهنگام می‌دانیم اما ممکن است که در شهرستان‌ها اقداماتی از سوی دفاتر ما انجام شده باشد که آن هم در سطح بررسی کارنامه نمایندگان فعلی آن شهرستان‌هاست.
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

طیبه سیاوشی، نماینده تهران :قانون منع بکارگیری بازنشستگان، شامل شخص شهردار و رییس سازمان صداوسیما نیز می‌شود / خیلی‌ها در شهرداری‌ها مشمول این قانون خواهند شد / اگر این قانون در جایی اجرا نشود، مجلس با ابزار‌های نظارتی ورود خواهد کرد

طیبه سیاوشی نماینده تهران درباره واکنش مجلس به احتمال عدم اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان گفت: مجلس از بعد نظارتی، ابزارهایی مانند تذکر، سوال و استیضاح دارد که از آنها استفاده خواهد کرد. مثلا در مورد شهرداری ها، که زیر نظر وزارت کشور به شمار می روند می توان از وزیر کشور، مطالبه کرد.
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

محمدرضا رحیمی:کمیته مشترک فراکسیون امید و دولت تدبیر هیچ‌گاه تشکیل نشد/ قرار شد رییس‌جمهور و واعظی نمایندگان در کمیته را معرفی کنند

علیرضا رحیمی، با اشاره به برخی دستاوردهای جلسه مشترک فراکسیون امید مجلس و رییس‌جمهور اظهار داشت: همان‌طور که پیش از این نیز اعلام شد، در این نشست که صبح روز دوشنبه هفته جاری در نهاد ریاست‌جمهوری برگزار شد، علاوه بر اعضای هیات رییسه فراکسیون امید، برخی از اعضای فراکسیون امید در هیات رییسه مجلس و همچنین برخی از روسای کمیسیون‌های تخصصی عضو فراکسیون امید حضور داشتند و از دولت نیز به‌جز شخص آقای رییس‌جمهور، آقای حسینعلی امیری معاون پارلمانی و محمود واعظی رییس‌دفتر رییس‌جمهور حضور داشتند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

محسنی اژه‌ای:مدیرعامل شستا احضار شد/ برای واردات موبایل فاکتورهای صوری صادر کردند/ تحقیقات ادامه دارد

محسنی اژه‌ای در نشست خبری خود با بیان اینکه دشمن جنگ اقتصادی را شروع کرده و به ظن خود از با اقتصادی می‌خواهد به جمهوری اسلامی لطمه وارد کند، گفت: برخی افراد سودجو و متقلب در اقدامات مجرمانه سهیم هستند و این همیشه جرم است اما در این شرایط کسانی که مرتکب جرایم اقتصادی می‌شوند قابل گذشت نیست و همه دستگاه‌ها موظف شدند با رصد مسائل به صورت جدی با تخلفات برخورد داشته باشند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

جهانگیری:تیم دولت قابل اصلاح است/ در جنگ تمام عیار رسانه ای و سیاسی قرار گرفته‌ایم

اسحاق جهانگیری صبح امروز سه شنبه در همایش روسای نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور با تبریک دهه کرامت و میلاد با سعادت امام رضا (ع)‌ اظهار داشت: امروز کشور در شرایط خطیری قرار گرفته است اما این شرایط فلج کننده نیست، بلکه شرایط جدید، پیچیده و دشواری است و برای مواجهه با آن نیازمند درک صحیح مسائل و توجه به راهکارهای ابتکاری هستیم.
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

مانا نیستانی و دشواری طنز در جامعه مبتنی بر تبعیض

در سال‌های گذشته آثار این کارتونیست ۴۴ ساله با دو رویکرد کارتون‌های سیاسی و اجتماعی و کارتون‌های خبری در رسانه‌های مختلف ایران و جهان منتشر شده. مانا نیستانی چند کتاب هم از آثارش منتشر کرده است: «پازل عاشقانه آقای کا»، «هوگوپسی: ماجراهای آقای کا» و «ملاقات با عنکبوت».

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

تشریح روند انتخاب تنها گزینه نامزدی ریاست کمیسیون اصل ۹۰ مجلس توسط لاریجانی

علی لاریجانی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی پس از معرفی داوود محمدی به عنوان تنها گزینه پیشنهادی هیات رییسه مجلس، توضیحاتی در خصوص نحوه انتخاب و معرفی نامزد ریاست کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی مجلس به نمایندگان ارائه کرد.وی گفت: برای معرفی نامزد ریاست کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی در هیات رئیسه مجلس دو جلسه برگزار کردیم تا گزینه ریاست مشخص شود. در آئین نامه عنوان شده که رئیس کمیسیون با پیشنهاد هیات رئیسه مجلس از بین اعضای ثابت کمیسیون که ۸ نفر می باشند و با رأی مجلس برای مدت یک سال انتخاب می شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

آقاپور: مسئولان به جای حرف‌زدن، آستین‌ها را بالا بزنند

معصومه آقاپور درباره لزوم اطلاع‌رسانی به موقع مسئولان از شرایط کلی و اقدامات‌شان جهت شکستن التهاب بازار، اظهار داشت: معتقدم مسئولان به جای اطلاع‌رسانی مردم باید وارد فاز اقدام و عمل شوند چون امنیت روانی اقتصادی در جامعه متزلزل شده است.وی افزود: در شرایط فعلی باید مسئولان این مَثَل معروف «کم گوی و گزیده گوی چون دُر» را عملیاتی کنند. مردم می‌خواهند در بازار ثبات ایجاد شود، دیگر گردگویی جایی ندارد، اکنون زمان عمل است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

انتقاد یک نماینده به نحوه معرفی گزینه ریاست کمیسیون اصل ۹۰ از سوی هیات رییسه

بهرام پارسایی گفت: طبق تبصره ۱ ماده ۴۸ آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، رییس کمیسیون اصل ۹۰ با پیشنهاد هیات رییسه از بین اعضای ثابت این کمیسیون و با رای مجلس شورای اسلامی برای مدت یک سال انتخاب می‌شود. بنابراین طبق آنچه در آیین‌نامه آمده مجلس شورای اسلامی باید حق انتخاب داشته باشد و بیش از یک گزینه باید مطرح باشد. از نظر حقوقی هم انتخاب زمانی انجام می‌شود که حداقل دو گزینه وجود داشته باشد.وی همچنین اضافه کرد: در دو سال گذشته هیات رییسه مجلس شورای اسلامی دو نفر را برای ریاست کمیسیون اصل ۹۰ به صحن معرفی می‌کرد تا نمایندگان از بین آنها انتخاب کنند. اما امسال علی‌رغم کاندیداتوری من و آقای تجری برای ریاست کمیسیون رویه تغییر کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

مجلس شروط حمایت قانونی از کودکان و نوجوانان را مشخص کرد

نمایندگان مجلس در مصوبه ای مصدایق وضعیت مخاطره آمیز برای کودکان و نوجوانان را تعیین کردند که در صورت بروز آن مستوجب حمایت قانونی می شوند. نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) و در ادامه بررسی جزییات لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان ماده ۳ آن را با ۱۶۳ رای موافق، ۱۳ رای مخالف و ۵ رای ممتنع از مجموع ۲۲۳ نماینده حاضر  در مجلس تصویب کردند

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

با تصویب مجلس؛دفتر حمایت از اطفال و نوجوانان در قوه قضائیه تشکیل می‌شود

نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) و در ادامه بررسی جزییات لایحه حمایت از اطفال و نوجوانان ماده ۴ آن را با ۱۴۰ رای موافق، ۱۸ رای مخالف و ۱۴ رای ممتنع از مجموع ۲۲۳ نماینده حاضر  در مجلس تصویب کردند.بر این اساس نمایندگان مصوب کردند که دفتر حمایت از اطفال و نوجوانان قوه قضائیه به منظور ایجاد زمینه ‏های همکاری با سایر نهادها، تهیه گزارشهای موردی یا ادواری، انجام مطالعات و تحقیقات آماری و اطلاعاتی، پایش و ارزشیابی فعالیتهای دفاتر استانی و شهرستانی در خصوص اجرای این قانون در قوه‌قضائیه تشکیل ‏شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

اعتراض پارسایی به رویه انتخاب رییس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس

بهرام پارسایی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی با استناد به ماده ۴۸ آیین‌نامه داخلی مجلس، گفت: رویه مجلس برای انتخاب رییس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در دو سال گذشته معرفی دو نامزد به صحن علنی بود.نماینده مردم شیراز در مجلس با اشاره به آیین‌نامه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:‌ در آیین‌نامه ذکر شده که نمایندگان برای مدت یک سال رئیس کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی را انتخاب کنند که این لغت «انتخاب» بار معنایی دارد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

اسماعیلی:تاریخ رسیدگی به پرونده مشائی فعلا مشخص نیست/اعتراضی به رای ناظم مدرسه معین نشده است

غلامحسین اسماعیلی در رابطه با پروند اسفندیار رحیم‌مشایی اظهار کرد: کیفرخواست به دادگاه آمده و تعیین شعبه شده، اما تاریخ رسیدگی تعیین نشده است.وی افزود: قانون این اجازه را به دادگاه داده است که در مهلت یک ماه پرونده را مطالعه کند و اگر در پرونده نقصی مشاهده کرد، آن را برای رفع نقص به دادسرا بازگرداند.رییس کل دادگستری تهران گفت: اگر ایرادی از سوی وکلا انجام شود و این ایرادات وارد دانسته شود قبل از تعیین وقت نسبت به رفع ایرادها اقدام می‌شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

“داوود محمدی” در ریاست کمیسیون اصل ۹۰ مجلس ابقا شد

علی لاریجانی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی با اعلام نامزدی داوود محمدی توسط هیات رییسه مجلس و معرفی وی به عنوان رییس کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی، گفت: تشخیص هیات رییسه مجلس برای سال اول و دوم معرفی دو نفر به عنوان نامزدهای ریاست کمیسیون اصل ۹۰ بود اما در سال سوم تشخیص هیات رییسه این بود یک نفر را به عنوان نامزد ریاست به صحن علنی معرفی کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

سلیمی: با یک‌صدایی در سیاست خارجی هیچ‌کس توانایی تهدید ایران را نخواهد داشت

اصغر سلیمی با اشاره به موضع رییس جمهور نسبت به آمریکا در همایش روسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور، اظهار داشت: انتظار ما از رییس جمهور همین اعلام موضع بود. در قرآن نیز اشاره شده که با دشمنان باید با شدت برخورد کرد و با دوستان باید مهربان باشیم.وی در ادامه گفت: صحبت‌های آقای رییس جمهور با صحبت‌های مقام معظم رهبری در یک مسیر بود و می‌تواند منجر به وحدت و همدلی در کشور شود. ما باید بتوانیم در بین خودمان مشکلات را حل کنیم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

بادامچی :تفکیک وزارتخانه‌ها جز افزایش بروکراسی نتیجه‌ای ندارد/ جداسازی وزارت تعاون راه خوبی برای حل مشکلات نیست

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی مطرح کرد: وقتی با یک لایحه قاطعانه مخالفت می‌شود به چه علت بار دیگر آن را به مجلس می‌فرستند؟ هم وقت مجلس گرفته می‌شود و هم مسئولینی که این لوایح را پیگیری می‌کنند، چرا به جای این لوایح به مسائل عمده و مهم‌تر پرداخته نشود؟ درحال حاضر وقت به حواشی کشیدن دولت و مجلس نیست.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

واعظی استعفای نوبخت را تکذیب کرد

واعظی گفت: استعفای نوبخت از سازمان برنامه و بودجه را تکذیب می‌کنم و آنجه رسانه‌ها از قول ایشان نقل کرده‌اند به هیچ وجه صحت ندارد.وی افزود: ایشان در پی مباحثی که در خصوص تغیییرات در دولت بوجود آمده است صرفا با اعلام آمادگی و باز گذاشتن دست رئیس‌جمهور در این تغییرات بحثی را با رسانه‌ها مطرح کردند و در عین حال گفته‌اند که در هرجایگاهی از معلمی دانشگاه تا هر مسئولیت دیگری که رئیس‌جمهوری امر کنند آمادگی مساعدت و خدمتگزاری به دولت و ملت را دارند.  از این نظر انتشار خبر استعفای ایشان  به هیچ وجه صحت ندارد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

سلیمی در جلسه علنی مطرح کرد؛در موضوع واردات خودرو ضعیف‌کشی نشود/ تشکر از روحانی به دلیل تغییر رئیس بانک مرکزی

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: انتظار می‌رود قوه قضائیه با مسببان و سایر مسئولان برخورد کند؛ برخی از افراد برخی از کالاها را صادر می کنند اما از سویی کالا وارد می کنند و از ارز سوءاستفاده می‌کنند انتظار می‌رود جلوی این کار گرفته شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

نماینده مبارکه:وزیر ورزش نسبت به ورزش بانوان رسیدگی‌های لازم را داشته باشد

زهرا سعیدی مبارکه در جریان تذکری در صحن علنی مجلس گفت: در کشور مشکلی به وجود آمده که وزارت علوم و وزارت آموزش و پرورش باید نسبت به آن همت بورزند.وی تاکید کرد: مشکل این است که قرار بر آن شده ۳۰ درصد از نتیجه کنکور براساس احتساب سنوات تحصیلی باشد که دانش‌آموزان اعتراض دارند که ما از قبل نسبت به این موضوع خبر نداشتیم و به ما اعلام نشده بود و دیگری اینکه زیرساخت آن را در کشور نداریم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

ربیعی در جمع خبرنگاران:جزئیات تغییرات وزرا را از رئیس‌جمهور بپرسید/ باید مقاومت روانی جامعه را افزایش دهیم/ نرخ بیکاری در بهار امسال، ۱۲.۱ درصد است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره اظهارات ترامپ گفت: مسئولان آمریکا دقیقا روان جامعه ایران را هدف گرفتند، دنبال جنگ روانی و اجتماعی هستند. نباید در دام بیفتیم باید اجماع ملی داشته باشیم. مقاومت روانی جامعه را افزایش دهیم این‌ها زمینه اجرا ندارد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

قاضی زاده هاشمی جمع خبرنگاران:دارو و تجهیزات پزشکی از حوزه‌هایی است که تحریم می‌شود/ زیاد در این‌باره سوال نکنید

سید حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت در جمع خبرنگاران در حاشیه نشست هیات دولت در خصوص وضعیت واردات داروهای مربوط به بیماری‌های خاص گفت: برای دارو الان مشکلی نیست، اما به این معنا نیست که در آینده هم مشکلی نخواهیم داشت.وزیر بهداشت با بیان اینکه الان باید علاج واقعه را بکنیم قبل از اینکه اتفاقی بیفتد، گفت: ما و دستگاه‌های مختلف داریم کار می‌کنیم و امیدواریم همان طور که آرزو داریم، محقق شود. ولی مطمئن باشید یکی از حوزه‌هایی که از طریق آن فشار می‌آورند، حوزه‌هایی هست که مردم دردشان می‌آید و بخش دارو تجهیزات پزشکی چیزی است که مربوط به ماست.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

پورمختار:مجلس در حال تبدیل شدن به یک دژ نظامی است/ ساخت و سازها، خانه ملت را از ملت جدا کرده است

در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی که ریاست آن به عهده مسعود پزشکیان است، محمدرضا پورمختار در تذکری خطاب به وی گفت: آقای رئیس متاسفانه مجلس در حال تبدیل شدن به یک دژ نظامی است و ساخت‌وسازهای بی‌رویه در اطراف آن در حال شکل‌گیری است.وی ادامه داد: این ساخت‌وسازهای بی‌مورد ورود را برای خودِ نمایندگان سخت کرده است. خانه ملت را از ملت جدا کرده از شما تقاضا دارم در هیات‌رئیسه این مطلب را مطرح کنید.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

جهانگیری: در جنگ تمام‌عیار هستیم/ ۱۰۰ میلیارد دلار ذخایر ارزی داریم/ احتمال بازگشت کوپن

معاون اول رییس جمهور با انتقاد از کسانی که به دنبال تضعیف دولت در شرایط حساس کنونی هستند، گفت: امروز تضعیف دولت مترادف با تضعیف نظام و تضعیف نظام منجر به تضعیف امید مردم به آینده و نگرانی نسبت به افق‌های پیش روی جامعه می‌شود. این اتفاق خواست و برنامه اصلی دشمنان برای اجرایی کردن اقدامات خصمانه علیه جمهوری اسلامی ایران است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

گمانه زنی های اصولگرایان/ تلاش اصلاح‌طلبان برای خروج جهانگیری از دولت به منظور آمادگی برای انتخابات

پرویز سروری، دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با اشاره به تلاش اصلاح‌طلبان برای بیرون کشیدن جهانگیری از بدنه دولت به منظور آمادگی زودهنگام برای انتخابات بیان کرد: اصلاح‌طلبان تصمیم دارند تا با مهندسی مدیریت شده به افکار عمومی القا کنند که میان آنها و دولت فرق وجود دارد و عملا می‌خواهند راه خود را از روحانی جدا کنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

وزیر کشور: در بهترین شرایط سیاست داخلی قرار داریم

عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور امروز در همایش نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور، حوزه های سیاست داخلی، امنیت و موضوعات اجتماعی را از مهم‌ترین بخش‌های کاری این وزارتخانه عنوان کرد و گفت: ما اکنون در بهترین شرایط سیاست داخلی قرار داریم، به طور مثال در حوزه احزاب هیچ حزبی وجود ندارد که برای اخذ مجوز پشت درب های وزارت کشور معطل باشد همچنین دو انتخابات فراگیر قانونی و بدون هیچ مشکل خاصی برگزار کردیم که سطح مشارکت و رضایت بالای مردم در عرصه سیاسی بیانگر وجود نشاط اجتماعی بالنده در حوزه داخلی هستیم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

محمدقسیم عثمانی:مردم کمبودها را تحمل می‌کنند اما تبعیض را نه

محمد قسیم عثمانی در تذکری شفاهی در پایان جلسه علنی امروز، گفت: امروز اعتماد به حاکمیت در اثر عملکرد مسئولین با خدشه روبه رو شده است و فرار از این موضوع مشکل را حل نمی‌کند بلکه عمق این فاجعه را تشدید می‌کند. باید ستاد احیای اعتماد عمومی تشکیل شود. مردم نبودها و کمبودها را می‌پذیرند ولی تفاوت‌ها و تبعیض‌ها را بر نمی‌تابند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

پس‌لرزه‌های هشدارهای رئیس‌جمهور/ تغییر لحن روحانی در مقابل آمریکا به خاطر چه بود؟

تنش کلامی دو رئیس‌جمهور ایران و آمریکا واکنش‌های گسترده داخلی و بین‌المللی را در پی داشت. در ایران علاوه بر سران قوا سیاسیون از جناح‌های مختلف به‌ویژه مخالفان اصلی دولت از این صحبت‌ها حمایت کردند، به‌گونه‌ای که برخی در تفسیر و تحلیل صحبت‌های او تاکید کردند هدف رییس‌جمهور جلب رضایت اصولگرایان بوده است.
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

محمدجواد ابطحی عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس:ورود مجلس به FATF دهان کجی به ارکان نظام است

سیدمحمدجواد ابطحی ، با اشاره به نامه مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره رد FATF  گفت: با ورود شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام و بالاتر از آن فرمایش مقام معظم رهبری و فتوای مراجعی همچون آیت‌الله مکارم شیرازی درباره پیوستن به FATF ، راه اندازی مجدد این بحث در مجلس یک دهان کجی به ارکان نظام است.عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تصریح کرد: نمایندگان مجلس قسم یاد کردند تا پاسدار شرف و احکام اسلام و استقلال نظام باشند لذا اصرار برخی دوستان درباره بررسی این موضوع در مجلس و اینکه ما باید جدای نظر مراجع به آن وارد شویم به اعتقاد بنده یک ساختارشکنی است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

ظریف تذکر گرفت

در پایان جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی تذکر کتبی سیدحمیدرضا کاظمی نماینده مردم پلدختر و عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس به وزیر امور خارجه در خصوص وضعیت دیپلمات سفارت ایران در آلمان قرائت شد.این نماینده در تذکر به وزیر امور خارجه، خواستار پیگیری برای آزادی بی قید و شرط «اسدالله اسدی» دیپلمات سفارت جمهوری اسلامی ایران در آلمان شده است.این دیپلمات اخیرا به دلیل ایراد برخی اتهامات بازداشت شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید