اخبار روز بین الملل ؛ پخش نوار گفت‌وگوی ترامپ و وکیلش درباره مدل پلی‌بوی / ‏تعداد کارکنان میز تحریم ایران در وزارت خزانه داری ‎آمریکا افزایش یافت

نگام ؛ بین الملل _ بیش از ۳۰ کشته در حمله انتحاری در نزدیکی یک مرکز رای دهی در کویته پاکستان ؛ چین مجوز پرواز سه خط هوایی آمریکا را لغو کرد  ؛ حملات انتحاری در جنوب سوریه ده‌ها نفر را کشت ، از مهم ترین اخبار روز بین الملل بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

پخش نوار گفت‌وگوی ترامپ و وکیلش درباره مدل پلی‌بوی

شبکه سی‌ان‌ان یک صدای ضبط شده از مکالمه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، و وکیل سابق او را پخش کرده که در آن درباره پرداخت غرامت به یک مدل سابق پلی‌بوی صحبت می‌کنند.آقای ترامپ و مایکل کوهن در این نوار درباره خرید حقوق گزارش مربوط به کارن مک‌دوگال، مدل پلی‌بوی و رابطه ادعایی او با دونالد ترامپ، بحث می‌کنند.این نوار صوتی در سپتامبر ۲۰۱۶ -دو ماه مانده به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا- ضبط شده است. گفته می‌شود که ماجرای این مدل و آقای ترامپ به سال ۲۰۰۶ برمی‌گردد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

‏تعداد کارکنان میز تحریم ایران در وزارت خزانه داری ‎آمریکا افزایش یافت

گزارش‌های منتشر شده درباره فعالیت‌های خزانه‌داری آمریکا نشان می‌دهد که جنگ اقتصادی با ایران اکنون به یکی از اولویت‌های اصلی این وزارتخانه بدل شده و در ماه‌های گذشته بودجه و نیروی کار گسترده‌ای به افزایش فشارهای اقتصادی به ایران تخصیص یافته است. هراس از شکست سیاست‌های تحریمی با توجه به تجربیات گذشته و همچنین انزوی کنونی آمریکا در بحث تحریم‌های یکجانبه، موجب شده تا خزانه‌داری آمریکا میزان نیروهای فعال در پرونده ایران را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

بیش از ۳۰ کشته در حمله انتحاری در نزدیکی یک مرکز رای دهی در کویته پاکستان

همزمان با شروع رای‌دهی در پاکستان یک مهاجم انتحاری در شهر کویته بمب همراه خود را در نزدیکی یک مرکز رای‌دهی منفجر کرد. مقام‌ها گفته‌اند که هدف مهاجم نیروهای امنیتی بود که برای تامین امنیت انتخابات در مقابل مرکز رای دهی مستقر بودند.گروه موسوم به دولت اسلامی، داعش مسوولیت این حمله را به عهده گرفته است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

چین مجوز پرواز سه خط هوایی آمریکا را لغو کرد

با اتمام مهلت چین به خطوط هواپیمایی آمریکا مبنی بر اصلاح نام تایوان و تغییر آن از کشور تایوان به ‘چین تایپه’ در وب سایت هایشان و بی توجهی شرکت‌های آمریکایی به این درخواست، چین از امروز (چهارشنبه) اجازه پرواز به سه خط هوایی آمریکا را نمی‌دهد. هواپیمایی چین از مدت‌ها قبل نامه‌هایی برای ۴۰ خط هوایی بین المللی نوشته و از آن‌ها خواسته بود که اطلاعات مربوط به تایوان بدون پیوند دادن آن با نام چین را حذف کنند همین موضوع موجب شد که ایرلاین‌هایی نظیر ایر کانادا، ایر ایندیا و هواپیمایی قانتاس استرالیا این تغییرات را در وبسایت هایشان انجام دهند، اما شرکت‌های آمریکایی تا کنون به این موضوع بی توجهی کرده اند.
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

حملات انتحاری در جنوب سوریه ده‌ها نفر را کشت

بنا بر گزارش‌ها، در نتیجه چند حمله انتحاری در جنوب سوریه دست‌کم ۳۸ نفر کشته شدند.رسانه‌های دولتی گزارش داده‌اند که این حملات در داخل و اطراف شهر سویدا رخ داده که در کنترل دولت است. گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) مسئول این حملات خوانده شده است.سازمان ناظر حقوق بشر سوریه می‌گوید در این حملات دست‌کم ۳۰ نفر دیگر زخمی شده‌اند.دولت سوریه در ماه‌های اخیر بیشتر بخش‌های جنوب این کشور را که در تصرف شورشیان بود، پس گرفته است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید