اخبار روز فرهنگ و هنر ؛ سام مشایخی: تا زنده هستم، ازعکس خاص عیادت هنرمندان با پدرم ،حالم بد می شود / مشکلات سر راه اکران فیلم اصغر فرهادی در ایران

نگام ؛ فرهنگ و هنر _ فعالیت‌های بانوی اول آمریکا در کارزار «بهترین باش» آغاز شد ؛ فاطمه معتمدآریا داور بخش افق‌ها جشنواره ونیز شد ؛ کشمکش‌های خواننده سرشناس و تلویزیون/ فریدون آسرایی: جایزه را نمی‌دهید دروغ هم می‌گویید/ عکس ، از مهم ترین اخبار روز فرهنگ و هنر بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

سام مشایخی: تا زنده هستم، ازعکس خاص عیادت هنرمندان با پدرم ،حالم بد می شود

سام مشایخی فرزند جمشید مشایخی در گفت وگو با ایسنا از برخورد چند تن از هنرمندانی که عکس پدرش را در حالت نه چندان مناسبی منتشر کردند، انتقاد کرد و گفت: ما مخالف حضور هنرمندان در بیمارستان برای عیادت از پدر نیستیم. بلکه به شدت موافق آن هستیم زیرا که وقتی این هنرمندان به خصوص جوان‌ها به دیدن پدر می‌آیند، بسیار خوشحال می‌شود و حتی به گفته خودش بر روند درمانش هم تاثیر مثبت گذاشته است. اما بحث اینجاست که آیا واقعا عیادت از بیمار زمان ندارد؟

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

مشکلات سر راه اکران فیلم اصغر فرهادی در ایران

شرایط اکران تازه‌ترین ساخته سینمایی اصغر فرهادی در سینماهای ایران به‌رغم اعلام نظر صریح معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی همچنان با ابهاماتی مواجه است.براساس اعلام ابراهیم داروغه‌زاده معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی از آنجا که فیلم «همه می‌دانند» به کارگردانی اصغر فرهادی فاقد تهیه‌کننده ایرانی و پروانه ساخت از سازمان سینمایی است در تعاریف این سازمان «فیلم خارجی» محسوب می‌شود و برای اکران در سینماهای داخل کشور تنها می‌تواند با این عنوان روی پرده برود. اما این عنوان چه شرایطی به همراه دارد؟

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

فعالیت‌های بانوی اول آمریکا در کارزار «بهترین باش» آغاز شد

بانوی اول ایالات متحده روز سه‌شنبه فعالیت‌های خود در راستای کمپین موسوم به «بهترین باش» به منظور کمک به کودکان را آغاز کرد.به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، ملانیا ترامپ در گام نخست قرار است امروز به بیمارستان کودکان شهر نشویل مرکز ایالت تنسی برود.همسر رئیس جمهوری آمریکا همچنین در نشستی برای گفت‌وگو درباره مراقبت از نوزادانی که از والدین معتاد متولد می‌شوند شرکت می‌کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

فاطمه معتمدآریا داور بخش افق‌ها جشنواره ونیز شد

در این دوره از جشنواره فیلم ونیز فاطمه معتمدآریا از ایران در بخش افق‌ها و رامین بحرانی دیگر سینماگر ایرانی در بخش جایزه بهترین فیلم اول در جمع داوران حضور دارند.داوران بخش افق ها عبارتند از آتینا تسانگاری کارگردان، فیلمنامه نویس و تهیه کننده زن یونانی، مایکل آلماریدا کارگردان معروف آمریکایی، فاطمه معتمد آریا، فردریک بونو منتقد فرانسوی، محمد حفظی فیلمنامه نویس و تهیه کننده مصری، آلیسون مک لین کارگردان و فیلمنامه نویس زن کانادایی و آندرا پالائورا کارگردان ایتالیایی

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

کشمکش‌های خواننده سرشناس و تلویزیون/ فریدون آسرایی: جایزه را نمی‌دهید دروغ هم می‌گویید/ عکس

فریدون آسرایی با رد ادعای دبیر جشنواره سین سیما، گفت: جایزه نقدی را نمی‌دهید چرا دیگر دروغ می‌گویید؟ عکس‌های من در جشنواره حضورم را تایید می‌کند.دو روز پیش گلایه‌ای از سوی فریدون آسرایی مبنی بر عدم دریافت جایزه نقدی جشنواره سین سیما مطرح شد.با رسانه‌ای شدن این ماجرا، ناصر کریمان دبیر جشنواره «سین سیما» در پاسخ به اعتراض آسرایی گفت که از ابتدا قرار بود این جایزه تنها به نفراتی اهدا شود که در مراسم پایانی حضور داشته‌اند و با توجه به شرکت نکردن برترین خواننده تیتراژ (فریدون آسرایی) این جایزه به ایشان تعلق نگرفت.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید