بعضی از فعالان اقتصادی بازار را متشنج می‌کنند/ افزایش مهار نشده قیمت ها بر مردم فشار می‌آرود

 

نگام ، اقتصادی _ عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به دلیل افزایش قیمت میزان مصرف گوشت و میوه در خانواده ها بسیار کمتر شده است اظهار کرد: وقتی ۷۰ درصد هزینه‌های یک واحد تولیدی ۲ یا ۳ برابر می‌شود طبیعتا قیمت کالای تولیدی هم بیشتر می‌شود. بنابراین متاسفانه این افزایش قیمت باعث شده میزان مصرف گوشت و میوه در خانواده ها بسیار کمتر شود که این امر در سلامت خانواده ها هم اثر منفی خواهد گذاشت.

علی ابراهیمی در گفت و گو با خبرنگار شفقنا اظهار کرد: با توجه به کاهش ارزش پول ملی کشور، قیمت تمام شده یکسری از فعالیت‌های داخلی و تولیدات افزایش پیدا می‌کند؛ در صورتی که با مدل‌های حمایتی که تعریف شده تقریبا در خصوص کالاهای اساسی نباید شاهد تغییرات جدی باشیم اما چون روش، یک روش جامع، کامل و صحیح نیست متاسفانه همه این اقدامات بی اثر می‌ماند و فقط شاهد از دست رفتن منابع ارزی کشور می‌شویم.

او با بیان اینکه نظارت درستی بر قیمت کالاها وجود ندارد اظهار کرد: از نظر رفتاری، هم نظارت ضعیفی داریم و هم بخشی از مردم هم ظاهرا خیال ندارند با هموطنان خود همراهی کنند. مثلا قبل از اینکه تحریم ها به ما فشار بیاورد که بیشتر در حوزه صنعت اثرگذار ی دارد خودمان هم آنچنان که باید با هم همکاری نداریم. تصور من بر این است که وقتی یک سری کالاها قبلا با ارزهای دوره‌های قبل و حتی مصوب وارد شده است چه دلیلی دارد که افزایش ۷۰ الی۸۰ درصدی داشته باشند؟! زیرا وقتی افزایش کالاها ۷۰ یا ۸۰ درصد باشد به صورت اتوماتیک‌وار قیمت تمام شده را بالا می برد و به شکل خودکار شاهد افزایش قیمت‌ کالاهایی مثل گوشت و مرغ خواهیم بود.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: لااقل تحریم‌ها نباید روی قیمت میوه که تولیدات داخل است اثر منفی داشته باشد و بیشتر مدیریت داخلی و تاثیرپذیری از سایر حوزه‌ها و فعالیت‌های مرتبط باعث شده بجای اینکه در جهت ایجاد هماهنگی برای مقابله با تحریم ها حرکت کنیم شاهد هستیم که بعضی از فعالین اقتصادی بازار را متشنج می‌کنند.

ابراهیمی با بیان اینکه میزان مصرف گوشت و میوه در خانوارها بسیار کمرنگ شده است تصریح کرد: در حوزه میوه مطمئن هستم که این افزایش قیمت ها نصیب تولیدکننده واقعی نمی‌شود و واسطه ها خودشان را با سایر تغییرات قیمت‌ها مقایسه می‌کنند و در نتیجه قیمت ها مهار نشده افزایش پیدا می‌کند که بر مردم فشار می‌آرود.

او در پایان خاطرنشان کرد: وقتی ۷۰ درصد هزینه‌های یک واحد تولیدی ۲ یا ۳ برابر می‌شود طبیعتا قیمت کالای تولیدی هم بیشتر می‌شود. بنابراین متاسفانه این افزایش قیمت باعث شده میزان مصرف گوشت و میوه در خانواده ها بسیار کمتر شود که این امر در سلامت خانواده ها هم اثر منفی خواهد گذاشت.