اخبار روز اقتصادی ؛ گران‌فروشی چندباره نمایندگی کرمان‌موتور / بازار سکه تا یک ربع دیگر هم قابل پیش‌بینی نیست!

نگام ؛ اقتصادی _ فرار شرکت‌ها از بورس به دلیل تغییر قوانین ؛ آخرین وضعیت صادرات دام کشور/ تلفات ۲۵۰۰راس در گمرک! ، از مهم ترین اخبار روز اقتصادی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

گران‌فروشی چندباره نمایندگی کرمان‌موتور

طبق اطلاعات واصله از سوی مخاطبان، یکی از نمایندگی‌های فروش قطعات یدکی کرمان‌موتور در چندین مرحله گران‌فروشی داشته است.چندی پیش یکی از مخاطبان در تماس با ایسنا اعلام کرد که حدود سه ماه پیش در مراجعه‌ای که به نمایندگی فروش قطعات یدکی کرمان موتور داشته است، با گران‌فروشی این نمایندگی مواجه شده است.وی گفت: نسبت به این موضوع اعتراض و به بازرسی شرکت بم خودرو که مدیریت خدمات پس از فروش کرمان موتور را بر عهده دارد، مراجعه و شکایت کردم که به دنبال آن این شرکت اضافه وجه دریافتی را به من بازگرداند؛ ضمن آنکه به من وعده دادند که با تخلف نمایندگی مربوطه برخورد شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

کشتی‌آرای:بازار سکه تا یک ربع دیگر هم قابل پیش‌بینی نیست!

نوسان بازار سکه و ارز مدت‌هاست که به روال عادی تبدیل شده و مخاطبان بازار بیش از انتظار برای ثبات به طبیعی بودن نوسان بازار عادت کرده‌اند. امروز (شنبه) بازار سکه و ارز با روندی افزایشی کار خود را آغاز کرد. هر چند که پیش ‌بینی می‌شد با توجه به اینکه امروز مراسم تودیع و معارفه رئیس کل بانک مرکزی انجام و این می‌تواند موجب ثابت ماندن قیمت‌ها حداقل تا زمان انجام این مراسم باشد، اما بازار همچنان در نوسان بود. این در حالی است که در بازار ارز قیمت دلار از حدود ۹۳۵۰ تومان در ابتدای روز تا حدود ۹۶۰۰ تومان افزایش داشته است و در سوی دیگر بانک مرکزی نرخ رسمی ارز را با افزایش حدود ۴۴۰۳ تومان اعلام کرد و به دنبال آن نوسان در بازار طلا و ارز نیز ادامه داشته و قیمت سکه افزایشی پیش رفت. آن طور که محمد کشتی آرای – عضو اتحادیه طلا و جواهر – در تحلیل بازار سکه و ارز عنوان کرده است، افزایش قیمت دلار موجب رشد قیمت سکه و طلا نیز شد، در حالی که قیمت در بازارهای جهانی به دلیل تعطیلی ثابت مانده بود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد؛فرار شرکت‌ها از بورس به دلیل تغییر قوانین

در خصوص دیگر ابزارها برای ترغیب سهامداران برای ورود به بورس در کنار کاهش مالیات گفت: کاهش مالیات خود شرکت‌های بورسی می‌تواند عامل تشویق به حضور سهامداران و سهامداری آنان در بورس باشد.وی ادامه داد: سهولت معامله، کاهش روز تسویه‌حساب به یک روز کاری، کاهش هزینه‌ بهره خریدهای اعتباری، گسترش صندوق‌های سرمایه‌گذاری و تبلیغ آن به‌عنوان رابط مردم و بازار سرمایه ،قوی‌تر شدن شرکت‌های سبد گردان، تجمیع صندوق‌های سرمایه‌گذاری، کاهش سود بانکی و … مواردی ازاین‌دست می‌تواند به ترغیب سهامداران به ورود به بورس مؤثر باشد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

آخرین وضعیت صادرات دام کشور/ تلفات ۲۵۰۰راس در گمرک!

منصور پوریان  در تشریح آخرین وضعیت صادرات دام از کشور، اظهار کرد: همچنین در حال حاضر ۱۵ هزار راس دام سبک در قرنطینه مرزی قرار دارند که مراحل اولیه برای خروج از کشور را طی کرده و آماده صادرات هستند.وی ادامه داد: با ابلاغ ممنوعیت صادرات دام، دام های موجود در قرنطینه، در بلاتکلیفی هستند و صادرات تقریبا متوقف است.پوریان دلیل ابلاغ توقف صادرات دام از کشور را ناهماهنگی وزارت صنعت، معدن و تجارت با وزارت جهاد کشاورزی عنوان کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

One thought on “اخبار روز اقتصادی ؛ گران‌فروشی چندباره نمایندگی کرمان‌موتور / بازار سکه تا یک ربع دیگر هم قابل پیش‌بینی نیست!

Comments are closed.