اخبار روز اجتماعی ؛ ساحل استان‌های شمالی قتلگاه شده است / جریمه ۴۵ هزار تومانی به ازای هر ساعت تردد خودروی فرسوده در تهران

نگام ؛ اجتماعی _ تامین اجتماعی کیسه خلیفه نیست/می‌خواهند شعبه‌ای از کمیته امداد بسازند/ دست‌اندازی به اموال کارگران، اصلاح‌طلب و اصولگرا نمی‌شناسد  ؛ واکنش محیط زیست به ماجرای «پوست‌های ببر کشف شده» در مشهد ، از مهم ترین اخبار روز اجتماعی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

ساحل استان‌های شمالی قتلگاه شده است

آیت کشاورزیان بابیان این که بسیاری از نقاط نوار ساحلی دارای سنگ چین بوده، ضمن یادآوری عقب نشینی دریا و عمق زیاد جنوب پهنه آبی خزر نسبت به شمال آن اظهار کرد: این عوامل ساحل استان های شمالی را به قتلگاه بدل کرده و ناجیان هر روز با غریق های متعدد مواجه هستند.وی، مهم‌ترین مشکل ناجیان را امکانات و تجهیزات مناسب دانست و اظهار کرد: امکانات هیئت‌های نجات غریق شهرستان های استان مازندران که طولانی ترین نوار ساحلی شمال کشور را دارد، قابل مقایسه با سایر کشور نیست و بزرگترین چالش ما در فصول شنا، مشکل سخت افزاری است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

جریمه ۴۵ هزار تومانی به ازای هر ساعت تردد خودروی فرسوده در تهران

کیومرث کلانتری در جلسه امروز کارگروه آلودگی هوای استان تهران با اشاره به وضعیت آلودگی هوا طی تیرماه اظهار کرد: با توجه به بالا بودن میزان آلاینده ازن طی این ماه نسبت به مشابه سال قبل بنا شد تا دستگاه‌های مختلف بررسی کنند که به چه علت این اتفاق افتاده است.وی ادامه داد: بر اساس اعلام سازمان هواشناسی و با بررسی ۹ ایستگاه هواشناسی استان تهران، مشخص شد که دمای هوا به ویژه در داخل شهر تهران نسبت به مشابه سال گذشته افزایش چشمگیری داشته که این مسئله یکی از عوامل افزایش آلایندگی ازن در سطح استان تهران است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

فرامرز توفیقی :تامین اجتماعی کیسه خلیفه نیست/می‌خواهند شعبه‌ای از کمیته امداد بسازند/ دست‌اندازی به اموال کارگران، اصلاح‌طلب و اصولگرا نمی‌شناسد

لایحه دوفوریتی دولت برای تفکیک تامین اجتماعی از بدنه فعلی وزارت رفاه، کار و تامین اجتماعی و قراردادن آن در قابل یک وزارتخانه جداگانه، به نگرانی فعالان کارگری دامن زده‌است. فرامرز توفیقی (فعال کارگری و رئیس کمیته مزد کانون عالی شوراها) در انتقاد از این لایحه ابتدا به تاریخچه تامین اجتماعی اشاره می‌کند: سده هفدهم میلادی، آغازگر تاریخ پرسابقه نظام تأمین اجتماعی محسوب می‌شود؛ با شروع این سده، مساله فقر و عدم تامین اقتصادی افراد، ابعاد گسترده‌تری یافت. به همین دلیل، اقداماتی از جانب دولت‌های اروپایی در حمایت از قشر کم‌‌درآمد شاغلان صورت پذیرفت. اولین مصادیق این مساله را می‌توان در اقدام هنری‌چهارم (پادشاه انگلستان) در سال ۱۶۰۴ یافت که دستور داد مبلغی از درآمد هر معدن در انگلستان را کسر کرده و برای خرید دارو و مداوای کارگران مصدوم‌شده در همان معادن اختصاص دهند. با این حال، از اواخر قرن ۱۹ و اوایل قرن ۲۰ به بعد بود که به تدریج قوانین و مقرراتی به منظور بهبود رفاه کارگران وضع شد. در سال ۱۸۸۱ و همزمان با امپراتوری ویلهلم اول و صدارت بیسمارک در آلمان، برای نخستین بار، قانون بیمه‌های اجتماعی به تصویب رسید. دولت آلمان در سال‌های بعد، انواع بیمه‌های بیماری، حوادث ناشی از کار، ازکارافتادگی و پیری را به تصویب رساند و به این ترتیب، اولین نظام بیمه‌های اجتماعی در آلمان پایه‌گذاری شد و به سرعت به دیگر کشورهای صنعتی اروپا تسری یافت.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

واکنش محیط زیست به ماجرای «پوست‌های ببر کشف شده» در مشهد

در پی انتشار خبر کشته شدن هشت ببر در باغ وحش مشهد طی ۱۰ ماه گذشته و مشکوک بودن مرگ آن‌ها، مدیر کل حفاظت و مدیریت صید و شکار سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۵ قلاده ببر در باغ وحش مشهد وجود دارد، تاکید کرد: تلف شدن هشت قلاده ببر طی ۱۰ ماه گذشته در این باغ وحش تایید نمی‌شود. تاکسیدرمی‌های یافت شده مربوط به ببرهای تلف شده در سال‌های ۹۳ تا ۹۷ است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

One thought on “اخبار روز اجتماعی ؛ ساحل استان‌های شمالی قتلگاه شده است / جریمه ۴۵ هزار تومانی به ازای هر ساعت تردد خودروی فرسوده در تهران

Comments are closed.