اخبار روز ترکیه ؛ شعبده باز ایرانی الاصل پس از پایان درمان به ترکیه بازگشت / کالین: امکان نجات روابط ترکیه و آمریکا وجود دارد

نگام ؛ ترکیه _ عملیات هوایی ارتش ترکیه در قندیل ؛ اردوغان عازم زامبیا شد ، از مهم ترین اخبار روز ترکیه بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

شعبده باز ایرانی الاصل پس از پایان درمان به ترکیه بازگشت

عارف غفوری، شعبده باز ترک-ایرانی که هفته پیش حین تمرینات خود در آنتالیا از سوی مار کبری گزیده شده بود، پس از پایان پادزهر درمانی در مصر به ترکیه بازگشت.این شعبده باز مشهور ساعت ۶:۳۰ صبح امروز با پرواز هواپیمایی ترکیش ایرلاینز از قاهره به فرودگاه آتاترک استانبول آمد.عارف با بیان اینکه پس از گزیده شدن از سوی مار کبری، حال عمومی‌اش خوب نبوده است، اظهار داشت: تصمیم گرفتم برای درمان به یک کشور که پادزهر در آن موجود است بروم. اکنون خوب هستم و پس از ۱۵ تا ۲۰ روز دیگر با از بین رفتن التهاب دستم نیز سلامت کامل خود را بازخواهم یافت.وی درباره ماجرای گزیده شدن از سوی مار کبری نیز گفت: معمولا شخص گزیده شده نهایتا تا ۱۵ روز زنده می‌ماند و در اغلب موارد نیز طی همان چند ساعت اول مرگ حتمی است اما من خوش شانس بودم، چرا که مار پس از نیش زدن من مرده است. دوستانم لاشه اش را درون قفس یافته اند. به احتمال زیاد مریض بود. من برای شستن بیرونش آوردم اما در آخرین لحظات زندگی اش من را گزید ولی من نجات یافتم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

کالین: امکان نجات روابط ترکیه و آمریکا وجود دارد

ابراهیم کالین، سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه طی مقاله ای با عنوان «روابط ترکیه و آمریکا» که در روزنامه دیلی صباح منتشر شده با اشاره به تنش اخیر در روابط میان آنکارا و واشنگتن نوشت: در صورت درک تهدیدات امنیتی ترکیه از سوی دولت آمریکا، امکان نجات و احیای روابط میان آنکارا و واشنگتن وجود خواهد داشت.در بخشی از مقاله کالین آمده است: شاید دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به دنبال روابطی خوب با اردوغان، رئیس جمهور و دولت ترکیه است. طبیعتا چنین رویکردی در چارچوب منافع و احترام متقابل عملی خواهد شد، اما تهدید ترکیه به غیر از زیان وارد کردن به روابط دوجانبه هیچ نفع دیگری درپی نخواهد داشت.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

عملیات هوایی ارتش ترکیه در قندیل

ارتش ترکیه طی عملیات هوایی در منطقه زاپ و قندیل در شمال عراق مواضع٬ پناهگاه و انبارهای مهمات گروه های تروریستی را منهدم کرد.ستاد فرماندهی ارتش ترکیه در حساب رسمی خود در توئیتر، زمان انجام این عملیات را روز گذشته عنوان کرده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

اردوغان عازم زامبیا شد

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه که برای شرکت در دهمین اجلاس بریکس با حضور چین٬ هندوستان٬ برزیل٬ روسیه در آفریقای جنوبی به سر می برد، این کشور را برای سفر به لوساکا؛ پایتخت زامبیا ترک کرد.اردوغان در فرودگاه بین المللی ژوهانسبورگ از سوی روب دیویس؛ وزیر تجارت و بازرگانی آفریقای جنوبی بدرقه شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید