حسین کروبی خبر داد؛ تصویب رفع حصر و محدودیت های خاتمی در شورای عالی امنیت ملی

نگام ؛ سیاسی _ حسین کروبی گفت: من به واسطه یکی از دوستان از آقای جهانگیری شنیدم که در جلسه هفته گذشته شورای عالی امنیت ملی رفع حصر و نیز محدودیت های آقای خاتمی مصوب شده است.

 

حسن مقیمی

فرزند مهدی کروبی افزود: بعد از این مصوبه شورای عالی امنیت ملی بود که آقای جهانگیری اعلام کردند شخصیت های نمادین به زودی دور هم جمع می شوند.

وی با یادآوری اینکه هر مصوبه ای از شورای عالی امنیت ملی باید توسط رهبری تأیید شود، گفت: من به این قضیه خوش بین هستم؛ چون ایشان حدود چهار ماه پیش رفع حصر را به شورای عالی امنیت ملی ارجاع داده بودند.

«حسین کروبی» فرزند حجت الاسلام والمسلمین مهدی کروبی درباره‌ی گفته‌های اخیر جهانگیری، معاون اول رییس جمهور، مبنی بر تلاش برای در کنار هم قرار گرفتن شخصیت‌های برجسته‌ی نمادین و شکل‌گیری وحدت در کشور طی روزهای آتی، گفت: یک منبع موثق به من گفته است که رفع حصر در شورایعالی امنیت ملی تصویب شده است.

کروبی با اشاره به اینکه این جلسه به‌طور کلی راجع به برداشتن محدودیت‌ها و حصرها بوده است،  گفت: من از یک منبع موثقی پرسیدم که صحبت‌های اخیر آقای جهانگیری به چه علت بوده است، گفتند که در آخرین جلسه‌ی شورایعالی امنیت، مصوب شده است که رفع حصر انجام شود و آن را تمام کنند. این مصوبه تصویب و خدمت رهبری هم فرستاده شده است.

وی در آخر توضیح داد: درحال حاضر منتظر هستند که رهبری نظرشان را راجع به این مصوبه‌ی شورای امنیت بگویند؛ این‌طور که می‌گویند اگر رهبری تا ده روز نظرشان را اعلام نکنند، این مصوبه لازم‌الاجرا است.

همچنین علیرضا رحیمی در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت:

«دکتر روحانی در دیدار با فراکسیون امید درباره رفع حصر گفت: در نتیجه کارهایی که از دولت یازدهم شده است، از حصر فقط پوسته‌اش مانده است. ماه‌ها طول کشید تا چند روزنامه برای محصورین آزاد شد. وزیر من به طور منظم به دیدار آنها می‌رود».

مطابق ابلاغیه دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی در زمان ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد و دبیری سعید جلیلی بر این شورا، مطبوعات ایران از انتشار اخبار و تصاویر محمد خاتمی رئیس جمهور اسبق ایران منع شده‌اند و نیروهای امنیتی، جلوی شرکت او را در برخی مراسم عمومی گرفته اند.

الیاس حضرتی، نماینده اصلاح‌طلب مجلس شنبه ششم مرداد در نشستی درباره حواشی انتخاب او به عنوان قائم مقام دبیرکل حزب اعتماد ملی گفت که اسحاق جهانگیری به دنبال برگزاری جلسه‌ای با حضور خاتمی و سران نظام است. به گفته حضرتی، معاون اول رئیس‌جمهوری می‌خواهد این جلسه را برای رفع محدودیت‌ها از خاتمی و ایجاد «وحدت» برگزار می‌کند. این سیاستمدار اصلاح‌طلب وحدت را «وحدت در میان حاکمیت» و «وحدت بین حاکمیت و ملت» تعریف کرد.

او همزمان گفت که ۲۰ دیدار مخفیانه برای رفع حصر انجام داده است.

وعده رفع حصر، یکی از وعده‌های اصلی هر دو کارزار انتخاباتی حسن روحانی قرار بود تا پیش از آغاز سال ۱۳۹۷ تحقق یابد اما چنین نشد. میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی از اواخر سال ۱۳۸۹ در حصر خانگی به سر می‌برد.

One thought on “حسین کروبی خبر داد؛ تصویب رفع حصر و محدودیت های خاتمی در شورای عالی امنیت ملی

Comments are closed.