چرا صدای اختلاس‌ها همیشه بعد از فرار متهم در میآید ؟ / پشت پرده برخی استعفاها!

سبز اندیش

اخیراً رسانه‌ها از استعفای محمود احمدی دبیرکل بانک مرکزی خبر دادند. محمود احمدی از دوستان نزدیک ولی‌الله سیف است که تاکنون ۶ بار استعفا کرده ولی مجدداً توسط ولی‌الله سیف به بانک مرکزی برگردانده شده بود.
یکی از مدیران اداره صادرات بانک مرکزی جمهوری اسلامی با نام اختصاری صمد ک در یک جلسه خصوصی به سوابق و پشت پرده استعفاء های مسئولان در حوزه‌های اقتصادی و مالی کشور پرداخته است.
آقای «صمد .ک» به روح الله رحمانی مدیر دو تابعیتی ایرانی ـ آمریکایی اشاره می‌کند که در مرداد ۹۵ با حکم «معاون فناوری و نوآوری» وزارت ارتباطات به سمت «مدیرکل ﺩﻓﺘﺮ ﺍﻣﻮﺭ ﻧﻮﺁﻭﺭﯼ ﻭ حمایت ﺍﺯ سرمایه‌گذاری » این وزارتخانه منصوب شده بود.
وی پس از سه ماه حضور در این وزارتخانه استعفاء کرد و با سلام و صلوات از کشور خارج شد. بعد از خروج وی بود که اختلاسهای کلان وی در این وزارتخانه برملا گردید.
روح الله رحمانی که بود؟ روح الله رحمانی همسر بنت الهدی حداد عادل، داماد آقای غلامعلی حداد عادل و باجناق مجتبی‌خامنه ای بود.
به گفته «صمد .ک» ، اختلاس مؤسسه مالی و اعتباری «ثامن‌الحجج» زمانی برملا شد که بازیگر نقش اول آن یعنی آقای (م. ر) در هماهنگی با بالاترین مقامات دولتی از ایران خارج شده بود.
«صمد .ک» در ادامه می‌افزاید که در فروردین‌ماه امسال، نورعلی عبدالملکی ”دبیر کار گروه بررسی پرونده‌های متخلفان ارزی“ با بهمراه داشتن ۲۵میلیون دلار ارز از کشور خارج شد. هیچیک از مقامات بانک مرکزی پیرامون این خبر موضعگیری نکردند.
نورعلی عبدالملکی که بود؟ وی مدیر کل سابق حراست بانک مرکزی و از نزدیکان ولی‌الله سیف رئیس کل بانک مرکزی می‌باشد که پس از بازنشسته شدن در سال ۹۵، مجدداً توسط روحانی به کار گرفته شد.
آقای «صمد .ک» در پایان با اشاره به استعفای محمود احمدی می‌گوید که معلوم نیست این استعفاء چه پس لرزه‌هایی را در زمینه اختلاس خواهد داشت ولی هر چه هست، باید منتظر ماند تا صدایش را بعداً بشنویم.

نگام ؛ ناگفته های ایران ما

One thought on “چرا صدای اختلاس‌ها همیشه بعد از فرار متهم در میآید ؟ / پشت پرده برخی استعفاها!

Comments are closed.