اخبار روز سلامت و پزشکی ؛ ۶ ورزش ساده دهان برای جلوگیری از خر و پف / بهترین سبزی برای دفع سنگ کلیه

نگام ؛ سلامت و پزشکی _ فشار خون پایین: علائم،علتها و درمان ؛ علت یبوست چیست؟ + درمان سریع یبوست  ؛ همه چیز درباره عفونت ریه کودکان ، از مهم ترین اخبار روز سلامت و پزشکی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

۶ ورزش ساده دهان برای جلوگیری از خر و پف

آپنه خواب زمانی اتفاق می افتد که عضلات گلو بیش از حد استراحت می کنند و مسیر جریان هوا را مسدود می کنند، و باعث می شود فرد در حال خواب نتواند نفس بکشد. گاهی این اتفاق صدها بار در یک شب رخ می دهد و باعث خواب آلودگی در طول روز، و افزایش مشکلات سلامت از جمله ناراحتی قلبی می شود.اما اگر مشکل آپنه خواب ندارید و انواع بالش ها را هم امتحان کردید، چند ورزش مفید است که شاید بتواند مشکلاتتان را حل کند. یک تیم تحقیقاتی برزیلی روی تعداد و شدت صدای خر و پف ۲۲ مرد و ۱۷ زن تحقیق کرده است، آنها کسانی که مشکل خر و پف داشتند را به دو گروه تقسیم کردند، به یک گروه آموزش داده شد از نوار های بینی، تمرین نفس عمیق، و سه بار شستشوی بینی در روز استفاده کنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

بهترین سبزی برای دفع سنگ کلیه

کوروش جعفریان، درباره راه‌های دفع سنگ کلیه به کمک تغذیه، گفت: افزایش مصرف مایعات مهم‌ترین راهکار برای دفع سنگ کلیه است به همین دلیل به افرادی که دچار این عارضه شده‌اند توصیه می‌شود با مصرف مایعات فراوان میزان دفع را از کلیه‌ها افزایش دهند.این متخصص تغذیه و رژیم غذایی افزود: افراد می‌توانند برای افزایش مصرف مایعات علاوه بر آب سایر مواد غذایی و میوه‌ها از جمله هنداونه، آب انار، انواع سیزیجات و … را مصرف کنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

فشار خون پایین: علائم،علتها و درمان

برخی از افراد به طور طبیعی دارای فشار خون پایین هستند که هیچ علامتی ندارد. با این حال، اگر فشار خون بیش از حد کم باشد، می تواند بر روی جریان خون در سراسر بدن اثر بگذارد و فرد احساس سرگیجه یا ناپایداری کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

علت یبوست چیست؟ + درمان سریع یبوست

همه ما در برخی مقاطع از زندگی خود کم تحرکی روده و ابتلا به یبوست را تجربه می کنیم. یبوست می تواند حالتی مزمن به خود گرفته و مواد زائد برای چند هفته و یا حتی چند ماه در روده جمع شوند.پزشکان در چین اخیرا روده یک مرد را به دلیل وجود ۲۸ پوند (حدود ۱۳ کیلوگرم) مواد زائد در آن خارج کردند. این بیمار نه تنها با درد شدید مواجه بود، بلکه شکم وی به واسطه تورم همانند زنان باردار در آخرین ماه بارداری شده بود. این مرد به بیماری هیرشپرونگ Hirschsprung’s disease  مبتلا بود که به دلیل عدم وجود اعصاب مسئول کنترل روده موجب عدم حرکت مدفوع و تورم آن می شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

همه چیز درباره عفونت ریه کودکان

عفونت ریه به التهاب بافت ریه همراه با تراکم آلوئولی گفته می شود. پنومونی یا عفونت ریه یکی از شایعترین علل مرگ و میر کودکان در کشورهای در حال توسعه است.عفونت ریه در اثر ارگانیسم های مختلفی همچون ویروس، باکتری و قارچ ایجاد می شود .شایعترین علت در کودکان عفونت های ویروسی است و عفونت های باکتریای ۱۰ تا ۳۰ درصد را شامل می شود. همچنین عفونت ریه به علت استنشاق مواد شیمیایی و مواد حساسیت زا نیز ایجاد می شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

One thought on “اخبار روز سلامت و پزشکی ؛ ۶ ورزش ساده دهان برای جلوگیری از خر و پف / بهترین سبزی برای دفع سنگ کلیه

Comments are closed.