اخبار روز اقتصادی ؛ کاهش ۴۸ درصدی تولید و۶۳ درصدی فروش ایران خودرو با آغاز تحریم های ترامپ/ دولتی‌ها چرا حرف نمی‌زنند؟ ؛ با این سیاست ارزی صادرات هم از دست می‌رود

نگام ؛ اقتصادی _ خسارت قطع برق واحد‌های صنعتی ۱۰۰ تا ۱۵۰ برابر قیمت برق است ؛ انتشار ۶۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت راهداری/احتمال افزایش عوارض ؛ بازار قفل شد: طلافروشان مغازه‌ها را بستند ، از مهم ترین اخبار روز اقتصادی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

کاهش ۴۸ درصدی تولید و۶۳ درصدی فروش ایران خودرو با آغاز تحریم های ترامپ

بر اساس امار تولید تیرماه ایران خودرو که در سایت کدال سازمان برس انتشار یافته، تولید خودرو در تیرماه ۹۷ در ایران خودرو به ۳۱۲۶۶ دستگاه رسیده که نسبت به میانگین تولید ۴۳۸۲۰ دستگاه در ۳ ماه اول ۹۷ حدود ۲۹ درصد و نسبت به تولید ۶۰۴۱۴ دستگاه در تیرماه ۹۶ بیش از ۴۸ درصد افت داشته است.همچنین فروش خودرو در تیرماه ۹۷ درایران خودرو ۲۵۸۹۳ دستگاه بوده که نسبت به میانگین فروش ۳ ماه اول ۹۷ که ۴۲ هزار دستگاه بوده افت ۳۸ درصدی داشته در حالی که نسبت به فروش تیرماه ۹۶ با ۷۰۶۷۹ دستگاه، عملا فروش ایران خودرو نسبت به تیرماه سال قبل ۶۳ درصد کاهش داشته است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

رئیس مجلس:دولتی‌ها چرا حرف نمی‌زنند؟ / با این سیاست ارزی صادرات هم از دست می‌رود

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز دوشنبه (۸ مرداد ۹۷) در نشست فراکسیون شفاف‌سازی و سالم‌سازی اقتصاد و انضباط مالی که هم اکنون در حال برگزاری است طی سخنانی اظهار داشت: نمایندگان باید در بخش قوانین مربوطه باید مشخص کنند که اگر کسی خواست سرمایه‌گذاری کند باید به کجا مراجعه کند؛ چرا که این مساله جلوی فساد را می‌گیرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

در جمع خبرنگاران مطرح شد؛خسارت قطع برق واحد‌های صنعتی ۱۰۰ تا ۱۵۰ برابر قیمت برق است

حمید رضا فولادگر در جمع­ خبرنگاران­ بعد از ­کمیسیون مشترک حمایت از تولید ملی و اصل ۴۴ و کمیسیون صنایع که­ امروز با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی و نمایندگانی از بخش خصوصی و اتاق بازرگانی که­ ­به بررسی مشکلات تامین برق مورد نیاز واحدهای صنعتی پرداختند، افزود: در قانون بهبود کسب و کار در ماده ۲۵ این قانون آمده است قطع آب ، برق ، گاز و مخابرات واحدهای صنعتی و تولیدی نباید بدون اطلاع قطع شود و حتی باید این موارد در قرارداد با شرکت های توزیع نیز ثبت شود، اما متاسفانه این قانون که در یکی دو سال اخیر ابلاغ شده است، اجرا نمی شود.وی در پاسخ به این سوال که آیا وزارت نیرو خسارت ناشی از قطع برق واحدهای صنعتی را پرداخت خواهد کرد گفت: شرکت های توزیع برق قرارداد این موضوع را با واحدهای صنعتی ننوشته اند در حالی که در قانون منابع خسارت پیش بینی شده و وجه التزام آن دیده شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

انتشار ۶۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت راهداری/احتمال افزایش عوارض

با موافقت شورای اقتصاد و ابلاغ سازمان برنامه و بودجه، وزارت راه و شهرسازی  با عاملیت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای مجاز شد برای حفظ و نگهداری راههای شریانی کشور،  اوراق مشارکت ریالی منتشر و عرضه کند. بر اساس این مصوبه، سازمان راهداری می تواند تا سقف ۶۰۰ میلیارد تومان به انتشار اوراق مشارکت صرفا برای «ارتقای ایمنی جاده های کشور»، «بهبود رویه های راه ها» و «اجرای طرح های ایمن سازی و نگهداری راه های شریانی کشور» اقدام کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

بازار قفل شد: طلافروشان مغازه‌ها را بستند

نرخ برابری دلار در بازار غیررسمی ارز ایران از مرز ۱۲ هزار تومان عبور کرده. صرافی‌ها همچنان از خرید و فروش خودداری می‌کنند. بانک مرکزی نیز توزیع دلار را متوقف کرده است.محسن قادری، کارشناس بازار ارز به روزنامه شرق گفته که «بازار ارز دیگر قابل پیش‌بینی نیست».او «پول‌های کثیف» را یکی از عوامل اصلی افزایش نرخ دلار دانسته و گفته است که نرخ دلار در «نشست‌های دورهمی کسانی که می‌خواهند نقدینگی‌شان را از ایران خارج کنند، تعیین می‌شود».

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

One thought on “اخبار روز اقتصادی ؛ کاهش ۴۸ درصدی تولید و۶۳ درصدی فروش ایران خودرو با آغاز تحریم های ترامپ/ دولتی‌ها چرا حرف نمی‌زنند؟ ؛ با این سیاست ارزی صادرات هم از دست می‌رود

Comments are closed.