اخبار روز اجتماعی ؛ گزارشی درباره نبود امکانات گردشگری در مجموعه تخت جمشید و پاسارگاد ؛ کسی هخامنشیان را برای گردشگران روایت نمی کند/ باغ‌وحش مشهد، قتلگاه حیوانات؟ ؛ کشف لاشه‌های تازه در باغ وحش مشهد

نگام ؛ اجتماعی _ قدرت خرید کارگران، ۷۲ درصد کم شد/نرخِ سبد معیشت به ۵ میلیون تومان رسید  ؛ مخترع همدانی: می‌توانم دختران شین‌آبادی را درمان کنم  ؛ ۹۷ درصد مساحت ایران دچار خشکسالی بلندمدت است/ خشکسالی شدید تهران و ۲۰ استان دیگر ، از مهم ترین اخبار روز اجتماعی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

گزارشی درباره نبود امکانات گردشگری در مجموعه تخت جمشید و پاسارگاد ؛کسی هخامنشیان را برای گردشگران روایت نمی کند

بناهای هخامنشی مجموعه جهانی پاسارگاد از یکدیگر جدا افتاده اند و به دلیل مسافت زیاد، جابه جایی گردشگران با اتوبوس و ماشین های برقی در محل انجام می شود اما همواره شاهدیم که گردشگران ترجیح می دهند که تنها آرامگاه کوروش را ببینند و از دیگر آثار چشم پوشی کنند اما تنها دلیل این موضوع به فاصله زیاد آثار با یکدیگر بر نمی گردد چرا که به اعتقاد برخی از کارشناسان حوزه گردشگری و میراث فرهنگی، از دلایل این نوع رفتار می توان به عدم اطلاع رسانی مناسب مسئولان این مجموعه جهانی از پیوستگی این آثار، نبود برنامه ای جامع برای معرفی این مسیر گردشگری و ترغیب و تشویق گردشگران و بازدیدکنندگان از دیگر آثار هخامنشی مجموعه اشاره کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

باغ‌وحش مشهد، قتلگاه حیوانات؟/ کشف لاشه‌های تازه در باغ وحش مشهد

عاون اجتماعی دادستان مشهد از کشف دو تخته پوست یوزپلنگ در بازرسی کارشناسان از باغ وحش وکیل‌آباد مشهد خبر داد.محمد بخشی‌محبی ، با اعلام این خبر، اظهار کرد: پس از کشف ۴ تخته پوست و ۴ جمجمه ببر در باغ‌وحش وکیل‌آباد مشهد در روزهای گذشته، روز گذشته کارشناسان خبره‌ای برای بازرسی به باغ‌وحش مشهد اعزام شده و در بازرسی‌های خود از داخل یکی از انبارهای باغ وحش دو تخته دیگر از پوست یوزپلنگ کشف کردند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

گزارشی از سقوط ارزش دستمزد؛قدرت خرید کارگران، ۷۲ درصد کم شد/نرخِ سبد معیشت به ۵ میلیون تومان رسید

از ۴۰ درصد گران شدن لوازم خانگی «ایرانی» گرفته تا بیش از ۸۰ درصد افزایش قیمت گوشت قرمز؛ همه این خبرها برای طبقه‌ی مزدبگیر، رگبار مصیبت است. مصیبت بی‌امانِ فقر و استیصال؛ آنهم در دولتی که وعده داده بود از معیشت مردم صیانت می‌کند.سقوط ارزش ریال و به دنبال آن سقوط قدرت خرید دستمزد، هنگامی کلید خورد که قیمت ارز بی‌محابا افزایش یافت. در این معادله‌ی نابرابر، مزدبگیران و فرودستان بیش از دیگران متضرر شدند. آنها نه دلار و طلا داشتند که قیمتش بالا برود و نه صاحب ملک و املاک و مغازه بودند که بتوانند نرخ اجاره بها را بالا ببرند؛ فقط یک دستمزد ثابت داشتند که قدرت خریدِ آن روز به روز آب رفت و آنچه اتفاق افتاد، این بود که سفره‌های خالی روز به روز خالی‌تر شدند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

مخترع همدانی: می‌توانم دختران شین‌آبادی را درمان کنم

محمدکاظم رشیدی، از درمان قطعی سوختگی دختران شین‌آبادی خبر داد و اظهار کرد:‌ متاسفانه سال ۹۱ به علت آتش‌ گرفتن بخاری مدرسه شین‌آباد دست، صورت و بدن ۱۲ دانش‌آموز به شدت سوخت که تاکنون جراحی‌های مختلفی روی آنها صورت گرفته که شاید بهبود یابند اما هنوز نتیجه‌بخش نبوده است.وی که با تولید کرم «نیکا» موفق به درمان سوختگی بسیاری از افراد شده است، گفت: مدعی هستم که می‌توانم با کرم «نیکا» این دانش‌آموزان را درمان کنم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

رئیس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی:۹۷ درصد مساحت ایران دچار خشکسالی بلندمدت است/ خشکسالی شدید تهران و ۲۰ استان دیگر

بر اساس شاخص ۱۲۰ ماهه منتهی به پایان تیر، حدود ۹۷ درصد از مساحت کشور با درجات مختلف خشکسالی بلند مدت مواجه هستند که از این میان ۵.۵ درصد خشکسالی خفیف، ۲۸.۵ درصد دچار خشکسالی متوسط ،۵۰ درصد خشکسالی شدید و ۱۳ درصد با خشکسالی بسیار شدید را تجربه می‌کنند و تنها ۰.۳ درصد از مساحت کشور دارای ترسالی ضعیف و ۰.۱ درصد ترسالی متوسط و مابقی نواحی از شرایط نرمال هستند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

One thought on “اخبار روز اجتماعی ؛ گزارشی درباره نبود امکانات گردشگری در مجموعه تخت جمشید و پاسارگاد ؛ کسی هخامنشیان را برای گردشگران روایت نمی کند/ باغ‌وحش مشهد، قتلگاه حیوانات؟ ؛ کشف لاشه‌های تازه در باغ وحش مشهد

Comments are closed.