اخبار روز فرهنگ و هنر ؛ واکنش حمید هیراد به حواشی کنسرت جنجالی‌اش / واکنش همایون شجریان به شرایط اقتصادی؛ حاضرم برای تغییر حالمان کنسرت خیابانی برگزار کنم+ عکس

نگام ؛ فرهنگ و هنر _ اعتراض موزه های بلژیک به سانسور آثار هنری برهنه توسط فیس بوک ؛ نمایش آثار هنرمندان جوان ایرانی در فلورانس  ؛ فساد و تخلف، نتیجه حضور اسپانسرها در تلویزیون ، از مهم ترین اخبار روز فرهنگ و هنر بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

واکنش حمید هیراد به حواشی کنسرت جنجالی‌اش

حمید هیراد که در روزهای گذشته با متهم شدن به اجرای پلی‌بک روی صحنه، بار دیگر خبرساز شده است، با دعوت از منتقدان و روزنامه‌نگاران و خبرنگاران حوزه موسیقی برای حضور در کنسرت سه‌شنبه خود، از آن‌ها خواست که نقدش کنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

واکنش همایون شجریان به شرایط اقتصادی/ حاضرم برای تغییر حالمان کنسرت خیابانی برگزار کنم/ عکس

همایون شجریان متنی را در واکنش به شرایط امروز جامعه در اینستاگرام منتشر کرد که به این شرح است: «عزیزان، در این ایام که چون سیاوش در گذر از آتش هستیم نمی‌دانم چه کنیم تا حالمان کمی به شود، چنانچه مشکل مجوز نباشد سراپا در خدمتم تا بدون هیچ انتفاعی کنسرت خیابانی گسترده برای شما عزیزان اجرا کنم، شاید دلمان در کنار یکدیگر آرام گیرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

اعتراض موزه های بلژیک به سانسور آثار هنری برهنه توسط فیس بوک

تعدادی از موزه های بلژیک در نامه ای به فیس بوک، خواستار پایان دادن به سانسور آثار هنرمندانی چون «پیتر پل روبنس» نقاش مشهور سبک باروک شدند.در این نامه گفته شده «روبنس» در سال ۱۶۴۰ از دنیا رفته ولی اگر زنده بود هواداران زیادی در فیس بوک داشت و این شبکه اجتماعی باید راهی پیدا کند تا «بنیاد گردشگری فلامان» بتواند آثار این هنرمند برجسته را در دسترس علاقه مندان به هنر در سراسر دنیا قرار دهد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

نمایش آثار هنرمندان جوان ایرانی در فلورانس

نمایشگاه هنرمندان زیر چهل سال ایرانی با عنوان “ایران منهای چهل” با همکاری موزه palazzo bastogi  در کشور ایتالیا برپا شد. شهر فلورانس در تاریخ ۳ مرداد میزبان مراسم افتتاحیه این نمایشگاه بود که با حضور ریاست گروه‌های برپا کننده نمایشگاه، مدیران موزه و جمعی از علاقه‌مندان برگزار شد.نمایشگاه “ایران منهای چهل” شامل آثار بیست هنرمند نقاش وعکاس ایرانی است که توسط انستیتوی تخصصی هنرهای معاصر خاورمیانه و اروپا در فرانسه و کانادا انتخاب شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

فساد و تخلف، نتیجه حضور اسپانسرها در تلویزیون ؛ محمود گبرلو: تلویزیون در قرارد با اسپانسرها شفاف نیست ؛ تامین مالی برنامه‌ها به انحراف رفته است

محمود گبرلو، مجری سابق برنامه «هفت» معتقد است که چون تلویزیون بر خلاف قاعده برای همه برنامه‌هایش از حامی مالی استفاده می‌کند، نمی‌تواند در بحث قرارداد با آن‌ها نیز شفاف باشد و همین مسئله سرمنشا تخلف و فساد مالی است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

One thought on “اخبار روز فرهنگ و هنر ؛ واکنش حمید هیراد به حواشی کنسرت جنجالی‌اش / واکنش همایون شجریان به شرایط اقتصادی؛ حاضرم برای تغییر حالمان کنسرت خیابانی برگزار کنم+ عکس

Comments are closed.