اخبار روز ترکیه ؛ افزایش شاخص اعتماد اقتصادی در ترکیه / استقبال فراوان گردشگران از شهر دیدنی سفران بولوی ترکیه

نگام ؛ ترکیه _ ۴۸۵ مهاجر در استان وان ترکیه دستگیر شدند ؛ دیدار مولود چاووش اوغلو با سفیران کشورهای عضو آسه آن در آنکارا ؛ نوجوانان ترکیه به ۵۱ مدال مسابقات قهرمانی وزنه‌برداری اروپا دست یافتند ، از مهم ترین اخبار روز ترکیه بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

افزایش شاخص اعتماد اقتصادی در ترکیه

بر اساس داده های سازمان آمار ترکیه (TÜİK)، شاخص اعتماد اقتصادی در کشور طی ماه جولای با افزایش ۲ درصدی نسبت به ماه پیش از آن از ۹۰.۴ واحد به ۹۲.۲ واحد رسید.افزایش اعتماد به اوضاع اقتصادی ترکیه در نتیجه افزایش شاخص اعتماد مصرف کننده، خرده فروشی، راه و ساختمان و بخش خدمات بوده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

استقبال فراوان گردشگران از شهر دیدنی سفران بولوی ترکیه

شهرستان سفران بولوی استان کارابوک ترکیه با استقبال فشرده گردشگران مواجه می شود.سفران بولو که در لیست میراث فرهنگی ، علمی و آموزشی ملل متحد ( یونسکو ) در بین ” ۲۰ شهری که به بهترین شکل از آن حراست می شود ” جای گرفته است، از هزاران توریست خاور دور میزبانی می کند.در نیمه اول سال جاری حدود ۸۰ هزار توریست خارجی از شهرستان سفران بولو که با معماری عثمانی، حیات شهری و انعکاسات فرهنگی خود به اثر انگشت عثمانی تشبیه شده و با کاروانسراها، حمام ها، چشمه های آب، مساجد و پلهای خود به یک موزه فضای باز شباهت دارد، دیدن نمود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

۴۸۵ مهاجر در استان وان ترکیه دستگیر شدند

فرماندهی ژاندارمری ترکیه در استان وان در غرب کشور اعلام کرد: ۴۸۵ مهاجر که از راه‌های غیرقانونی به کشور سفر کرده بودند دستگیر شدند.ژاندارمری ترکیه در چند عملیات جداگانه آنان را در مناطق گواش، چالدران، سارای و توشبا دستگیر کرد. آنها پس از طی روند اداری به اداره امور مهاجران استان وان منتقل شده‌اند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

دیدار مولود چاووش اوغلو با سفیران کشورهای عضو آسه آن در آنکارا

مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه قبل از سفر به سنگاپور جهت شرکت در پنجاه و یکمین نشست وزرای امور خارجه اتحادیه کشورهای آسیای جنوب شرقی (آسه آن) در شهر آنکارا با سفیران گرد هم آمد.بر اساس اطلاعات دریافتی از منابع دیپلماتیک چاووش اوغلو با Maria Rowena Mendoza سفیر فیلیپین، Wardana سفیر اندونزی، A Selverajah سفیر سنگاپور، Tuan Pham Anh سفیر ویتنام، Abd Razak Bin Abdul Vahab سفیر مالزی، Şafi bin Hacı Kasım سفیر بروئنی دارالسلام و Phantipha Lamsudha Ekarohit سفیر ویتنام در آنکارا دیدار کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

نوجوانان ترکیه به ۵۱ مدال مسابقات قهرمانی وزنه‌برداری اروپا دست یافتند

تیم های ملی نوجوانان زیر ۱۵ و ۱۷ سال بانوان و مردان ترکیه در رقابت های قهرمانی وزنه برداری اروپا اروپا در شهر میلان ایتالیا، در مجموع با کسب ۵۱ مدال یک رکورد تاریخی را در این زمینه ثبت کردند.آنان به ۱۱ نشان طلا، ۲۲ نقره و ۱۸ برنز دست یافتند.تیم های بانوان زیر ۱۵ و ۱۷ سال ترکیه به ترتیب با کسب ۵۵۴ و ۵۵۸ امتیاز به عنوان قهرمانی این رقابت ها رسیدند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

One thought on “اخبار روز ترکیه ؛ افزایش شاخص اعتماد اقتصادی در ترکیه / استقبال فراوان گردشگران از شهر دیدنی سفران بولوی ترکیه

Comments are closed.