اخبار روز حقوق بشر ؛ پانزدهمین روز اعتصاب غذای قاسم آبسته، زندانی مبتلا به سرطان در زندان رجایی شهر کرج / زوج بهایی در شیراز به سه سال و نیم حبس محکوم شدند

نگام ؛ حقوق بشر _ گزارشی از آخرین وضعیت سامان نسیم؛ تشکیل پرونده جدید علیرغم پایان دوران محکومیت ؛ احضار مصطفی ترک همدانی، وکیل به اتهام نشر اکاذیب به دلیل اظهاراتش در مورد پرونده فعالان محیط زیست و یک ماده قانونی ؛ پس از گذشت یک سال، محل کسب ۲۲ شهروند بهایی در ارومیه همچنان پلمب است ، از مهم ترین اخبار روز حقوق بشر بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

پانزدهمین روز اعتصاب غذای قاسم آبسته، زندانی مبتلا به سرطان در زندان رجایی شهر کرج

سید قاسم آبسته زندانی سنی مذهب مبتلا به سرطان در زندان رجایی شهر کرج که از روز سه‌شنبه ۲۶ تیرماه در اعتراض به عدم رسیدگی پزشکی از جمله ممانعت از اعزام به مراکز درمانی دست به اعتصاب غذا زده است در پانزدهمین روز اعتصاب غذای خود با ضعف شدید جسمی و کاهش وزن روبرو شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

زوج بهایی در شیراز به سه سال و نیم حبس محکوم شدند

روحیه نریمان و فرزاد دلارام از شهروندان بهایی در تاریخ ۱۱ مهرماه سال ۹۵ توسط اطلاعات سپاه بازداشت شده و در شعبه ۱ دادگاه انقلاب اسلامی شیراز به ریاست قاضی محمودی ساداتی مورد محاکمه قرار گرفتند.خانم نریمان در این دادگاه به تحمل ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد همچنین به علت آموزش پیش دبستانی در منزل خود به فرزند خردسالش بهمراه یکی دو نفر کودک خردسال بهائی دیگر به یک سال حبس تعزیری محکوم شد. همچنین همسر وی، آقای فرزاد دلارام که اقدام به کپی جزوه بازی و نقاشی کودکان برای کار اطفال در منزل خود کرده بود به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

گزارشی از آخرین وضعیت سامان نسیم؛ تشکیل پرونده جدید علیرغم پایان دوران محکومیت

سامان نسیم، زندانی سیاسی محبوس در زندان مرکزی ارومیه که بهمن‌ماه سال گذشته حکم وی در دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان غربی از اعدام به ۵ سال حبس تقلیل یافت، با توجه به مدت حضورش در زندان باید در همان زمان آزاد می‌شد، اما علیرغم پایان دوران محکومیت، با شکایت تعدادی از اعضای سپاه پاسداران و خانواده های آنان با پرونده‌ای دیگر روبه‌رو شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

احضار مصطفی ترک همدانی، وکیل به اتهام نشر اکاذیب به دلیل اظهاراتش در مورد پرونده فعالان محیط زیست و یک ماده قانونی

مصطفی ترک همدانی وکیل دادگستری روز پنجشنبه چهارم مرداد ماه در توییتر خود اعلام کرد که با شکایت معاون دادستان به دادسرای فرهنگ و رسانه به اتهام «نشر اکاذیب» احضار شده است. او در توییتر خود اعلام کرد دلیل شکایت و احضار او «توییت‌هایم درباره مرحوم سیدامامی و تبصره ماده ۴۸ و منع پذیرش وکیل در پرونده متهمان محیط زیست» بوده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

پس از گذشت یک سال، محل کسب ۲۲ شهروند بهایی در ارومیه همچنان پلمب است

محل کسب ۲۲ شهروند بهایی در ارومیه که سال گذشته توسط نیروهای اداره اماکن این شهر پلمب شده بود پس از گذشت بیش از یک سال همچنان پلمب است. دادخواهی این شهروندان برای بازگشایی اماکن کسب خود تاکنون بی نتیجه مانده است. آنها صرفا به دلیل بستن کوتاه مدت محل کسب خود در یکی از مناسبت های مذهبی آیین بهایی از فعالیت اقتصادی محروم شده اند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

One thought on “اخبار روز حقوق بشر ؛ پانزدهمین روز اعتصاب غذای قاسم آبسته، زندانی مبتلا به سرطان در زندان رجایی شهر کرج / زوج بهایی در شیراز به سه سال و نیم حبس محکوم شدند

Comments are closed.