اخبار روز ترکیه ؛ آنکارا: اظهارات تهدیدآمیز آمریکا غیر قابل قبول است / ۵ هنرپیشه زیبای ترکیه در لیست زیباترین ۱۰۰ بانوی جهان

نگام ؛ ترکیه _ افزایش صادرات ترکیه در نیمه اول سال جاری ؛ ژنرال امریکایی به ترکیه می آید ؛ افزایش درآمد گردشگری ترکیه در چهار ماه دوم سالجاری ، از مهم ترین اخبار روز ترکیه بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

آنکارا: اظهارات تهدیدآمیز آمریکا غیر قابل قبول است

در بیانیه نشست دیروز شورای امنیت ملی ترکیه که در کاخ ریاست جمهوری بش تپه در آنکارا برگزار شد، اظهارات تهدیدآمیز آمریکا علیه کشور بی حرمتی به روابط دو جانبه و غیرقابل قبول اعلام شد.در این بیانیه آمده است: تصمیمات و اظهارات آمریکا برای مشروط ساختن پروژه های مربوط به صنایع دفاعی ترکیه که به تمام تعهدات خود پای بند است، بر خلاف معاهدات بین المللی بوده و به همکاری های استراتژیک و روابط دو کشور آسیب های جبران ناپذیری وارد خواهد کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

۵ هنرپیشه زیبای ترکیه در لیست زیباترین ۱۰۰ بانوی جهان

توبا بویوک اوستا، فحریه اوجن، مریم اوزرلی، حازال کایا و سرنای ساری کایا در لیست زیباترین ۱۰۰ بانوی جهان

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

افزایش صادرات ترکیه در نیمه اول سال جاری

براساس داده‌های جدید سازمان آمار و وزارت تجارت ترکیه، صادرات کشور در شش ماه اول سال جاری نسبت به دوره مشابه در سال گذشته ۶.۳ در صد افزایش یافته به ۸۲ میلیارد و ۲۲۳ میلیون دلار رسیده و واردات آن نیز با افزایش ۱۳.۵ در صد به ۱۲۲ میلیارد و ۹۶۰ میلیون دلار رسید.همچنین در این دوره کسر تجارت خارجی ترکیه ۹.۱ در صد کاهش یافته به ۵ میلیارد و ۴۹۷ میلیون دلار رسید.همچنین میزان صادرات در برابر واردات نیز درحالی که در ماه ژوئن سال گذشته ۶۸.۵ در صد بوده است، در دوره مشابه سال جاری به ۷۰.۲ در صد افزایش یافت.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

ژنرال امریکایی به ترکیه می آید

ژنرال کورتیس اسکاپاروتی، فرمانده نیروهای آمریکایی و نیروهای ناتو در اروپا روز چهارشنبه یک اوت برای دیدار با مقامات ترکیه به آنکارا می آید. انتظار می رود در این دیدار آخرین تحولات در شمال سوریه مورد بررسی قرار گیرد. اسکاپاروتی روز پنج شنبه دوم اوت پایگاه اینجیرلیک را بازدید و سپس عازم ازمیر خواهد شد.

 

افزایش درآمد گردشگری ترکیه در چهار ماه دوم سالجاری

مرکز آمار ترکیه امروز سه شنبه طی گزارشی اعلام کرد: درآمد گردشگری کشور در چهار ماه دوم سال جاری نسبت به دوره مشابه آن در سال گذشته ۳۰.۱ در صد افزایش یافته به ۷ میلیارد و ۴۴ میلیون و ۵۹۱ هزار دلار رسیده است.طبق این داده ها، ۸۴.۷ درصد این درآمد از گردشگران خارجی و ۱۵.۳ درصد آن نیز از سفر ترک های مقیم در کشورهای خارجی به شهرهای مختلف کشور تشکیل شده است. همچنین ۵ میلیارد و ۴۶۳ میلیون و ۸۰۹ هزار دلار از این درآمد نیز از هزینه های شخصی و ۱ میلیارد و ۵۸۰ میلیون و ۷۸۲ هزار دلار از بسته های گردشگری حاصل شده است.

One thought on “اخبار روز ترکیه ؛ آنکارا: اظهارات تهدیدآمیز آمریکا غیر قابل قبول است / ۵ هنرپیشه زیبای ترکیه در لیست زیباترین ۱۰۰ بانوی جهان

Comments are closed.