اخبار روز اجتماعی ؛ نام‌های خاص، پیمانکاران خاص و قراردادهای خاص؛اینجا حتی واسطه‌ها هم برنده‌اند / سخنگوی کمیسیون عمران مجلس: مسکن در برخی مناطق ۶۰ درصد گران شده‌است

نگام ؛ اجتماعی _ غرویان: مسئله حجاب نیاز به کار فرهنگی دارد نه برخورد قهری / برخورد فیزیکی درباره حجاب جواب نمی‌دهد ؛ به اسم ملوان و کالای ملوانی، تریلی، تریلی قاچاق سوخت انجام می‌دهند  ؛ طیبه سیاوشی: ۳۰ دستگاه، ۳۰۰ میلیارد تومان برای مبارزه با اعتیاد بودجه می‌گیرند بدون هیچ نتیجه‌ای  ، از مهم ترین اخبار روز اجتماعی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

گزارشی ایلنا از چگونگی تخلفِ قانونی در شرکت‌ها و سازمان‌ها وابسته به شهرداری تهران؛نام‌های خاص، پیمانکاران خاص و قراردادهای خاص/اینجا حتی واسطه‌ها هم برنده‌اند

شهرداری دارای ده‌ها شرکت و سازمان وابسته هستند. بسیاری از شرکت‌های وابسته به شهرداری تهران در راستای کامل کردن یک چرخه فساد برای واگذاری پروژه‌های شهرداری به پیمانکاران خاص از طریق شهرداران و معاونت‌ها شکل گرفته‌اند. چرخه‌ای که محمدباقر قالیباف نتوانست با وجود خواسته‌اش؛ آن را شفاف کند. فرایند انعقاد قراردادهای این شرکت‌ها نیز اغلب بدون مناقصه است که خود بلای جان شهرداری و بودجه آن شده و جالب آنکه در ظاهر به‌نظر می‌رسد هیچ کار خلاف قانونی صورت نمی‌گیرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس: مسکن در برخی مناطق ۶۰ درصد گران شده‌است

صدیف بدری، نماینده اردبیل و سخنگوی کمیسیون عمران مجلس یکشنبه ۹ مرداد به خبرگزاری «تسنیم»، وابسته به سپاه پاسداران از افزایش قیمت مسکن خبر داد: «متاسفانه هم‌اکنون شاهد افزایش ۶۰ درصدی نرخ مسکن در برخی مناطق کشور هستیم که این موضوع با عدم توانایی مردم در خرید سبب ایجاد رکود در بازار و بروز بسیاری از مشکلات شده است.» او گفت که قیمت مصالح خام ساختمانی در ماه‌های اخیر نیز افزایش یافته و این موضوع گرانی مسکن را تثبیت خواهد کرد. یکشنبه نیز محمد آزاد، رئیس اتحادیه فروشندگان آهن از افزایش قیمت ۲۰ درصدی این کالای ساخت داخل خبر داد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

غرویان: مسئله حجاب نیاز به کار فرهنگی دارد نه برخورد قهری / برخورد فیزیکی درباره حجاب جواب نمی‌دهد

حجت‌الاسلام «محسن غرویان» مسئله حجاب را به چند گروه تقسیم کرد. برخی آن را مسئله اجتماعی می‌دانند که باید دولت با آن برخورد قهری کند و برخی نیز آن را مانند نماز، فردی و شخصی می‌دانند و اگر به‌اجبار باشد افراد به ارزش حجاب که عفت است نخواهند رسید. او اعتقاد دارد حل مسئله حجاب و بازنگری در قانون نیاز به زمان دارد و باید همه جوانب آن را سنجید. مسئله حجاب، موضوعی است که از چند زاویه می‌توان به آن پرداخت.*آقای غرویان سال گذشته یکی از موضوعات بسیار جدی در جامعه ایران بحث حجاب و اجباری یا اختیاری بودن آن بود. به عنوان اولین سوال در اسلام چطور و چگونه حجاب اجباری مطرح‌شده است؟

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

به اسم ملوان و کالای ملوانی، تریلی، تریلی قاچاق سوخت انجام می‌دهند

ماشالله روقی (مدیرعامل تعاونی لنج‌داران بندر لنگه) در توضیح دلیل روی‌آوردن مردم بندر لنگه به صیادی و ملوانی، گفت: در فقدان کشاورزی و صنعت، مردم ناگزیر از روی آوردن به صیادی و ملوانی هستند. در واقع، این شرایط موجب شده که شغل اصلی مردم بندر لنگه، صیادی و ملوانی باشد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

طیبه سیاوشی: ۳۰ دستگاه، ۳۰۰ میلیارد تومان برای مبارزه با اعتیاد بودجه می‌گیرند بدون هیچ نتیجه‌ای

فیلم سینمایی دارکوب به کارگردانی بهروز شعیبی هم‌اکنون در حال اکران است. قهرمان اصلی این فیلم زنی‌ست که به دلیل اعتیاد به مواد مخدر، فرزند خود را سالها پیش ترک کرده و قصد دارد آن را از همسرش بگیرد. به بهانه اکران فیلم در نشستی با حضور کارگردان و طیبه سیاوشی (نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی) که پیگیر مسائل زنان است، گفتگو کرده‌ایم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

One thought on “اخبار روز اجتماعی ؛ نام‌های خاص، پیمانکاران خاص و قراردادهای خاص؛اینجا حتی واسطه‌ها هم برنده‌اند / سخنگوی کمیسیون عمران مجلس: مسکن در برخی مناطق ۶۰ درصد گران شده‌است

Comments are closed.