اخبار روز فرهنگ و هنر ؛ نخستین همکاری گوگوش و سیاوش قمیشی با حال و هوای اعتراضات در ایران / سخنان سام قریبیان درباره پدرش؛ الان معتقد است عشقش به او خیانت کرده‌ است

نگام ؛ فرهنگ و هنر _ مدونا تولد ۶۰ سالگی را با فعالیتهای بشردوستانه جشن می گیرد ؛ صلابت یک چهره، سخاوت یک قلم / به مناسبت هفتاد و هشتمین سالگرد تولد محمود دولت آبادی  ؛ فیلم | دفاعیات حمید هیراد در کنسرت شب گذشته / بعضی نمی‌خواهند برای شما بخوانم ، از مهم ترین اخبار روز فرهنگ و هنر بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

نخستین همکاری گوگوش و سیاوش قمیشی با حال و هوای اعتراضات در ایران

گوگوش با همکاری سیاوش قیمشی دو آهنگ جدید منتشر کرد. این نخستین همکاری این دو چهره نامدار موسیقی ایران است و با حال و هوای اعتراضات اخیر در ایران تنظیم شده است.سیاوش قمیشی آهنگساز این آثار است و در یکی از ترانه ها نیز با گوگوش همخوانی می کند.این ترانه ها «چهل سال» و «شاهد» نام دارند و توسط «رها اعتمادی» شاعر نامدار ایرانی سروده شده است. چهل سال و شاهد ساعاتی پیش در فضای مجازی منتشر شد و بازتاب گسترده ای در شبکه های اجتماعی داشت.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

سخنان سام قریبیان درباره پدرش/ الان معتقد است عشقش به او خیانت کرده‌ است

سام قریبیان با بیان اینکه پدرش عاشق سینما بوده است و الان معتقد است که عشقش به او خیانت کرده است، تاکید کرد که او همچنان پیشنهادات زیادی برای حضور در فیلم‌ها و سریال‌ها دارد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

مدونا تولد ۶۰ سالگی را با فعالیتهای بشردوستانه جشن می گیرد

مدونا به مناسبت تولد ۶۰ سالگیش یک مرکز جمع آوری کمک ۶۰ هزار دلاری در مالاوی در جنوب شرقی آفریقا تاسیس می کند.ستاره پاپ روز دوشنبه این مرکز را افتتاح کرد که به منظور ادامه فعالیتهایش در حمایت از کودکان مالاوی شروع به کار خواهد کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

صلابت یک چهره، سخاوت یک قلم / به مناسبت هفتاد و هشتمین سالگرد تولد محمود دولت آبادی

کتابی که روی جلدش نوشته شده است محمود دولت آبادی، را نباید خواند! بلکه باید جرعه جرعه آن را نوشید و از آن سیراب شد. اما مگر می‌شود سیراب شد؟ آن، عطش‌ات را بیشتر می‌کند و آنقدر از آن می‌نوشی که غرق می‌شوی. غرق در همه افکار، احساسات و وجود او. وجودی که بیش از پنجاه سال است رسالت خویش را نوشتن می‌داند و از این مردم، مردم سرزمینی می‌نویسد که تاریخ، دست فراموشی‌اش را به روی آنها کشیده بود. از مردمی درد کشیده که به دنبال امیدها می‌دوند تا شاید راهی برای زنده ماندن و زندگی کردن بیابند و اما گاهی درحیرت ما، خودشان را در یاس و ناامیدی به صلابه می‌کشند. چگونه می‌شود درد همه آنها را که به مغز استخوان رسیده است و زالوها به دور هر زخم آنها چنبره زده‌اند را اینگونه به تصویر خیال کشید؟ به گونه‌ای که با نفس‌هایشان نفس می‌کشی و با رنج‌هایشان جراحتی بر دلت می‌نشیند و جایی اگر لبخند پیروزمندانه‌ای بر لبان یکیشان نقش می‌بندد دلت کمی آرام می‌گیرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

فیلم | دفاعیات حمید هیراد در کنسرت شب گذشته / بعضی نمی‌خواهند برای شما بخوانم

حمید هیراد در کنسرت شب گذشته خود (سه‌شنبه نهم مرداد) که با حضور خبرنگاران و منتقدان موسیقی برگزار شد، ضمن اجرای قطعاتی، درباره حاشیه‌هایی که این روزها برایش ایجاد شده است، سخن گفت.او گفت: «خیلی‌ها تلاش کردند و تلاش می‌کنند که من این‌جا در کنار شما نباشم و برایتان نخوانم. همه ما از یک ریشه هستیم، سعی کنیم باهم خوب باشیم و بدی‌ها را کنار بگذاریم. هیچ‌کس از فردای خودش خبر ندارد، از یک ساعت بعد خودش خبر ندارد.»

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

One thought on “اخبار روز فرهنگ و هنر ؛ نخستین همکاری گوگوش و سیاوش قمیشی با حال و هوای اعتراضات در ایران / سخنان سام قریبیان درباره پدرش؛ الان معتقد است عشقش به او خیانت کرده‌ است

Comments are closed.