اخبار روز ترکیه ؛ واکنش مجلس ملی کبیر ترکیه به آمریکا / واکنش شدید معاون رئیس جمهوری ترکیه و بینالی ییلدریم به آمریکا

نگام ؛ ترکیه _ گردشگران ۲.۵ میلیارد دلار برای خوردن غذاهای خوشمزه ترکیه هزینه کردند ؛ کمک‌های پزشکی “تیکا” به مردم مقدونیه ؛ مهاجم آلمانی به تیم بسکتبال آناتولی افس پیوست ، از مهم ترین اخبار روز ترکیه بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

واکنش مجلس ملی کبیر ترکیه به آمریکا

محمد موش معاون رئیس گروه حزب عدالت توسعه، انگین آلتای معاون رئیس گروه حزب جمهوری خلق، ارکان آکچای معاون رئیس گروه حزب حرکت ملی و یاووز آغارالی‌اوغلو معاون رئیس گروه حزب نیک با انتشار بیانیه ای مشترک در واکنش به اقدام خصمانه اخیر آمریکا و تحریم سلیمان سویلو و عبدالحمید گل، وزرای کشورو دادگستری ترکیه به بهانه عدم آزادی «آندرو برانسون»، کشیش آمریکایی که هنوز محاکمه‌ وی در ازمیر ادامه دارد، اعلام کردند: “ما به تهدیدات آمریکا با همبستگی و عزم مشترک ملتمان “نه” می گوییم”.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

واکنش شدید معاون رئیس جمهوری ترکیه و بینالی ییلدریم به آمریکا

فواد اوکتای معاون رئیس جمهور ترکیه با انتشار پیامی در حساب کاربری اش در توییتردراعتراض به اقدام آمریکا برای تحریم عبدالحمید گل، وزیر دادگستری و سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه، تاکید کرد: ما همراه با پرچم، وطن و ملتمان کشور بزرگی هستیم. تحت رهبری رئیس جمهور‌مان از انجام اموری که مستلزم یک کشور بزرگ است، تردیدی به دل راه نمی دهیم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

گردشگران ۲.۵ میلیارد دلار برای خوردن غذاهای خوشمزه ترکیه هزینه کردند

بر اساس داده‌های مرکز آمار ترکیه (TÜİK)، بیش از ۱۶ میلیون گردشگر خارجی در شش ماهه اول سال جاری از ترکیه بازدید کرده اند؛ همچنین ۱۸.۹ میلیون ترک تباری که در خارج از کشور زندگی می کنند نیز از مرزها ورود و خروج کرده اند.گردشگران در این دوره ۱۱.۵ میلیارد دلار پول در ترکیه خرج کرده اند که ۹.۴ میلیارد دلار آن راگردشگران خارجی و ۲.۱ میلیون دلار آن را ترک تبارانی که در خارج از کشور زندگی می کنند خرج کرده اند. بر اساس این داده ها گردشگران خارجی ۲ میلیارد و ۴۹۱ میلون دلار برای خوردن و آشامیدن در ترکیه مصرف کردند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

کمک‌های پزشکی “تیکا” به مردم مقدونیه

آژانس همکاری و هماهنگی ترکیه «تیکا» در ادامه خدمات پزشکی خود در مقدونیه به مراکز توانبخشی «Banya Bansko» شهر «اشترومیکا» واقع در جنوب شرق این کشور، یک دستگاه آمبولانس مجهز به بالابر اهدا کرد.در مراسم اهدای این آمبولانس، وینکا فیلیچه، وزیر بهداشت و درمان و «میلا کاراوسکی» وزیر کار و امور اجتماعی مقدونیه و آیتکین آیدین مسئول هماهنگی آژانس همکاری و هماهنگی ترکیه نیز حضور یافتند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

مهاجم آلمانی به تیم بسکتبال آناتولی افس پیوست

تیم نیلی‌-سفید پوش بسکتبال افس آناتولی ترکیه امروز چهارشنبه طی اطلاعیه ای اعلام کرد: تیبور پلایس بسکتبالیست آلمانی با امضای قراردادی به ترکیب این تیم پیوسته است.در ادامه این اطلاعیه آمده است: با تیبور پلیس ۲۹ ساله و دارای ۲.۲۱ متر قد٬ قراردادی به مدت ۱ + ۱ سال امضا شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

One thought on “اخبار روز ترکیه ؛ واکنش مجلس ملی کبیر ترکیه به آمریکا / واکنش شدید معاون رئیس جمهوری ترکیه و بینالی ییلدریم به آمریکا

Comments are closed.