اخبار روز فرهنگ و هنر ؛ بازیگر «یوسف پیامبر» را دریابید!+ عکس / سلبریتی‌ها بدون محافظت تا سوپرمارکت هم نمی‌روند؛ بعضی از این محافظ‌ها ماهانه از ۶ تا ۱۰ میلیون تومان می‌گیرند

نگام ؛ فرهنگ و هنر _ فیلم‌های جدید امیر نادری و رامین بحرانی در جشنواره ونیز ؛ چایخانه راحت در تاجیکستان؛ بنای شصت ساله در آستانه ‘تخریب’ ؛ تابلوهایی که حجم سازی شدند / روایت نرگس باقرمرادی از نمایشگاه آثار در گالری هنر ایران    ، از مهم ترین اخبار روز فرهنگ و هنر بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

بازیگر «یوسف پیامبر» را دریابید!/ عکس

این روزها به پیشکسوتان سینما و تلویزیون زنگ می‌زنیم با یک حالت بغض و اندوهی درباره هنرهای نمایشی صحبت می‌کنند. برخی از آن‌ها در بستر بیماری هستند و کسی حالی از آن‌ها نمی‌پرسد، برخی هم از بی‌کیفیتی آثار هنری به خصوص در تلویزیون گلایه‌مندند و برخی هم مطالباتی دارند که هیچ‌کدام از اهالی خانه سینما،‌ انجمن بازیگران و مدیران مربوطه در تلویزیون گوشی برای شنیدن حرف‌هایشان نداشته‌اند و ندارند. از فضای سلبریتی‌زده امروز دلخورند و نگران آینده دنیای تصویر ایران اسلامی هستند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

سلبریتی‌ها بدون محافظت تا سوپرمارکت هم نمی‌روند/ بعضی از این محافظ‌ها ماهانه از ۶ تا ۱۰ میلیون تومان می‌گیرند

مردان درشت‌هیکل، قدبلند، با لباس‌های یکدست و گوشی‌ در گوش که وقتی با آن‌ها روبه‌رو می‌شوی، به قاعده یک دیوار بزرگ جلوی چشمانت را می‌گیرند. این‌ها مشخصات کسانی است که کمابیش نگاه‌هایمان به دیدنشان در مراسم‌ بزرگ و محفل‌های پروپیمان عادت کرده است و ما آن‌ها را با اسم‌های مختلفی مثل بادیگارد، حفاظت، تشریفات و… می‌شناسیم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

فیلم‌های جدید امیر نادری و رامین بحرانی در جشنواره ونیز

رئیس جشنواره ونیز اعلام کرد که «فانوس جادئی» فیلم جدید امیرنادری در برنامه جشنواره گنجانده شد. از سینمای ایران فقط یک فیلم در بخش «افق‌ها» شرکت دارد، ولی هنرمندان ایرانی در بخش‌های چندگانه به عنوان داور حضور دارند.جشنواره سینمائی ونیز، قدیمی‌ترین جشنواره سینمائی جهان، امسال هفتاد و پنجمین دور خود را در کاخ جشنواره در جزیره لیدو، با نمایش فیلم جدید کارگردان جوان آمریکائی «دیمیان شزل» شروع می‌کند که در فیلم «نخستین انسان» First Man ماجرای نخستین گام‌های بشر روی کره ماه را به تصویر کشیده.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

چایخانه راحت در تاجیکستان؛ بنای شصت ساله در آستانه ‘تخریب’

در دوشنبه، پایتخت تاجیکستان، احتمال تخریب ساختمان چایخانه سنتی “راحت”، بسیاری را نگران کرده است. چایخانه‌ای با معماری منحصربه فرد که یکی از توقفگاه‌های گردشگران است. اما حالا در چارچوب طرح نوسازی شهراین چایخانه در معرض خطر قرار گرفته است. سهراب ضیا ما را به تماشای این چایخانه می‌برد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

تابلوهایی که حجم سازی شدند / روایت نرگس باقرمرادی از نمایشگاه آثار در گالری هنر ایران

نمایشگاه حجم‌سازی نرگس باقرمرادی، در گالری هنر ایران برپاست. این هنرمند درباره آثار خود گفت: ساختار تابلوهایم از چوب است و با مواد اولیه‌ای متریالم را مقاوم می‌کنم و مواد بکار رفته در آثار کاملا طبیعی هستند.وی افزود: در خلق آثارم از طبیعت و مناظر طبیعی الهام گرفته‌ام. خانه‌های روستایی، خانه باغ‌ها، مناظر زمستانی و کلا چشم‌اندازهایی که در عین سادگی بسیار لذت‌بخش و روح‌نواز هستند. در مجموع ٢٣ اثر در این نمایشگاه وجود دارد که در سایزهای مختلفی کار شده‌اند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

One thought on “اخبار روز فرهنگ و هنر ؛ بازیگر «یوسف پیامبر» را دریابید!+ عکس / سلبریتی‌ها بدون محافظت تا سوپرمارکت هم نمی‌روند؛ بعضی از این محافظ‌ها ماهانه از ۶ تا ۱۰ میلیون تومان می‌گیرند

Comments are closed.