مولوی گرگیج امام جمعه اهل سنت آزادشهر خطاب به مسئولان: حقوق ملت را رعایت کنید/ فقط انتظار تمجید و ستایش نداشته باشید

 

نگام ، سیاسی _ امام جمعه اهل سنت آزادشهر خطاب به مسئولین بلندپایه کشوری گفت: به مسئولین اعم از قوه مجریه، مقننه و قوه قضاییه که در رأس امور قرار دارند توصیه می کنم که حقوق ملت را رعایت کنند.

به گزارش شفقنا، مولوی گرگیج در پایان مراسم نمازجمعه شهرستان آزادشهر خاطرنشان ساخت: حدود پنجاه سال است که بلندی های جولان در اشغال اسراییل است که متعلق به کشور سوریه بود و تا کنون مشاهده نکردیم یکی از کشورهای اسلامی بخاطر بازگردندان آن به سوریه با رژیم صهیونیستی درگیر شوند و این به گونه ای است که کشورهای اسلامی از قدرت نظامی و مردمی بسیار بالایی برخوردار هستند.

او با اشاره به توطئه های دشمنان اسلام گفت: روسیه، انگلیس و امریکا در آن زمان، رژیم غاصب صهیونیستی این جرثومه فساد را در قلب جهان اسلام جای دادند که بلندی های جولان را بتواند اشغال کند، امروز مستکبران دنیا در رفاه و آسایش بسر می برند اما مسلمانان، خود و زیرساخت های شان را نابود می کنند و سرمایه های خود را در اختیار کفار قرار می دهند که جای بسی افسوس است.

امام جمعه اهل سنت آزادشهر افزود: روسیه از یک سو، مردم سوریه را به بهانه های مختلف قتل عام می کند و از سویی مدافع رژیم صهیونیستی در بلندی های جولان است و این مصیبت بسیار بزرگی برای جهان اسلام می باشد.

عالم سرشناس اهل سنت کشور خطاب به سران کشورهای اسلامی و مسلمانان تاکید کردند: بنده به سران کشورهای اسلامی هشدار می دهم بجای اینکه سرمایه خود را جهت از بین بردن هم نابود کنند متحد و منسجم شوند و این تسلیحات نظامی خود را مقابل امریکا وسایر دشمنان اسلام قرار دهند؛ اگر بخواهیم درصدد ترویج و تبلیغ یک مذهب باشیم قطعا ناکام خواهیم ماند پس بجای تحمیل یک عقیده متحد و منسجم شویم، توطئه های دشمنان اسلام را خنثی سازیم و هدف همه مسلمانان “اصل اسلام” باشد.

*مردم، ولی نعمت مسئولین هستند

گرگیج در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نوسانات ارز و سوء استفاده برخی افراد سودجو اظهار داشت: برخی افراد سودجو که در بازار هستند با توجه به نوسانات ارز، کالاهای انبار شده خود را که پیش از این با قیمت ارزان خریداری کرده اند به مردم با قیمت روز و همراه با ارزش دلار می فروشند که این عمل، بسیار ناجایز و مردود است.

او خطاب به تجار و کسبه تاکید کرد: کالاها هر روز قیمت متفاوتی دارند و برخی افراد منتظر چنین لحظاتی هستند که از نوسانات دلار کمال بهره را ببرند، بنده به تجار و بازاریان توصیه می کنم که از زمان و مکان سوء استفاده نکنند و رعایت حال عموم را داشته باشند زیرا پیامبر (ص) نسبت به احتکار بسیار هشدار داده اند.

مدیر دارالعلوم فاروقیه گالیکش در ادامه خطاب به مسئولین بلندپایه کشوری گفت: توصیه بعدی بنده به مسئولین اعم از قوه مجریه، مقننه و قوه قضاییه  که در رأس امور قرار دارند این است که حقوق ملت را رعایت کنند، مردم، ولی نعمت ما هستند و نباید کالاها هر روز گران تر شوند پس واسطه ها باید حذف شوند.

او همچنین با اشاره به مشکلات کشاورزان استان گلستان خاطرنشان ساخت: در استان گلستان واسطه های قدرتمند محصولات کشاورزی را به قیمت ارزان از کشاورزان می خرند و با قیمت ده برابری به بازار عرضه می کنند در حالی که مشقت اصلی این محصول با کشاورز بوده است، این مسایل باید به درستی مدیریت شوند زیرا این مصیبت بسیار بزرگی می باشد که سود اصلی به جیب واسطه ها می رود و کشاورزان زحمتکش سود ناچیزی عایدشان می شود.

عضو مجمع فقهی اهل سنت کشور در خاتمه “انتقاد پذیری را از ویژگی های بارز یک مسئول وظیفه شناس دانست و تصریح کرد: مسئولین فقط انتظار تمجید و ستایش را نداشته باشند بلکه انتقاد پذیر باشند و انتقادهای سازنده را با کمال میل بپذیرند و درصدد رفع نقصان ها و جبران آن باشند.