اخبار روز فرهنگ و هنر ؛ ۱۹۸۴ اورول: نظام‌های سرکوبگر همیشه نیاز به دشمن دارند / عبدالهی: تلویزیون بدجوری قافیه را به فضای مجازی باخته

نگام ؛ فرهنگ و هنر _ «ریانا»؛ نخستین زن سیاه پوستی که روی جلد «ووگ» بریتانیا رفت ؛ حمید هیراد یک مدافع سرشناس پیدا کرد/ شاید دشمنانش برای او پاپوش درست کرده باشند ؛ مصدومیت رضا عطاران سر صحنه فیلمبرداری ، از مهم ترین اخبار روز فرهنگ و هنر بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

۱۹۸۴ اورول: نظام‌های سرکوبگر همیشه نیاز به دشمن دارند

خواندن رمان ۱۹۸۴ نوشته جرج اورول، داستانی نفس‌گیر از نظام‌های تمامیت‌خواه، همچنان تکان‌دهنده است. اورول در این رمان از “دوباوری‌”های متضاد حرف می‌زند (منظور از دوباوری اعتقاد به چیزهای متضاد به‌طور همزمان است): “گفتار نو”، پلیس فکر، وزارت عشق که هر مخالفی را از بین می‌برد، وزارت صلح که عهده‌دار جنگ است، ماشینِ رمان‌نویسی که وقاحت‌نگاری (پورنوگرافی) عرضه می‌کند تا به نوعی به مردم رشوه دهد که با سرگرم کردنشان جلوی دردسرآفرینی‌هایشان را بگیرد. اورول چشم ما را باز می‌کند تا ببینیم نظام‌ها چگونه عمل می‌کنند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

عبدالهی: تلویزیون بدجوری قافیه را به فضای مجازی باخته ؛ مخاطبان رادیو دسته‌دسته کوچ کردند ؛ علیرضا خمسه با «هشیار و بیدار» مشهور شد

این روزها کم‌‌تر نویسنده رادیو را می‌توان یافت که بین مخاطبان شناخته شده باشد؛ عصر طلایی و درخشان نویسندگان رادیو سپری شده است و این رسانه به اعتراف خیلی‌ها، حتی اهالی رادیو، از این ناحیه ضعف مفرطی دارد. ماجرای صادق عبدالهی اما فرق می‌کند، مخاطبان پر و پا قرص رادیو او را خیلی خوب می‌شناسند و نوشته‌ها و طنازی‌هایش در گوشه ذهن‌شان باقی مانده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

«ریانا»؛ نخستین زن سیاه پوستی که روی جلد «ووگ» بریتانیا رفت

«ریانا»، خواننده اهل باربادوس، کشوری در میان دریای کارائیب و اقیانوس اطلس، نخستین زن سیاه پوستی است که در تاریخ ۱۰۲ ساله «ووگ» بریتانیا روی جلد این مجله می رود.«ووگ» بریتانیا در توییتی «ریانا» را بهترین ترکیب مد، شهرت و شایستگی توصیف کرده است.«ریانا» که این روزها با بازی در فیلم «اوشن ۸» خبرساز شده است، تصاویر پشت صحنه عکاسی برای مجله «ووگ» را با هوادارانش به اشتراک گذاشته است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

حمید هیراد یک مدافع سرشناس پیدا کرد/ شاید دشمنانش برای او پاپوش درست کرده باشند

حمید عسگری  در خصوص برگزاری کنسرت با توجه به شرایط اقتصادی و اوضاع معیشتی مردم بیان کرد: مسئولیت اوضاع اقتصادی کشور با من نیست و دولتمردان باید فکری به حال آن کنند. اگر موزیسین‌ها کنسرت برگزار نکنند، اوضاع بهتر می شود؟ با سینما و تئاتر نرفتن و برگزار نشدن کنسرت ها، فقط کشور از نظر فرهنگی و حتی اقتصادی عقب می افتد. کنسرت گذاشتن و موزیک تولید کردن، شغل ماست. ما نمی توانیم همه برنامه های فرهنگی کشور را به دلیل شرایط بد اقتصادی تعطیل کنیم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

مصدومیت رضا عطاران سر صحنه فیلمبرداری

رضا عطاران، بازیگر اصلی فیلم سینمایی «هزارپا» که در کنار جواد عزتی، زوج کمدی این فیلم به کارگردانی ابوالحسن داودی را تشکیل می‌دهند، در صحنه‌ای از فیلمبرداری دچار مصدومیت شده بود. در تازه‌ترین تیزر منتشر شده از «هزار پا» که پشت صحنه فیلمبرداری این فیلم را نشان می‌دهد، صحنه مصدومیت رضا عطاران دیده می‌شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

One thought on “اخبار روز فرهنگ و هنر ؛ ۱۹۸۴ اورول: نظام‌های سرکوبگر همیشه نیاز به دشمن دارند / عبدالهی: تلویزیون بدجوری قافیه را به فضای مجازی باخته

Comments are closed.