قاسم میرزایی نیکو ، عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور: مسئولین قبل از اینکه نارضایتی‌ها به اوج برسد، باید مسائل را به مردم توضیح دهند

نگام ؛ سیاسی _ قاسم میرزایی نیکو یک عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور گفت: قبل از اینکه نارضایتی‌ها به اوج خود برسد مسئولین باید مسائل را برای مردم توضیح دهند و ابهامات را از بین ببرند.

 

به گزارش ایسنا ؛ قاسم میرزایی نیکو با اشاره به ضرورت حضور مسئولین به منظور پاسخگویی به مردم در تجمعات، بیان کرد: از نظر من تجمعات این روزها به گونه‌ای نیست که منظم باشد و مجوز نیز داشته باشد اما اگر تجمعات دارای مجوز باشد مسئولین باید در بین مردم حضور یابند و پاسخگوی آنها باشند.

 

وی در ادامه اظهار کرد: اما از نظر من پیشگیری از وقوع حادثه نتیجه بهتری دارد و مسئولین قبل از اینکه نارضایتی‌ها به اوج خود برسد باید مسائل را به مردم توضیح داده و علت‌ها را مشخص کنند تا ابهامات از بین رود.

 

وی افزود: به نظرم امروز خواسته‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی مردم بر روی هم تلمبار شده و از سوی دیگر بخش اقتصادی نیز باعث شده وضعیت کنونی را شاهد باشیم.

 

نماینده مردم دماوند در مجلس ادامه داد: اصلی‌ترین مسائل با روشن کردن افکار عمومی برطرف می‌شود. اگر مسائل را با مردم در میان بگذاریم و رای آنها را دخالت دهیم بسیاری از مشکلات حل می‌شود. اگر رای و نظر مردم در مسائل اصلی کشور دخالت داده شود، مردم نیز خود را با نتایج حاصل شریک می‌دانند. قبل از گرفتن تصمیمات بزرگ باید رای و نظر مردم را پرسید.

 

میرزایی نیکو تصریح کرد: در شرایط کنونی هر سه قوه باید پاسخگوی مردم باشند. قوه مقننه باید آنچه را که مورد نیاز مردم در بحث قوانین است مرتفع سازند، قوه قضاییه نیز باید با همه عوامل خود به مشکلات مردم رسیدگی کند. قوه مجریه نیز به عنوان اصلی‌ترین بخش باید پاسخگوی مردم باشد.