اخبار روز فرهنگ و هنر ؛ انتقاد پرستو صالحی از مخالفت قالیباف با مذاکره ایران‌و‌آمریکا + عکس/ حراج وسایل خاطره‌انگیزترین آثار سینمایی؛ قیمت یک میلیون دلاری کت هریسون فورد در «جنگ ستارگان»

نگام ؛ فرهنگ و هنر _ خوک’ و ‘بدون تاریخ بدون امضا’، رکوردداران نامزدی جشن خانه سینما ؛ از۶ سینماگر ایرانی، کدام یک بهتر فروختند؟/ گزارشی از اکران فیلم‌های ایرانی در سینماهای فرانسه ؛ رودن در لندن ، از مهم ترین اخبار روز فرهنگ و هنر بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

انتقاد پرستو صالحی از مخالفت قالیباف با مذاکره ایران‌و‌آمریکا/ عکس

پرستو صالحی بازیگر سینما و تلویزیون از صحبت‌های محمدباقر قالیباف شهردار سابق تهران درباره مذاکره ایران با آمریکا انتقاد کرد. قالیباف مخالف مذاکره ایران و آمریکا است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

حراج وسایل خاطره‌انگیزترین آثار سینمایی/ قیمت یک میلیون دلاری کت هریسون فورد در «جنگ ستارگان»

کتی که هریسون فورد در فیلم «جنگ ستارگان: امپراتوری ضربه می‌زند» پوشیده بود، برای حراجی، یک میلیون دلار قیمت‌گذاری شد.این کت بخشی از یک مجموعه از یادگاری‌های کمیاب فیلم‌های مشهور است که در میان آن‌ها نامه خداحافظی رز از نامزدش در فیلم «تایتانیک» هم به چشم می‌خورد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

‘خوک’ و ‘بدون تاریخ بدون امضا’، رکوردداران نامزدی جشن خانه سینما

اسامی نامزدهای بیستمین جشن خانه سینما اعلام و دو فیلم “خوک” به کارگردانی مانی حقیقی و “بدون تاریخ بدون امضا” به کارگردانی علی جلیلوند هر دو با نامزدی در ۱۰ بخش، رکورددار شدند.نامزدی در بخش های بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین فیلمنامه، بهترین بازیگر نقش اول و نقش مکمل مرد و بهترین بازیگر نقش اول زن از جمله بخش هایی است که این دو فیلم در آن ها نامزد شده اند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

از۶ سینماگر ایرانی، کدام یک بهتر فروختند؟/ گزارشی از اکران فیلم‌های ایرانی در سینماهای فرانسه

در طول ۳ ماه اخیر ۶ فیلم از سینماگران ایرانی تبار بر پرده سینماهای فرانسه آمده است که دوفیلم آن در داخل و بقیه خارج از کشور تهیه و فیلمبرداری شده اند .آخرین آن، ( آیه های فراموشی) اولین ساخته علیرضا خاتمی است و ازچهارشنبه همین هفته، اول ماه اوت ۲۰۱۸، روانه اکران شد. ازبین این فیلم ها، تنها فیلم ( استراحت مطلق) ساخته عبدالرضا کاهانی، درایران بنمایش عمومی در آمده بود و ( سه رخ) ساخته جعفر پناهی که آنهم در ایران ساخته شده، بنظر نمی آید درداخل به پرده سینماها برود. از دیگر فیلم ها، ( همه میدانند) از اصغر فرهادی در اسپانیا، – (افسونگر) ساخته میلاد عالمی درسوئد، ( همانطور که هستی بیا) از خانم دزیره اخوان در امریکا و(آیه های فراموشی) از علیرضا خاتمی در شیلی فیلمبرداری شده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

رودن در لندن

نمایشگاهی از آثارآگوست رودن در موزه بریتانیا عنوان “رودن و هنر یونان باستان” از بیست و ششم آوریل ۲۰۱۸ شروع شده و تا بیست نهم ژوئیه برقراربود. قبل از این و در سال ۲۰۱۴ نمایشگاه دیگری از آثار برنزی این هنرمند در لندن برگزار شده بود.آگوست رودن، هنرمند فرانسوی، ۱۲ نوامبر۱۸۴۰ متولد شد . شهرت وی بیشتر مرهون مجسمه‌های اوست. علاقهٔ زیاد او به نقاشی دلیل ورودش به مدرسهٔ شاهنشاهی طراحی که یک مدرسه دولتی هنر و طراحی بود، شد. گرچه وی در ۱۷ سالگی برنده دو جایزه نقاشی و طراحی شده بود، موفق به پذیرش در مدرسهٔ هنرهای زیبا نشد و ۳ بار در آزمون ورودی مردود شد. بنابراین مجبور شد به “پتی اکل” که مخصوص هنرهای تزئینی است برود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید