اخبار روز علم و تکنولوژی ؛ برترین دانشگاه‌های جهان به تفکیک رشته کدامند؟ / مرگبارترین نقطه جهان بر اثر گرما مشخص شد

نگام ؛ علم و تکنولوژی _ ربات‌ها جایگزین گارسون‌ها در چین می‌شوند  ؛ رسیدن به تناسب اندام با ایستادن مقابل “آینه هوشمند”! ؛ فیلمبرداری از تاریکترین جای اقیانوس ، از مهم ترین اخبار روز علم و تکنولوژی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

برترین دانشگاه‌های جهان به تفکیک رشته کدامند؟

هر ساله دانشگاه‌های جهان براساس معیارهای کمی و کیفی گوناگونی رتبه‌بندی می‌شوند که این رتبه‌بندی هم به صورت کلی و هم به صورت رشته‌ای است. رتبه‌بندی جهانی دانشگاه‌های دنیا “QS”یکی از معتبرترین رتبه‌بندی‌ها است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

مرگبارترین نقطه جهان بر اثر گرما مشخص شد

جای تعجب نیست که “چین”، پرجمعیت‌ترین کشور جهان، بزرگترین آلاینده کره زمین نیز باشد.افرادی که در دشت‌های شمالی چین که پرجمعیت‌ترین ناحیه دنیا است، زندگی می کنند، ممکن است تا اواخر قرن جاری دیگر توانایی زندگی در آن ناحیه را نداشته باشند.انتظار می‌رود که این منطقه در معرض موج گرمای شدیدی قرار گیرد که می‌تواند منجر به مرگ بسیاری از مردم منطقه شود.اگر انتشار “کربن” در این منطقه کاهش نیابد، ممکن است مردم این منطقه در عرض چند ساعت جان خود را از دست دهند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

ربات‌ها جایگزین گارسون‌ها در چین می‌شوند

رباتی کوچک تا جلوی میز شما آمده و ضمن خوش آمدگویی ابراز امیدواری می‌کند که از خوردن غذای خود لذت ببرید. این ربات‌ها در اندازه یک مایکروفر در اطراف محل غذاخوری مستقرشده و روی یک میز مخصوص وظیفه تعریف‌شده خود را انجام می‌دهند.ابتکار عمل مدرنیزه کردن رستوران‌ها در چین با ربات‌ها شروع‌شده و با ادغام هوش مصنوعی و تجارت به‌طور فزاینده‌ای به‌زودی شاهد جایگزینی ربات به‌جای گارسون خواهیم بود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

رسیدن به تناسب اندام با ایستادن مقابل “آینه هوشمند”!

مهندسان آزمایشگاه سن فرانسیسکو یک آینه هوشمند طراحی کرده‌اند که سراسر بدن را اسکن می‌کند و شرایط ظاهری بدن کاربر را ارزیابی می‌کند. آزمایشگاه سن فرانسیسکو یک آینه هوشمند اسکن سه‌بعدی موسوم به “Naked” همراه با یک سکوی چرخشی طراحی کرده است که از طریق یک برنامه به گوشی هوشمند متصل می‌شود و مدل‌های سه‌بعدی بدن فرد را می‌سازد. سپس این مدل‌ها را در طول زمان با یکدیگر مقایسه کرده و تغییرات بدن را پیگیری می‌کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

فیلمبرداری از تاریکترین جای اقیانوس

یک شرکت تجاری از تولید دوربین تازه ای خبر داده که قادر به تهیه تصاویر ۳۶۰ درجه از تاریک ترین و بکرترین نقاط اقیانوس هاست.می توان این تصاویر را در هدست های واقعیت مجازی با لذت و جذابیت فراوان تماشا کرد و از زیبایی های خلقت در عمق چندصدمتری آب لذت برد.شرکت Marine Imaging Technologies سازنده این دوربین است که Hydrus VR نام دارد. از این دوربین می توان برای فیلمبرداری باکیفیت استثنایی ۸K استفاده کرد.دوربین یادشده حتی در عمق ۳۰۰ متری آب نیز با کیفیت بالا قادر به فیلمبرداری است و حتی اگر میزان نور در حال تابش بسیار کم و در حد ۰.۰۰۴ لوکس (واحد اندازه گیری تابش نور) باشد نیز تصاویر تهیه شده از کیفیت بالایی برخوردارند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

One thought on “اخبار روز علم و تکنولوژی ؛ برترین دانشگاه‌های جهان به تفکیک رشته کدامند؟ / مرگبارترین نقطه جهان بر اثر گرما مشخص شد

Comments are closed.