جعفرزاده ایمن آبادی: جامعه در شرایط فعلی تحمل رفتارهای احمدی نژادی را ندارد، فضای مجلس جای بگم بگم نیست

 

نگام ، سیاسی _ علی مطهری معتقد است : در کشور هیچ وقت زمانی پیدا نمی شود که مشکل وجود نداشته باشد و ما آرامش کامل داشته باشیم .

 

سارا آکالین

همزمان با اظهارات علی مطهری، نایب رییس مجلس کشور که گفت رییس جمهور روحانی با حضور در مجلس موانع مقابل خود را بیان کند؛ این اقدام به نفع کشور است و باعث همراهی مردم خواهد شد، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، عضو شورای مرکزی فراکسیون مستقلین ولایی اظهار داشت: اینکه برخی مطرح کنند آقای روحانی باید در مجلس دست به افشاگری بزند و پشت پرده‌ها را بگوید یادآور فضای یکشنبه سیاه است و جامعه به حق در شرایط فعلی تحمل این دست از رفتارهای احمدی نژادی را ندارد.

او در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت با اشاره به شرایط امروز جامعه گفت: شرایط اقتصادی کشور همه از جمله دولت، مردم و مجلس را تحت فشار قرار داده اما نباید در این شرایط مجلس و دولت صبر را از دست بدهند و به مسائل حاشیه‌ای بپردازند. همه ما عاقبت احمدی نژاد و رفتارهای او را دیده‌ایم و از آقای روحانی انتظار داریم در مسیر منطقی در جهت بهبود شرایط جامعه گام بردارد.

وی تصریح کرد: حال که تصمیم جمعی مجلس بر این موضوع بوده است باید همه چیز در فضای آرامش پیش برود و ادبیات نمایندگان و رئیس جمهور ادبیاتی در شأن جمهوری اسلامی باشد.

جعفرزاده ایمن آبادی تاکید کرد: آقای روحانی مظهر اعتدال است نه افراط و با رای اعتدال به ریاست جمهوری رسیده است بنابراین باید در هر شرایطی بر مدار اعتدال حرکت کند. فضای مجلس جای بگم بگم نیست و آقای روحانی نیز شأنی بالاتر از این ادبیات دارد، امیدواریم این جلسه با فضایی تعاملی و در جهت بررسی راهکارهایی برای برون رفت از شرایط فعلی اقتصادی برگزار شود.

وی فسادسازی و ایجاد افتراق و فاصله در کشور را دو هدف دشمنان و آمریکا در شرایط فعلی خواند و تصریح کرد: انتظار می رود موضوع طرح سوال از رییس جمهور از دو جانب مجلس و دولت با مشی منطق گرایی پیش برود و برگزار شود.

از سوی دیگر، علی مطهری گفته است: اگر موانع پیش روی دولت به بهانه مصلحت کشور پنهان بماند، هدف های دولت محقق نخواهد شد. بیان حقایق باعث فشار افکار عمومی برای رفع موانع خواهد شد. اگر آقای روحانی همه حقایق را در مجلس مطرح کند، حضور وی مفید خواهد بود. البته من این شجاعت را در ایشان نمی‌بینم که همه موانع را بگویند، باز به بهانه مصالح کشور بخشی از آنها را مکتوم نگاه می‌دارند.
وی درباره ارتباط زمان سوال از رییس جمهوری و شرایط کشور یادآور شد: در کشور هیچ وقت زمانی پیدا نمی شود که مشکل وجود نداشته باشد و ما آرامش کامل داشته باشیم. بنابراین نمی توان به زمان طرح سوال ایراد گرفت. در سؤال از رئیس جمهور در مجلس هشتم که خود من پرچمدار آن بودم و به سختی انجام شد همین ایرادها را مطرح می‌کردند در حالی که وارد نبود.

مطهری درباره مغایرت سوال از رییس جمهوری با قانون اساسی گفت: این سؤال مغایرتی با قانون اساسی ندارد. بر اساس اصل ۸۸ قانون اساسی حداقل یک چهارم کل نمایندگان مجلس می توانند از رییس جمهوری درباره یکی از وظایف او سوال کنند و رییس جمهوری موظف است در مجلس حاضر شده و به سوال پاسخ دهد.

وی ادامه داد: سؤالات مطرح شده توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی در حیطه وظایف رییس جمهوری است و منافاتی با قانون اساسی ندارد. قبلاً سؤال از رییس جمهوری رأی‌گیری نداشت اما بعد از سؤال از رییس‌جمهوری در مجلس هشتم، ما دیدیم این که رییس جمهور بیاید و حرفهایی بزند و برود و احیاناً مانند آقای احمدی‌نژاد مجلس را به تمسخر بگیرد، موجب کم‌اثر بودن سؤال است. لذا من طرحی ارائه کردم و در آن رأی گیری و قانع شدن یا نشدن نمایندگان از پاسخ های رییس‌جمهوری را اضافه کردم و به تصویب مجلس رسید. بنابراین امروز سؤال از رییس جمهوری مؤثرتر است.

گفتنی است تقاضای سوال از رییس جمهوری با امضای ۸۰ نماینده و در پنج محور در جلسه علنی روز چهارشنبه گذشته ۱۰ مرداد ماه اعلام وصول شد.

One thought on “جعفرزاده ایمن آبادی: جامعه در شرایط فعلی تحمل رفتارهای احمدی نژادی را ندارد، فضای مجلس جای بگم بگم نیست

Comments are closed.