اخبار روز سلامت و پزشکی ؛ فواید گفتار درمانی برای افراد مبتلا به «شیزوفرنی» چیست؟ / تاثیر مصرف خیار بر حفظ سلامت استخوان ها

نگام ؛ سلامت و پزشکی _  پوست صورت را صاف و شفاف مثل آینه کنید ؛ دانستنی‌هایی درباره لوبیا سیاه ؛ فاکتورهای پرخطری که ریسک زوال عقل را افزایش می دهند ، از مهم ترین اخبار روز سلامت و پزشکی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

فواید گفتار درمانی برای افراد مبتلا به «شیزوفرنی» چیست؟

یافته ها نشان می دهد «رفتاردرمانی شناختی برای روان پریشی» (CBTp) تنها یک بهبود کوچک موقتی در عملکرد افراد مبتلا به شیزوفرنی ایجاد می کند.«کیت لاز»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه هرتفوردشایر بریتانیا، در این باره می گوید: «ما در مطالعه خود دریافتیمCBTp موجب بهبود کیفیت زندگی در افراد مبتلا به شیزوفرنی نمی شود.»وی در ادامه می افزاید: «یافته های ما مفاهیم بسیار مهمی برای پزشکان، موسسات و نهادهای تصمیم گیرنده در این مورد دارد تا در دستورالعمل های خود بازنگری کنند.»

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

تاثیر مصرف خیار بر حفظ سلامت استخوان ها

خیار منبع غنی از ویتامین های  C  و K است که مصرف آن موجب تقویت استخوان ها می شود.ویتامین C نقش مهمی در تشکیل کلاژن، مولفه اصلی رشد ماتریکس استخوان (بخش محکم و سفت بیرونی استخوان)، دارد. این کلاژن همچنین به رشد پوست، مو و ناخن ها هم کمک می کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

پوست صورت را صاف و شفاف مثل آینه کنید

حتما تاکنون در شبکه های اجتماعی یا کتاب ها مطالب زیادی برای زیبایی و سلامت پوست مطالعه کرده اید و یا با خودتان اندیشیده اید که هیچ کدام از آنها درست نیست. ولی این مطلب با مطالب دیگران تفاوت زیادی دارد .اگر می خواهید پوستی شفاف ، سالم و براق داشته باشید ، توصیه می کنیم از این مطلب ساده دست نکشید.از دست منافذ باز پوست تان خسته شده اید. هرچه کرم پودر و پنکیک و… استفاده می کنید؛ نتیجه نمی گیرید.دل تان می خواهد پوست شما هم صاف و عین آینه باشد. به جای اینکه در اثر تعریق برق بزند، پوست تان مثل مخمل صاف باشد. در فصل تابستان هم که این عرق چکان بیشتر است و جلوه پوست را نازیباتر می کند. حالا باید چه کنید؟ نگران نباشید. چند راهکار ساده می تواند این خواسته شما را برآورده کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

دانستنی‌هایی درباره لوبیا سیاه

لوبیا سیاه یک ماده غذایی است که فواید سلامت مختلفی را ارائه می کند. لوبیا سیاه یک ماده غذایی مغذی و منبع خوبی برای پروتئین، فیبر، آنتی اکسیدان ها، ویتامین ها و مواد معدنی است.به گزارش”مای هلثی وایب”، فواید سلامت، سهولت در استفاده و تنوع پذیری، و محتوای مواد مغذی لوبیا سیاه، این ماده غذایی را به انتخابی عالی هم برای گیاهخواران و هم گوشتخواران تبدیل کرده است.
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

فاکتورهای پرخطری که ریسک زوال عقل را افزایش می دهند

افراد مبتلا به زوال عقل با مشکلات عدیده ای روبرو هستند. برخی انواع زوال عقل نظیر آلزایمر پیش رونده هستند، یعنی علائم به تدریج آغاز شده و به تدریج هم تشدید می شوند.محققان اخیرا اعلام کردند زنان بیش از مردان دچار زوال عقل و آلزایمر می شوند. اما هنوز دلیل آن مشخص نیست، هرچند تصور می شود هورمون زنانه استروژن علت اصلی آن باشد.سبک زندگی سالم می تواند به پیشگیری از زوال عقل کمک کند، اگرچه ژن ها هم نقش مهمی در ابتلا به این بیماری دارند. در ادامه به برخی مواردی که ریسک ابتلا به زوال عقل را افزایش می دهند اشاره می شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

 

One thought on “اخبار روز سلامت و پزشکی ؛ فواید گفتار درمانی برای افراد مبتلا به «شیزوفرنی» چیست؟ / تاثیر مصرف خیار بر حفظ سلامت استخوان ها

Comments are closed.