اخبار روز ترکیه ؛ سفر وزیر دفاع کره جنوبی به ترکیه / سمپوزیوم جراحان پلاستیک در استانبول

نگام ؛ ترکیه _ درمان کودک بیمار سوری در ترکیه ؛ وحید امیری بازیکن ایرانی تیم ترابزون اسپورت ترکیه، مصدوم شد ؛ شهر باستانی بچین ترکیه در مسیر ثبت دائم یونسکو ، از مهم ترین اخبار روز ترکیه بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

سفر وزیر دفاع کره جنوبی به ترکیه

خلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه با سونگ یونگ مو همتای خود از کره جنوبی دیدار کرد.آکار ابتدا با یک مراسم نظامی در وزارت دفاع از همتای خود استقبال کرد و سپس دو وزیر به گفتگو با یکدیگر پرداختند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

سمپوزیوم جراحان پلاستیک در استانبول

متخصصین جراحی پلاستیک در چارچوب سمپوزیوم Aestheticstanbul بین روزهای ۳۱ آگوست تا ۲ سپتامبر در استانبول گردهم خواهند امد. در این سمپوزیوم، آخرین تحولات در جراحی پلاستیک، جدیدترین ترندها و پیشرفته ترین تکنولوژی این بخش مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت. “آریس استرودیماس” یکی از جراحان سرشناس جراحی پلاستیک در یونان، که سرپرستی سمپوزیوم را بر عهده خواهد داشت، عمل جراحی زیبایی جایگزین را در پخش زنده انجام خواهد داد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

درمان کودک بیمار سوری در ترکیه

«یزان حسین» کودک چهار ساله سوریه ای که به دلیل بیماری بخشهای از پوستش کنده شده و درد زیادی را تحمل می کند، برای درمان خود به شهر کیلیس ترکیه آورده شده است.بیماری وی ابتدا با تاول بر روی دهان و پوستش آغاز شده که پس از مدت کوتاهی با ترکیدن این تاول ها تبدیل به زخم ها و نوعی بیماری پوستی به اسم پمفیگوس شده است.بنیاد همیاری‌های بشری ترکیه (İHH) ترکیه با مشاهده وضعیت این کودک ادلیبی که دو برادرش نیز در اثر همین بیماری جان باخته اند، به کمک وی شتافته و او را برای درمان به شهر کیلیس ترکیه انتقال داده اند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

وحید امیری بازیکن ایرانی تیم ترابزون اسپورت ترکیه، مصدوم شد

باشگاه ترابزون اسپورت ترکیه در پایگاه اینترنتی خود اعلام کرد: وحید امیری در بازی دوستانه دیروز با تیم ایتالیایی کاگلیاری از ناحیه زانوی راست مصدوم شد.این بازی با نتیجه صفر بر صفر به پایان رسید و امیری در نیمه دوم مصدوم شده و بازی را ترک کرد. زانوی راست او آسیب دیده و تحت درمان قرار گرفته است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

شهر باستانی بچین ترکیه در مسیر ثبت دائم یونسکو

شهر باستانی بچین در نزدیکی شهرستان میلاس استان موغله ترکیه در سال ۲۰۱۲ در فهرست موقت میراث فرهنگی سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) قرار گرفت.فعالیت های حفاری باستان شناسی، مرمت و بازسازی آثار تاریخی در این شهر که در دوران آل منتشه پایتخت بوده است، ادامه دارد تا این منطقه تاریخی در فهرست دائم میراث فرهنگی یونسکو ثبت شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

One thought on “اخبار روز ترکیه ؛ سفر وزیر دفاع کره جنوبی به ترکیه / سمپوزیوم جراحان پلاستیک در استانبول

Comments are closed.