اخبار روز بین الملل ؛ دیپلمات‌های ایران در سفارت سوئیس در ریاض مستقر می‌شوند / مایک پنس: در کنار مردم ایران ایستاده‌ایم

نگام ؛ بین الملل _ فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در سفر به نیوزلند: شرکت‌های اروپایی را به سرمایه‌گذاری در ایران تشویق می‌کنیم ؛ قاسمی: از مذاکره واهمه نداریم، بعید است ترامپ اهل مذاکره باشد ؛ عراق: پایبندی به تحریم‌های تحمیلی آمریکا علیه ایران برای ما دشوار است  ، از مهم ترین اخبار روز بین الملل بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

دیپلمات‌های ایران در سفارت سوئیس در ریاض مستقر می‌شوند

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفته است که عربستان سعودی برای دیپلمات های ایران ویزا صادر کرده و دیپلمات های این کشور به زودی برای انجام امور کنسولی راهی این کشور می‌شوند.به گفته سخنگوی وزارت خارجه ایران، ماموران ایرانی در سفارت سوئیس در ریاض پایتخت عربستان سعودی مستقر خواهند شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

مایک پنس: در کنار مردم ایران ایستاده‌ایم

معاون رئیس جمهوری آمریکا در حساب کاربری خود در توئیتر نوشته است: بکارگیری خشونت توسط حکومت ایران علیه مردم این کشور غیر قابل قبول است. ایرانیان این حق را دارند تا با حکومتی مخالفت کنند که میلیاردها دلار هزینه حمایت از دیکتاتورهای بی رحم و تروریست‌ها در خارج می‌کند در حالی که صدای مردم خودش برای اشتغال، داشتن فرصت و آزادی بلند است. ما در کنار مردم ایران ایستاده‌ایم!

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در سفر به نیوزلند: شرکت‌های اروپایی را به سرمایه‌گذاری در ایران تشویق می‌کنیم

فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در سفرش به نیوزلند که همزمان بود با آغاز دور اول تحریم‌های آمریکا علیه ایران، گفته است که اتحادیه اروپا برای حفظ منافع اقتصادی ایران از برجام، شرکت‌ها را به سرمایه‌گذاری در ایران تشویق خواهد کرد. به گفته موگرینی اتحادیه اروپا خود تصمیم می‌گیرد که با چه کشوری داد و ستد داشته باشد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

قاسمی: از مذاکره واهمه نداریم، بعید است ترامپ اهل مذاکره باشد

سخنگوی وزارت خارجه ایران در واکنشی دیگر به پیشنهاد رئیس جمهور آمریکا برای دیدار با رئیس جمهور ایران گفت که جمهوری اسلامی از مذاکره «واهمه ندارد» اما «بعید است ترامپ اهل مذاکره باشد».بهرام قاسمی در مصاحبه با خبرگزاری ایسنا که روز سه‌شنبه، ۱۶ مرداد، منتشر شده است، درباره احتمال دیدار روسای جمهور دو کشور در نیویورک گفت که به دلیل اقدامات آمریکا از جمله بازگرداندن تحریم‌ها « این گونه راه‌ها مسدود به نظر می‌رسد».

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

عراق: پایبندی به تحریم‌های تحمیلی آمریکا علیه ایران برای ما دشوار است

فواد معصوم در پاسخ به سوالی درباره تحریم‌های تحمیلی آمریکا علیه ایران، گفت: شرایط عراق و ماهیت روابطش با ایران و منافع مشترک و بسیاری از مسائل دیگر، موجب می‌شود که پایبندی بغداد به تحریم‌های واشنگتن علیه تهران، دشوار باشد.نظر من به طور کلی درباره منازعاتی این‌چنین این است که نباید همراه با یک طرف علیه سایر طرف‌ها باشیم. زیرا فشار زیاد کنونی بر ایران می‌تواند آن را به واکنش وادار کند و این امر بر عراق و سایر کشورهای همسایه ایران تاثیر می‌گذارد.
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

One thought on “اخبار روز بین الملل ؛ دیپلمات‌های ایران در سفارت سوئیس در ریاض مستقر می‌شوند / مایک پنس: در کنار مردم ایران ایستاده‌ایم

Comments are closed.