طنز سیاسی : با تحلیل جدید خبرگزاری فارس ،شرلوک هولمز مجددا زنده شد تا خودکشی کرد / پوریا عالمی

سوفیا می‌گوید: خبرگزاری فارس تحلیل جالبی وسط گزارش ارائه کرده که آدم انگشت‌به‌دهان حیران می‌ماند. چطوری؟ این‌طوری که عکس چند نفر را از تجمعات اخیر اصفهان برداشته و منتشر کرده، بعد از عکس لباس این بندگان خدا، طوری در لحظه نتیجه‌گیری کرده که می‌گویند دیروز شرلوک هولمز و پوآرو دوباره زنده شدند تا فقط از دست اینها خودشان را دوباره بکشند و خلاص شوند.

 

خلاصه خبرگزاری فارس نوشته: «این دستگیرشدگان با لباس‌های برند و مارک‌دار خود، کمترین شباهتی به قشر کم‌درآمد و کارگران کارگاه‌های صنعتی نداشته، اما با تلاش زیاد سعی در به‌انحراف‌کشاندن شیوه طرح مطالبات اقتصادی تجمعات داشتند».

 

بابای سوفیا می‌گوید: هان؟ چی شد؟ حالا که اینها با لباس مارک‌دار دستشان رو شده، ناراحتید؟

من می‌گویم: اتفاقا مشکل اینجاست که اگر تحلیل فارس درست باشد تازه اول ماجراست:

 

۱

اینکه یک آمار ارائه کنند که تولیدکنندگان داخلی پوشاک و کفش الان در چه وضعیتی هستند و چه سهمی از بازار را دارند؟

 

۲

چرا تولیدکنندگان داخلی برای اینکه کالای بفروش تولید کنند، آرم فیک برندهای خارجی را روی تی‌شرت و شلوار تولید ایران می‌چسبانند؟

 

۳

شما دوتا برند و آرم تولیدکننده ایرانی به من نشان بده، از فردا هر کی نپوشید، عکسش را منتشر کنید.

 

۴

اگر دست‌برقضا این آدم‌ها لباسشان را شسته باشند و هنوز خشک نشده باشد و مجبور شده‌اند لباس همسایه‌شان را قرض کنند و بیایند به خیابان، حکم چیست؟

 

۵

خود ما حتی اگر آه نداشته باشیم با ناله سودا کنیم و وضعمان واقعا خراب باشد، وقتی می‌رویم در خیابان، تیپ می‌زنیم و لباس پلوخوری‌مان را می‌پوشیم. از کجا معلوم معترضان اصفهانی تیپ نزده باشند؟

 

۶

از قدیم گفتند شیرازی‌ها اگر اوضاع مالی‌شان خوب نباشد باز هم به ظاهر و تیپشان می‌رسند و اصفهانی‌ها کلا به خودشان خیلی می‌رسند، اما به ظاهرشان نمی‌رسند. حالا خبرگزاری فارس چه می‌گوید؟!

 

۷

موقع تحلیل و کشف جرم، به روح مرحوم پوآرو و شرلوک هولمز فکر کنید و کاری نکنید آن مراحیم در گور بلرزند.