نماینده مجلس: متأسفانه فریاد استغاثه فارغ‌التحصیلان بیکار و کارگران شنیده می‌شود و همه ما را شرمنده کرده است

 

نگام ، اجتماعی _ بیکاری جوانان، تعطیلی تعاونی ها، وضعیت کارگران و بازنشستگان و افزایش آسیب های اجتماعی از جمله نکاتی بودند که امروز به عنوان عوامل استیضاح ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام شد و اینکه ۳۰ درصد تعاونی های کشور بیکار شده اند و اشتغال برای جوانان ایران سرابی بیش نیست از تربیون مجلس کشور بار دیگر مطرح شد.

 

سارا آکالین

 

محمود نگهبان سلامی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خطاب به وزیر کار گفت: شما به جای ایجاد اشتغال برای جوانان و فراهم سازی زمینه کار در جامعه برای آن ها و پرداخت مطالبات کارگران بیشتر از آن ها به عنوان ابزاری برای ابقای خود و به ویژه برای سرپوش گذاشتن بر ضعف های مجموعه تحت پوشش خود استفاده کردید.
وی افزود: متاسفانه فساد در زیرمجموعه های اقتصادی تحت پوشش شما بیداد می کند و عده ای افراد بازنشسته و فرصت طلب اطراف شما را گرفته اند و ضمن گرفتن فرصت خدمت از جوانان این مجموعه زمینه ای را برای ثروت اندوزی خود، اقوام و دوستان خود فراهم کرده اند.

از سوی دیگر یحیی کمالی پور دیگر نماینده مجلس نیز گفت بر این باورم که وزارت عریض و طویل تعاون، کار و رفاه اجتماعی نتوانسته خواسته‌های به حق زیرمجموعه‌ خود را که رضایتمندی بخش عظیمی است را رفع و دغدغه‌ها را از میان ببرد.
او تصریح کرد: امام خمینی (ره) تأکید داشتند اگر مجلس اصلاح شود، کشور اصلاح می‌شود بنابراین ما امروز باید به وظیفه قانونی خود عمل کنیم. متأسفانه در دو هفته گذشته که هیئت دولت به جنوب کرمان سفر کرد فریاد استغاثه مردم را شنید، کما اینکه این شرایط در بسیاری از شهرها و استان‌های کشور وجود دارد.

کمالی پور گفت: مطالبات به حق مردم اشتغالزایی است که وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این موضوع نقش مهمی را ایفا می‌کند. متأسفانه فریاد استغاثه فارغ‌التحصیلان بیکار و کارگران شنیده می‌شود و همه ما را شرمنده کرده است.
وی با تأکید بر اینکه سیاسی حرف نمی زنم و عمل نمی‌کنم، گفت: گریه‌های مردم را می‌بینم، تحصیلکرده‌هایی که حاضرند مستخدم شوند اما در این مشاغل هم برای آنها جایی دیده نشده است. بخش اعظمی از اجتماع‌کننده‌ها مقابل مجلس و سازمان برنامه و بودجه را همین افراد و بازنشسته‌ها شامل می‌شوند.

این نماینده مجلس با اشاره به حجم نقدینگی در کشور به عنوان یکی از مشکلات افزود: برخی شرکت‌ها در قالب شستا در اختیار این وزارتخانه است، همچنین بخش مهمی از پتروشیمی‌ها در اختیار شما قرار گرفته و بر اساس اخبار واصله نتوانستید شفاف سازی لازم را ایجاد و مانع رانت و فسادهای موجود در این مجموعه‌ها شوید.