هر کس در ایران انتخاب می‌شود وضعیت مردم بدتر می‌شود اما در کشورهای دیگر وقتی کسی سمتی می‌گیرد، کشور توسعه پیدا می‌کند

 

نگام ، سیاسی _ هدایت‌الله خادمی از جمله نمایندگان مجلس که همواره شجاعانه به دفاع از حقوق مردم پرداخته و افشاگری هایی کرده است، امروز بار دیگر در سخنانی مهم مدیریت ناکارآمد در نظام جمهوری اسلامی را مطرح و نکاتی را بیان کرد که از نکات بسیاری حائز اهمیت است.

 

سارا آکالین

 

خادمی گفت: ایران هشت درصد منابع دنیا و یک درصد از جمعیت دنیا را دارد، نباید با این منابع مملکت ما چنین وضعیتی داشته باشد. شماها چهل سال است که در این کشور مسئولیت دارید باید بدانید که اگر انقلاب نبود ما خواب این مسئولیت‌ها را نمی‌دهیم شما باید پاسخ دهید که برای ارتقای رفاه مردم چه کردید. چه وضعیتی است که هر کس در ایران انتخاب می‌شود، وضعیت مردم بدتر می‌شود اما در کشورهای دیگر وقتی کسی سمتی می‌گیرد، کشور توسعه پیدا می‌کند.

او افزود: وضعیت رفاه مردم بر اثر اقدامات شما بدتر شده است. آقای ربیعی با عدد و ارقام بفرمایید که سطح رفاه مردم چقدر بالا رفته است. باید پاسخ دهیم در خصوص کار و اشتغال مردم و جوانان چه تحولاتی ایجاد شده است، به جز ریزش شغل اتفاق دیگری نیفتاده است.

خادمی گفت: با این اقدامات و با این بی‌توجهی‌ها ریشه این نظام زده می‌شود. همه مسئولیت‌ها و همه بدبختی‌های مردم بر گردن دولت است.
وی با طرح این پرسش از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی که چرا وی دست بر روی همه چیز گذاشته است، گفت:‌ آقای ربیعی چرا دست روی پتروشیمی‌ها گذاشته‌اید؟ چه کاری با پتروشیمی‌ها دارید چرا به آنها سوخت مجانی می‌دهید اینها باید برای ما روشن شود.

خادمی با بیان اینکه تعاونی‌های کشور در همه شهرستان‌ها تعطیل شده‌اند، گفت: چرا اینقدر به تعاونی‌ها بی‌توجهی شده است و نقش آنها در اقتصاد جدی گرفته نمی‌شود.
وی با بیان اینکه مردم فارغ از قومیت‌هایشان از وزیر کار مطالبه دارند، گفت: آقای وزیر قوم‌گرایی و طایفه‌گرایی را گسترش ندهید ما کاری به اینها نداریم چه کرد باشیم چه لر باشیم چه کرد باشیم از شما مطالبه داریم ما وزیر می‌خواهیم ما مدیر می‌خواهیم.

خادمی تصریح کرد: صندوق بازنشستگی کشوری در ورشکستگی است. بیمه روستایی وجود ندارد. این نمایندگان اگر به استیضاح امروز رای ندهید یعنی وضعیت مملکت عالی است یعنی افسردگی و بیکاری در میان جوانان ما وجود ند ارد یعنی اینکه ما در بیکاری جوانان شریک هستیم.

او تاکید کرد: ما اگر بهترین نفرات را هم بیاوریم و در دولت بگذاریم توسعه پیدا نمی‌کنیم چون زیرساخت‌های آن را نداریم.

چندی پیش نیز خادمی خطاب به مردم گفته بود ای مردم با این دولت و مجالسی که ساخته‌اید هرگز توسعه و پیشرفت را نخواهید دید در ۴۰ سال گذشته حدود ۲۰۰ خانواده سرنوشت این کشور را به گروگان گرفتند و از این وزارتخانه به آن وزارتخانه می‌روند. سفارتخانه ها را اگر تعطیل کنیم بهتر است زیرا اکثر آن ها به دنبال شغلی برای بازنشستگی خود هستند.

او افزود: رنج بیکاری و بی‌آبی مردم ادامه دارد، این در حالی است که با نگاه‌های بخشی‌نگرانه و سیاست‌های غلط انتقال آب بین حوزه‌ای با هزینه بسیار بالا به مناطق دیگر مشکلات دیگری را به وجود آورد. مردم ایران را بدبخت کرده‌اید احترام و اعتماد به نفس آنها را گرفته‌اید. از فقر و بیچارگی نمی‌دانند چه کنند. برای تامین هزینه زندگی به فروش اعضای بدن از جمله کلیه روی آورده‌اند. با کشوری که یک درصد جمعیت جهان و هشت درصد منابع دنیا را دارد ببینید چه کرده‌اید.

خادمی گفته بود: “کشور دچار اختلاس و فساد شده است. چرا کشورهای دیگر فساد را کنترل کرده‌اند اما ما نمی‌توانیم؟ آموزگاران و معلمان کشور در فقر و تنگدستی به سر می‌برند. آن وقت انتظار داریم آینده‌ای روشن داشته باشیم؟ وقتی آموزگاران کشور با مشکلات اساسی روبه رو هستند. فساد اقتصادی مانند موریانه به تار و پود این کشور و اکثریت مسئولین زده است و پذیرفته‌ایم که کشوری فاسد و ناکارآمد هستیم.