نمایندگان مجلس ایران به یک ناهار و شام مردم را می فروشند مشکلاتی که در ایران وجود دارد وارونه جلوه می شود؛ انگار این مشکلات برای کشورهایی مانند آمریکا و اروپا است

 

نگام ، اقتصادی _ اینکه آمار دروغی و غلط در ایران از تریبون های دولت اعلام می شود و نمایندگان مجلس ایران هم به جای اینکه نماینده مردم باشند و از حقوق مردم دفاع کنند به یک نهار و شام وزرا مردم را نادیده گرفته و عملا وکیل الدوله هستند، موضوعات قابل تامل و در عین حال ناامیدکننده ای بودند که امروز از تریبون مجلس توسط یک نماینده مطرح شد و بازتاب بالایی داشته است.

 

سارا آکالین

 

سید قاسم جاسمی، نماینده مجلس کشور در نشست علنی امروز اعلام کرد: ۸ میلیون جوان بیکار در کشور وجود دارد؛ متاسفانه آمار و ارقام های دروغی که پشت تریبون اعلام می شود کشور را دچار مشکل کرده است.

وی خطاب به وزیر کار افزود: آقای وزیر افرادی که در کف خیابان ها می آیند به دلیل این نیست که راحت و خوشبخت هستند و مشکلی ندارند.

جاسمی تصریح کرد: بخش رفاه اجتماعی با تلاش شما وزیر کابینه دولت انقدر وضعیت خوبی دارد که اصلا مشکلی ندارند و به عبارتی رفاه اجتماعی تا زیر گلویشان آمده است!؛ باید اذعان کرد افرادی که اعتراض دارند بر همین اساس است.

جاسمی افزود: مشکلاتی که در کشورمان وجود دارد وارونه جلوه می شود؛ انگار این مشکلات برای کشورهایی مانند آمریکا و اروپا است؛ کشورمان مدینه فاضله است و مشکلی ندارد!

وی گفت: تعدادی در حال معامله و صحبت کردن بودند که مشکلاتمان را مرتفع کنید؛ به گفته آقای مقصودی شام و ناهار دادن ها و همچنین رفت و آمدهای دیپلماتیک موجب خنثی شدن این استیضاح است. از نمایندگان می خواهم شأن و جایگاه نمایندگی را حفظ کنند تا مردم بدانند نمایندگان پاکدستی دارند که به غیر از مشکلات به هیچ موضوع دیگری اعتنا نخواهند کرد.

او گفت: صبح امروز مشاهده شد وقتی آقای قاضی زاده هاشمی، عضو هیات رییسه مجلس عنوان کرد دستورکار امروز بررسی استیضاح وزیر کار است، همه فریاد مخالفت سر دادند. همچنین پس از اینکه به ربیعی نزدیک شدم، مشاهده کردم تعدادی از سینه چاک‌ها به وزیر قول دادند که شرایط را فراهم کرده اند تا برکنار نشود.

این نماینده مجلس ادامه داد: در جلسات گذشته نیز مشاهده شده که برخی از نمایندگان پس از سخنرانی وزراء، آنها را در آغوش می گیرند. باید اذعان کرد که چنین رفتاری در شأن نمایندگان نیست زیرا وکیل الدوله نیستیم.

جاسمی افزود: آقای ربیعی تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان عریض و طویلی است که به دوش می کشید؛ رهبر انقلاب بیان کردند که به تعاون اعتقاد دارند زیرا چشمه جوشان اشتغال است. با توجه به شرایط جاری کشور و آسیب پذیری اشخاص ضعیف جامعه، بخش تعاون یکی از بخش های اقتصادی است که امکان حضور در آن به عنوان یک بخش مردمی امری مهم و لازم است. بر این اساس آقای وزیر چرا کمترین توجه به این بخش را در تصمیم گیری های کلان نداشته اید.