اخبار روز علم و تکنولوژی ؛ ساخت سرپناه ضد گرما با پتوهای فضایی / بمباران هیروشیما با سیستم واقعیت مجازی بازسازی شد

نگام ؛ علم و تکنولوژی _ لباس زیردریایی که مانع غرق شدن می‌شود  ؛ گوشی هوشمند قابل تحسین هواوی وارد بازار فروش می شود ؛ شمارش تعداد سلول های خون با استفاده از مچ بند هوشمند ، از مهم ترین اخبار روز علم و تکنولوژی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

ساخت سرپناه ضد گرما با پتوهای فضایی

یک کارآفرین روس تصمیم دارد با استفاده از پتوهای فضایی ناسا، فضایی سایه دار برای بازدیدکنندگان از فستیوالی در ایالت نوادا آمریکا فراهم کند.الکساندر شتانوک پروژه خود را در وب سایت کیک استارتر ارائه کرده تا سرمایه اولیه برای انجام آن را فراهم کند. این پروژه از پتوهای یکبار مصرفی استفاده می کند که نور را منعکس می کنند. شتانوک قصد دارد با کنارهم چسباندن این پتوهای دور ریز یک تکه پارچه در ابعاد ۱۰۰ در ۱۰۰ متر بسازد. ابعاد هر پتو ۲.۱ در ۱.۶ متر است. این سرپناه از ۳ هزار پتو ساخته می شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

بمباران هیروشیما با سیستم واقعیت مجازی بازسازی شد

سیستم واقعیت مجازی می تواند برای سرگرمی و تفریح مورد استفاده قرار گیرد، اما در عین می تواند برای اهداف اموزشی نیز به کار رود. یک نمونه خوب این مسئله در ژاپن اتفاق افتاد که دانشجویان ژاپنی یک تجربه ۵ دقیقه با دستگاه واقعیت مجازی داشتند که هدف آن بازسازی مناظر و صداهای رویداد مهیبی بود که در هنگام بمباران هیروشیما اتفاق افتاد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

لباس زیردریایی که مانع غرق شدن می‌شود

یک طراح و مهندس مواد ژاپنی به نام “جون کامی” با استفاده از فناوری چاپ ۳ بعدی، یک دستگاه زیرآبی تنفسی اختراع کرده است.وی با پیش‌بینی بالا آمدن سطح دریاها این لباس را تولید کرد و معتقد است، در آینده ۳ میلیارد نفر در جهان تحت تاثیر این پدیده قرار خواهند گرفت.این لباس چاپ سه‌بعدی موسوم به “Amphibio” است. وی امید دارد این لباس می‌تواند به افرادی که در اثر بالا آمدن سطح دریاها در معرض خطر قرار می‌گیرند، کمک کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

گوشی هوشمند قابل تحسین هواوی وارد بازار فروش می شود

فروش گوشی میان رده هواوی آغاز شد. گوشی هوشمند nova 3i که اولین گوشی هوشمند مجهز به پردازنده کایرین ۷۱۰ خواهد بود به زودی در اختیار کاربران این برند قدرتمند خارج از چین قرار خواهد گرفت. گوشی هوشمند nova 3i در ابندا اعلام شد که در روز ۷ آگوست فروش خود را آغاز کند اما امروز خبری منتشر شد که این فروش در روز ۱۱ ام این ماه آغاز خواهد شد. گوشی هوشمند nova 3i قیمتی بسیار مناسب دارد و به نظر می رسد این گوشی هوشمند ۳۰۵ دلاری بتواند سود خوبی را برای کمپانی چینی هواوی به همراه داشته باشد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

شمارش تعداد سلول های خون با استفاده از مچ بند هوشمند

محققان دانشگاه راجرز آمریکا یک مچ بند هوشمند ساختند که قادر است با استفاده از حسگرهای زیستی تعداد ذرات از جمله سلول های خون، باکتری ها و سایر ذرات ارگانیک یا غیرارگانیک هوا را نیز شمارش کند.
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

One thought on “اخبار روز علم و تکنولوژی ؛ ساخت سرپناه ضد گرما با پتوهای فضایی / بمباران هیروشیما با سیستم واقعیت مجازی بازسازی شد

Comments are closed.