اخبار روز ترکیه ؛ هیتر نوئرت گفتگوی تلفنی چاووش اوغلو و پمپئو را ارزیابی کرد / وزیر انرژی ترکیه: روابط تجاری با ایران را ادامه می دهیم

نگام ؛ ترکیه _ انتقال حمام تاریخی آرتوکلو در شهرستان حسن کیف استان باتمان به مکان جدید خود ؛ دستگیری ۹۷ مهاجر در ختای ترکیه ؛ عملیات هوایی نیروهای مسلح ترکیه در شمال عراق ، از مهم ترین اخبار روز ترکیه بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

هیتر نوئرت گفتگوی تلفنی چاووش اوغلو و پمپئو را ارزیابی کرد

هیتر نوئرت، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا درباره گفت‌وگوی تلفنی مولود چاووش‌اوغلو و مایک پمپئو اظهار داشت: “این گفت‌وگو، نشانه خوبی در روند حل مساله آندرو برونسون، کشیش آمریکایی است. انجام این گفتگو به‌هیچ وجه مضر نیست. ما به اهمیت دیالوگ ایمان داریم”.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

وزیر انرژی ترکیه: روابط تجاری با ایران را ادامه می دهیم

فاتح دونمز وزیر انرژی و منابع طبیعی ترکیه در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «A Haber» با تاکید بر اینکه تجارت انرژی بین آنکارا و تهران کاملا قانونی است، اظهار داشت طبق مفاد قرارداد تجارت ما با ایران ادامه خواهد یافت.دونمز در ادامه تصریح کرد: “ترکیه سالانه حدود ۹.۵ میلیارد متر مکعب گاز طبیعی از ایران خریداری می کند، قصد نداریم مردم کشور‌مان را در سرما و تاریکی بون گاز و برق رها کنیم. پس طبق مفاد قرارداد تجارت ما با ایران ادامه خواهد یافت.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

انتقال حمام تاریخی آرتوکلو در شهرستان حسن کیف استان باتمان به مکان جدید خود

حمام تاریخی آرتوکلو در شهرستان حسن کیف استان باتمان که به منظور در امان ماندن از خطرات ناشی از عملیات ساخت سد ایلیسو به مکان جدید خود منتقل شد.این حمام تاریخی با وزن آن ۱۵۰۰ تن روز گذشته توسط چند دستگاه مدولار (SPMT) به محل جدید خود انتقال یافت.عملیات انتقال طی مراسمی رسمی با حضور بکر پاکدمیرلی وزیر جنگلداری و کشاورزی ترکیه برگزار شد.حمام تاریخی آرتوکلو با جک‌های ویژه از روی سکوهای مدولار پیاده خواهد شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

دستگیری ۹۷ مهاجر در ختای ترکیه

یگان های وابسته به فرماندهی گردان سوم مرزی ترکیه هنگام گشت زنی در شهرستان یایلاداغی در استان ختای ۷۷ تبعه سوری که صدد ورود غیرقانونی به ترکیه بودند را شناسایی و دستگیر کردند.نیروهای ژاندارمری نیز طی عملیاتی ۲۰ تبعه سوری دیگر را که به شکل غیر قانونی وارد ترکیه شده‌اند را در شهرستان یایلاداغی شناسایی و دستگیر کردند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

عملیات هوایی نیروهای مسلح ترکیه در شمال عراق

در عملیاتهای هوایی دیروز نیروهای مسلح ترکیه در مناطق هاکورک و زاپ در شمال عراق، پناهگاه، مواضع اسلحه و انبار مهمات متعلق به تروریستها امحا گردید.براساس اطلاعات ارائه شده از سوی ستادکل نیروهای مسلح، دیروز در مناطق هاکورک و زاپ در شمال عراق عملیات هوایی ترتیب داده شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

One thought on “اخبار روز ترکیه ؛ هیتر نوئرت گفتگوی تلفنی چاووش اوغلو و پمپئو را ارزیابی کرد / وزیر انرژی ترکیه: روابط تجاری با ایران را ادامه می دهیم

Comments are closed.