اخبار روز اجتماعی ؛ گشتی در محله عودلاجان تهران؛ بازارچه قدیمی پایتخت، کساد است + ویدئو / کلانتری :‌ وضعیت آب از آنچه گفته می‌شود، بسیار بدتر است؛کمتر از ۵۰ سال آینده آب تمام می‌شود

نگام ؛ اجتماعی _ سربازی دختران در کدام کشور‌ها اجباری است؟ +جدول ؛ تعیین تکلیف درمان معتادان خیابانی در بیمارستان‌ها / اوراق هویتی آری یا خیر؟ ؛  مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان :بررسی‌ رهاسازی آب در بخش عراقی تالاب هورالعظیم از سوی ایران/ عراق برای مهار آتش باید خاکریز‌ ایجاد کند  ، از مهم ترین اخبار روز اجتماعی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

فیلم | گشتی در محله عودلاجان تهران/ بازارچه قدیمی پایتخت، کساد است

ازارچه عودلاجان که این روزها به زیبایی مرمت شده و دیوارها، سقف و حجره های آن، خاطرات دوران گذشته را در ذهن پایتخت نشینان زنده می کنداین روزها حال و روزگار چندان خوشی ندارد. علت آن هم کسادی بازار است و بس.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

کلانتری :‌وضعیت آب از آنچه گفته می‌شود، بسیار بدتر است/کمتر از ۵۰ سال آینده آب تمام می‌شود

عیسی کلانتری (رییس سازمان حفاظت محیط زیست)  در واکنش به برخی اظهارنظرها مبنی بر اینکه نفت تا ۴۰ سال آینده و آب تا ۵۰ سال دیگر در ایران تمام می‌شود، گفت: وضعیت آب کشور از آنچه که گفته می‌شود، بسیار بدتر است.وی ادامه داد: با توجه به تغییر اقلیم و کاهش بارش‌ها مطمئنا ما با مشکلات بسیاری مواجه خواهیم شد. براساس آمارها بارندگی در سال گذشته ۲۵ درصد کاهش پیدا کرده است و به زیر ۲۰۰ میلیمتر مکعب رسیده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

سربازی دختران در کدام کشور‌ها اجباری است؟ +جدول

در کشورهایی مانند جمهوری چاد، چین، نروژ، سوئد، کوبا، اسرائیل، کره شمالی، گرجستان، کیپ‌ورد، اریتره و امارات زنان باید به‌صورت اجباری به سربازی بروند. تعدادی از کشور‌ها هم مانند آمریکا، مکزیک، نیوزیلند، کانادا، دانمارک، فنلاند، ایتالیا، تایوان و سوئیس به صورت داوطلبانه به سربازی می‌روند و از این میان تعدادی از این کشور‌ها هم تبصره‌هایی برای این موضوع در نظر گرفته‌اند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

تعیین تکلیف درمان معتادان خیابانی در بیمارستان‌ها / اوراق هویتی آری یا خیر؟

رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت در توضیح چگونگی پذیرش معتادان متجاهر در مراکز درمانی، گفت: پذیرش و درمان معتادان متجاهر در مراکز درمانی این وزارتخانه انجام می‌شود و پس از درمان به مراکز نگهداری از معتادان فرستاده می‌شوند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان :بررسی‌ رهاسازی آب در بخش عراقی تالاب هورالعظیم از سوی ایران/ عراق برای مهار آتش باید خاکریز‌ ایجاد کند

احمد لاهیجان‌زاده درباره آتش‌سوزی مجدد در هورالعظیم گفت: متاسفانه شرایط در منطقه برای آتش‌سوزی مهیاست و این اطفا با زحمت بسیار و هزینه زیاد نمی‌تواند کفایت کننده باشد و باید اقدامات گسترده‌ای در عراق که مبداء آتش‌سوزی است نیز انجام شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

One thought on “اخبار روز اجتماعی ؛ گشتی در محله عودلاجان تهران؛ بازارچه قدیمی پایتخت، کساد است + ویدئو / کلانتری :‌ وضعیت آب از آنچه گفته می‌شود، بسیار بدتر است؛کمتر از ۵۰ سال آینده آب تمام می‌شود

Comments are closed.