اخبار روز حقوق بشر ؛ ممانعت از دفن یک شهروند بهایی در کرمان / درخواست پدر رضا اوتادی از مقامات قضایی برای پیدا کردن قاتل پسرش

نگام ؛ حقوق بشر _ الهه نعمت‌ اللهی، مادر یکی از دراویش گنابادی زندانی با تامین قرار وثیقه آزاد شد ؛ ادامه بی‌خبری از نادر افشاری، یکی از بازداشت‌شدگان اعتراض‌ها که در «خانه امن وزارت اطلاعات» تحت بازجویی است ؛ اعتصاب غذای علی بدرخانی، زندانی سیاسی در ارومیه ، از مهم ترین اخبار روز حقوق بشر بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

ممانعت از دفن یک شهروند بهایی در کرمان

“آقای عباس خلوصی اهل کرمان در تاریخ ۱۶ مرداد ماه فوت کردند و علی رغم پیگیری خانواده ایشان از دفن وی در شهر محل سکونت ایشان کرمان توسط نیروهای امنیتی این شهر جلوگیری به عمل آمد و خانواده ایشان را مجبور کردند علی رغم میل باطنی ایشان را پس از ۴ روز به شهر رفسنجان برده و آنجا دفن کنند. نیروهای امنیتی فرزند آقای خلوصی را احضار و تاکید کردند که اگر خودتان ایشان را به رفسنجان منتقل نکنید خودمان ایشان را منتقل و دفن میکنیم.”

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

درخواست پدر رضا اوتادی از مقامات قضایی برای پیدا کردن قاتل پسرش

دادستان کرج از تشکیل یک اکیپ ویژه برای یافتن عامل قتل رضا اوتادی خبر داد.  نماینده کرج در مجلس نیز از قول پدر رضا اوتادی در دیدار با با چند مقام دولتی و قضایی گفته  پسرش هیچ مشکلی با نظام جمهوری اسلامی نداشته است.رضا اوتادی مغازه دار ۲۶ ساله است که در اعتراضات دوازدهم مرداد در گوهردشت کرج به ضرب گلوله کشته شد.  

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

الهه نعمت‌ اللهی، مادر یکی از دراویش گنابادی زندانی با تامین قرار وثیقه آزاد شد

الهه نعمت‌ اللهی، درویش گنابادی و مادر رضا نعمت‌ اللهی از درویشان زندانی محبوس در تیپ سه زندان تهران بزرگ که روز گذشته در محوطه بیمارستان امام خمینی توسط مأموران انتظامی بازداشت شده بود، صبح امروز با قرار وثیقه آزاد شد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

ادامه بی‌خبری از نادر افشاری، یکی از بازداشت‌شدگان اعتراض‌ها که در «خانه امن وزارت اطلاعات» تحت بازجویی است

ادر افشاری، فعال مدنی ۱۰ مرداد در جریان دور جدید اعتراض‌های خیابانی ایران در گوهردشت کرج از سوی مأموران وزارت اطلاعات بازداشت شد. مریم سبزه‌پرور، مادر افشاری به وب‌سایت خبری «هرانا»، وابسته به فعالان حقوق بشر ایران گفته است که آنها هنوز از وضعیت او خبر دقیقی در دست ندارند و تنها تماسی «چندثانیه‌ای» با او داشته‌اند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

اعتصاب غذای علی بدرخانی، زندانی سیاسی در ارومیه

-علی بدرخانی، زندانی سیاسی محبوس در زندان مرکزی ارومیه از روز سه‌شنبه ۱۶ مردادماه در اعتراض به انتقال اجباری به بند کارگران بدون در نظر گرفتن اصل تفکیک جرایم و آزار و اذیت شدن توسط مسئولین، دست به اعتصاب زده است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

One thought on “اخبار روز حقوق بشر ؛ ممانعت از دفن یک شهروند بهایی در کرمان / درخواست پدر رضا اوتادی از مقامات قضایی برای پیدا کردن قاتل پسرش

Comments are closed.