اخبار روز بین الملل ؛ شرکت آمریکایی امنیت سایبری می گوید: هکرهای سپاه پاسداران به دنبال پول هستند/ هشدار حکیم به اظهارات العبادی علیه تهران: تضعیف ایران به نفع عراق و دیگر کشورهای منطقه نیست

نگام ؛ بین الملل _   چین بار دیگر با تحریم ایران مخالفت کرد ؛ گفت‌و‌گوی تلفنی ترامپ و مکرون درباره اوضاع خاورمیانه و ایران ؛ افشای پشت پرده تنش بین عربستان و کانادا/ مخالفت وزارت خارجه کانادا با درخواست ولیعهد عربستان  ، از مهم ترین اخبار روز بین الملل بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

شرکت آمریکایی امنیت سایبری می گوید: هکرهای سپاه پاسداران به دنبال پول هستند

یک گروه آمریکایی فعال در عرصه امنیت سایبری می گوید نهادهای وابسته به حکومت ایران طی ماه های گذشته و با هدف کسب سود، به طور فزاینده ای حملات سایبری بین المللی انجام داده اند.تام پارکر، مدیر بخش رشد و استراتژی در شرکت «اکسنتور سکیوریتی» در مصاحبه ای با شبکه فارسی صدای آمریکا گفت بیشتر حملات سایبری که شرکت تحقیقاتی او، سپاه پاسداران و دیگر نهادهای دولتی ایران را پشت آنها می داند، با انگیزه های مالی صورت گرفته است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

هشدار حکیم به اظهارات العبادی علیه تهران: تضعیف ایران به نفع عراق و دیگر کشورهای منطقه نیست

رهبر جریان حکمت ملی عراق در سخنانی گفت: مخالفت خود با تحریم ایران را به همه طرف‌های داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی اعلام کردیم؛ تضعیف ایران مغایر با منافع عراق است.ما تضعیف ایران را در کنار بعد ارزشی، انسانی و اصولی که بدان اعتقاد داریم، مغایر با منافع ملت و دولت عراق می دانیم.
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

چین بار دیگر با تحریم ایران مخالفت کرد

به دنبال خروج آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران و از سر گرفتن تحریم‌ها علیه این کشور، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا هشدار داد از این به بعد کسانی که با ایران معامله کنند نمی‌توانند سهمی در بازار آمریکا داشته باشند.اتحادیه اروپا، چین، روسیه، هند و ترکیه با تحریم ایران مخالف هستند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

گفت‌و‌گوی تلفنی ترامپ و مکرون درباره اوضاع خاورمیانه و ایران

کاخ سفید جمعه ۱۹ مرداد اعلام کرده است که دونالد ترامپ، ­رئیس جمهوری آمریکا و امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه در تماسی تلفنی در خصوص تجارت، ایران و مسائل خاورمیانه گفت‌وگو کردند.در همین زمینه، دونالد ترامپ نیز درتوئیتر خود نوشته است: گفت وگوی تلفنی خیلی خوبی با امانوئل مکرون، ­رئیس جمهوری فرانسه داشتم. در خصوص موضوع‌های مختلفی به ویژه مسائل امنیتی و تجاری بحث و گفت وگو کردیم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

افشای پشت پرده تنش بین عربستان و کانادا/ مخالفت وزارت خارجه کانادا با درخواست ولیعهد عربستان

وزارت خارجه عربستان از وزارت خارجه کانادا دو موضوع را خواسته بود، یکی اینکه معارضان سعودی مقیم این کشور را به عربستان تحویل دهد و دیگر از اعطای پناهندگی سیاسی به شهروندان این کشور خودداری کند .
برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

One thought on “اخبار روز بین الملل ؛ شرکت آمریکایی امنیت سایبری می گوید: هکرهای سپاه پاسداران به دنبال پول هستند/ هشدار حکیم به اظهارات العبادی علیه تهران: تضعیف ایران به نفع عراق و دیگر کشورهای منطقه نیست

Comments are closed.