اخبار روز ترکیه ؛ اردوغان: رفتار یکجانبه واشنگتن تنها به منافع آمریکا ضربه می‌زند / ظریف: خوشحالی ترامپ از فشار اقتصادی ترکیه شرم آور است

نگام ؛ ترکیه _ آغاز به کار کاردار جدید آمریکا در آنکارا ؛ دستگیری ۱۸۱ مهاجر غیرقانونی در ادیرنه ترکیه ؛ ۸ تروریست در شیرناک و حکاری از پای درآمدند ، از مهم ترین اخبار روز ترکیه بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

اردوغان: رفتار یکجانبه واشنگتن تنها به منافع آمریکا ضربه می‌زند

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه طی مقاله ای با عنوان «ترکیه به بحران روابط با آمریکا چگونه می‌نگرد؟» که در شماره امروز روزنامه «نیویورک تایمز» منتشر شده، نوشت: اقدامات یکجانبه آمریکا علیه متحد قدیمی خود ترکیه، در دوره ای که شر و بدی در همه جای جهان به کمین نشسته است تنها برای منافع آمریکا ضربه می رساند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

ظریف: خوشحالی ترامپ از فشار اقتصادی ترکیه شرم آور است

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در توئیتی که امروز منتشر کرد نوشت: خوشحالی ترامپ از تحمیل فشار اقتصادی بر ترکیه، متحد او در ناتو، شرم‌آور است.وی تاکید کرد: آمریکا باید دست از عادت خود برای تحریم و تهدید بکشد وگرنه جهان (فراتر از محکومیت‌های کلامی) متحد خواهد شد تا این کشور را ملزم به این کار کند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

آغاز به کار کاردار جدید آمریکا در آنکارا

جفری هوونیر به عنوان کاردار جدید آمریکا در آنکارا از هفته آینده آغاز به کار خواهد کرد.فیلیپ کسنت، کاردار پیشین ایالات متحده از سوی دونالد ترامپ به عنوان سفیر این کشور در کوزوو منصوب شده است.هوونیر پیش از این به عنوان کاردار سفارت آمریکا در برلین انجام وظیفه می کرد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

دستگیری ۱۸۱ مهاجر غیرقانونی در ادیرنه ترکیه

نیروهای ژاندارمری و مرزبانی ترکیه ۱۸۱ تبعه خارجی که قصد داشتند به‌صورت غیرقانونی از کشور خارج شوند را در شهرستان‌های مریچ و ایپسالا و روستای بوسنی‌کوی استان ادیرنه دستگیر کردند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

۸ تروریست در شیرناک و حکاری از پای درآمدند

عملیات نیروهای مسلح ترکیه علیه تروریستها با قوت ادامه دارد.در منطقه بیت الشباب شیرناک ۴ تروریست که از سوی هواپیماهای بدون سرنشین شناسایی شده بودند از قدرت عمل ساقط شدند.همچنین نیروهای مسلح ترکیه در عملیاتی دیگر ۴ تن از اعضای گروه تروریستی پ.ک.ک را در مناطق کوهستانی استان حکاری از پای درآوردند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

One thought on “اخبار روز ترکیه ؛ اردوغان: رفتار یکجانبه واشنگتن تنها به منافع آمریکا ضربه می‌زند / ظریف: خوشحالی ترامپ از فشار اقتصادی ترکیه شرم آور است

Comments are closed.