اخبار روز فرهنگ و هنر ؛ خشم کاربران فضای مجازی از کارهای محسن افشانی + عکس / سرنوشت اولین بازیگر زن ایرانی + عکس

نگام ؛ فرهنگ و هنر _ دیافراگم لگنی، پیچیدگی‌های ساز و کار و سادگی تبعیض جنسی ؛ “گفت‌وگوی شبانه” فضای ذهنی نویسنده‌ای متوهم / روایت راحله شمس‌آبادی از اثر فردریک دورنمات  ؛ «تنگه ابوقریب»، روایتی واقعی یا تخیل فیلم‌ساز؟ ، از مهم ترین اخبار روز فرهنگ و هنر بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

خشم کاربران فضای مجازی از کارهای محسن افشانی/عکس

محسن افشانی که مدتی است که بنا به دلایلی در تلویزیون ممنوع الفعالیت شده در شبکه های اجتماعی حضوری فعال دارد و همواره دست به کارهای عجیب و غریبی هم می زند. فیلم هایی که او در شبکه های مجازی از خود پخش می کرد اغلب جنجالی بود اما بیشتر باعث انبساط خاطر کاربران می شد.در جدیدترین ویدیو که از افشانی منتشر شده او در یکی از بیمارستان های تهران بر روی ویلچری سوار شده و به نقاط مختلف بیمارستان سرک می کشد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

سرنوشت اولین بازیگر زن ایرانی/عکس

صدیقه سامی‌نژاد معروف به روح‌انگیز (۱۲۹۵–۱۳۷۶) نخستین هنرپیشه زن اولین فیلم ناطق ایرانی به نام دختر لر است.او در تیر ۱۲۹۵ در شهر بم متولد شد و در سال ۱۳۰۸ به همراه همسرش دماوندی که در استودیو امپریال فیلم بمبئی به کار اشتغال داشت به هندوستان مهاجرت کرد و پس از ۱۸ سال به ایران بازگشت.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

دیافراگم لگنی، پیچیدگی‌های ساز و کار و سادگی تبعیض جنسی

از وقتی که به سن بزرگسالی رسیدم، پیوسته درباره اهمیت توانمندی دیافراگم لگنی شنیده‌ام. شاید به ده‌ها مقاله در این باره برخورده‌ام. پزشکم و نیز ماماهای مختلف تمرین‌های کگل(ورزش تقویت دیافراگم لگنی) را توصیه کردند. بعضی دوستانم هشدار دادند که بهتر است آن‌ها را در هنگام بارداری انجام دهم؛ گروهی دیگر اقرار کردند که در باشگاه از تمرینات بارپی صرف نظر می‌کنند که خودشان را خیس نکنند. من درباره ادعای تقویت دیافراگم لگنی با تخم مرغ خوانده‌ام و آن را آزموده‌ام و همچنین درباره این که چگونه زنان فرانسوی پس از وضع حمل از فیزیوتراپی الکترونیک استفاده می‌کنند. پیام روشن است: سلامت دیافراگم لگنی باید در فهرست دغدغه‌هایم گنجانده شود.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

“گفت‌وگوی شبانه” فضای ذهنی نویسنده‌ای متوهم / روایت راحله شمس‌آبادی از اثر فردریک دورنمات

نمایش “گفت‌وگوی شبانه” اثر فردریک دورنمات، ترجمه علیرضا مهینی و به کارگردانی راحله شمس‌آبادی از ۷ مردادماه در  خانه نمایش اداره برنامه‌های تئاتر روی صحنه است و بازیگران آن محسن ابوالفتحی و افشین زعیم هستند. راحله شمس‌آبادی درباره انتخاب این اثر از دورنمات گفت: نمایش “گفت‌وگوی شبانه” یا به عبارت دیگر “گفت‌وگوی شبانه با یک انسان منفور” یک نمایشنامه رادیویی است که دارای مفاهیم ارزشمند فلسفی و روان‌شناسی متناسب با روزگار ماست و بر این اساس تصمیم گرفتیم تا آن را روی صحنه آوریم.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

«تنگه ابوقریب»، روایتی واقعی یا تخیل فیلم‌ساز؟ ؛ صنعتی، شریفی و لشکری معتقدند که فیلم بهرام توکلی از نظر محتوا با واقعیت در تعارض است

سه تن از رزمندگان دفاع مقدس معتقدند با وجود آنکه برای ساخت فیلم سینمایی «تنگه ابوقریب» زحمات بسیاری کشیده شده است ولی این فیلم با واقعیات عملیات تنگه ابوقریب فاصله دارد.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

One thought on “اخبار روز فرهنگ و هنر ؛ خشم کاربران فضای مجازی از کارهای محسن افشانی + عکس / سرنوشت اولین بازیگر زن ایرانی + عکس

Comments are closed.