اخبار روز اجتماعی ؛ افزایش آمار تسویه حساب دانشجویان با دانشگاه‌ها به منظور خروج از کشور ؛ بیشترین مهاجرت در میان فارغ‌التحصیلان رشته‌های مهندسی / برخی گرین‌کارت‌ در دست منتطرند سریعتر خودشان را به ینگه دنیا برسانند ؛ قانون کار و قانون اساسی را به زباله‌دانِ تاریخ انداختند

نگام ؛ اجتماعی _ آماری که باید آن‌را جدی گرفت! / از هر پنج ایرانی، یک نفر دچار فشارخون بالا/ راه‌های کنترل ؛ پیامدهای بحران اقتصادی ــ مهاجرت معکوس از تبریز به مناطق حاشیه‌نشین ؛ ۸۱ درصد کنکوری‌ها راهی جز انتخاب دانشگاه‌های پولی ندارند! ، از مهم ترین اخبار روز اجتماعی بوده اند که همراه با لینک و خلاصه ای از خبر در ذیل می آید :

 

قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل :افزایش آمار تسویه حساب دانشجویان با دانشگاه‌ها به منظور خروج از کشور/ بیشترین مهاجرت در میان فارغ‌التحصیلان رشته‌های مهندسی

حسین سالار آملی (قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل) در پاسخ به این سوال که چه تعداد از دانشجویان دانشگاه‌ها به دنبال تایید مدرک برای ترجمه و ادامه تحصیل در خارج از کشور هستند؟ گفت: روال ترجمه مدارک امروزه طبق همان روالی است که در گذشته بوده است، اما این ملاک خروج دانشجویان برای مهاجرت نیست و اغلب برای این کار از طریق تسویه حساب از دانشگاه‌ها اقدام می‌کنند و این آمار نزد معاونت دانشجویی است. معمولا دانشجویانی که اقدام به تسویه حساب‌ می‌کنند،  می‌خواهند به خارج از کشور برای ادامه تحصیل یا هر کار دیگری بروند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

ناصر آقاجری :برخی گرین‌کارت‌ در دست منتطرند سریعتر خودشان را به ینگه دنیا برسانند/قانون کار و قانون اساسی را به زباله‌دانِ تاریخ انداختند

ناصر آقاجری (سخنگوی اتحادیه کارگران پروژه‌ای) با اشاره به مشکلات معیشتی مردم و تناقضات آشکار در وعده‌ها و عملکرد مسئولان می‌گوید: آنهایی که در پروژه‌های نفتی کار کرده‌اند به خوبی می‌دانند که سرمایه‌داران حتی آنهایی که خود را صنعتی می‌نامند، گرین کارتِ حتی مدیران درجه دوم خود را از مدت‌ها پیش آماده کرده اند و سرمایه‌هایشان را هم مرتب به آن سوی آب می‌فرستند. ویلاها و خانه‌هایشان در ینگه دنیا آماده پذیرایی از آنهاست. سالهاست خانواده آنها در امریکا، کانادا و یا استرالیا زندگی می‌کنند و بیشتر سال را در آن سوی آب هستند. زاری امروزشان هم  (که صنایع ملی از میان رفته و ما کارآفرین هستیم که حمایت نمی شویم) یک ترفند دیگر ماکیاولیستی است. اینها آسیب چندانی از این شرایط نمی‌بینند چون به اندازه کافی سودِ انباشته دارند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

آماری که باید آن‌را جدی گرفت! / از هر پنج ایرانی، یک نفر دچار فشارخون بالا/ راه‌های کنترل

مدیر کل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور با بیان اینکه بین ۲۵ تا ۳۵ سالگی ۳ درصد ایرانیان کلسترول بالا دارند گفت: در جمعیت ۱۵ تا ۶۴ ساله کشور ۱۹ درصد فشارخون بالا وجود دارد و این نکته قابل‌تأمل است که از سنین جوانی شواهد فشارخون بالا هستیم و این به این معناست که از هر پنج ایرانی، یک نفر دچار مشکل فشارخون بالا است.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

پیامدهای بحران اقتصادی ــ مهاجرت معکوس از تبریز به مناطق حاشیه‌نشین

۴۰۰ هزار تن از جمعیت ۲ میلیون نفری تبریز در محلات حاشیه‌ای و سکونت‌گاه‌های غیرمجاز زندگی می‌کنند. اما در ماه‌های اخیر، به دنبال گرانی شدید و افزایش نرخ ارز، این جمعیت رو به افزایش گذاشته. اینبار نه فقط روستاییان اطراف تبریز بلکه شماری از ساکنان مرکز آذربایجان شرقی نیز به این مناطق محروم حاشیه‌ای تبریز رو آورده‌اند.

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

۸۱ درصد کنکوری‌ها راهی جز انتخاب دانشگاه‌های پولی ندارند! ؛ میزان ظرفیت دوره‌های روزانه: ریاضی: ۲۱ درصد، تجربی ۲۵ درصد، انسانی ۸.۲ درصد!

براساس ظرفیت‌های اعلامی در کنکور سراسری سال ۱۳۹۷، ۷۶۲ هزار و ۸۳۴ صندلی و ظرفیت در کنکور امسال مشخص شده که از این میزان فقط ۱۸.۳ مربوط به دانشگاه‌های روزانه و رایگان است و باقی مربوط می‌شود به دوره‌های شبانه، موسسات غیرانتفاعی، پردیس‌های خودگردان، دانشگاه پیام‌نور، دوره‌های غیر حضوری و… .

برای دیدن متن خبر اینجا را کلیک کنید

 

 

One thought on “اخبار روز اجتماعی ؛ افزایش آمار تسویه حساب دانشجویان با دانشگاه‌ها به منظور خروج از کشور ؛ بیشترین مهاجرت در میان فارغ‌التحصیلان رشته‌های مهندسی / برخی گرین‌کارت‌ در دست منتطرند سریعتر خودشان را به ینگه دنیا برسانند ؛ قانون کار و قانون اساسی را به زباله‌دانِ تاریخ انداختند

Comments are closed.